ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
27 вересня 2017 року Справа № 912/389/17
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Рогач Л.І. - головуючого, Алєєвої І.В., Дроботової Т.Б. розглянувши матеріали касаційної скаргиПриватного акціонерного товариства "Гідросила Груп" на постановуДніпропетровського апеляційного господарського суду від 20.06.2017 у справі№ 912/389/17 Господарського судуКіровоградської області за позовомПриватного акціонерного товариства "Гідросила Груп" доКіровоградської міської ради за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачаТовариства з обмеженою відповідальністю "Ладок Плюс" провизнання недійсним рішення
ВстановиВ:
Перевіривши матеріали касаційної скарги та доданих до неї документів, колегія суддів дійшла висновку, що вона не може бути розглянута Вищим господарським судом України, оскільки не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Відповідно до частини третьої статті 111 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу, або її уповноваженим представником.
Касаційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Гідросила Груп" підписано ОСОБА_4 як представником за довіреністю № б/н від 10.07.2017, копію якої додано до матеріалів скарги.
Водночас 30.09.2016 набрав чинності Закон України від 02.06.2016 № 1401-VIII "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" (далі - Закон № 1401).
За приписами частини третьої статті 131 2 Конституції України (в редакції Закону № 1401) виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Згідно з підпунктом 11 пункту 16 1 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України (в редакції Закону № 1401) представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131 1 та статті 131 2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року. Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності даним Законом, здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.
Статтею 8 Конституції України встановлено, що Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії.
Отже, з 01.01.2017 представництво Приватного акціонерного товариства "Гідросила Груп" у Вищому господарському суді України як суді касаційної інстанції у провадженнях, розпочатих після 30.09.2016, має здійснюватися адвокатами.
При цьому підписання та/або подання касаційної скарги є процесуальними формами реалізації повноважень з представництва.
Згідно із частиною 1 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
За вимогами частини 3 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Ухвалу місцевого господарського суду про порушення провадження у даній справі за результатами розгляду матеріалів позовної заяви Приватного акціонерного товариства "Гідросила Груп" винесено у лютому 2017 року.
Представництво інтересів Приватного акціонерного товариства "Гідросила Груп" має здійснюватися належно уповноваженими у даних правовідносинах адвокатами або за підписом керівного складу установи яка подає касаційну скаргу.
В даному випадку касаційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Гідросила Груп" підписано ОСОБА_4 представником за довіреністю, а не адвокатом який уповноважений у встановленому законом порядку надавати правову допомогу.
Пунктом 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо вона підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2, 3, 4, 6 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга може бути подана повторно.
На підставі викладеного та керуючись статтями 86, 108, 111, пунктом 1 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Гідросила Груп" на постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 20.06.2017 у справі № 912/389/17 Господарського суду Кіровоградської області повернути без розгляду.
Головуючий Л. Рогач
Судді І. Алєєва
Т. Дроботова
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2017 |
Оприлюднено | 01.10.2017 |
Номер документу | 69225121 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Рогач Л.I.
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Євстигнеєв Олександр Сергійович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Євстигнеєв Олександр Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні