Цивільна справа № 175/402/17-ц
Номер провадження № 2-п/175/100/17
У Х В А Л А
25 вересня 2017 року Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючої судді Озерянській Ж.М.
з участю секретаря Рись Н.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Слобожанське заяву директора Приватного підприємства «Автотрансекспедиція» Костяєва Олександра Володимировича про перегляд заочного рішення у справі за позовом ОСОБА_2 до Приватного підприємства «Автотрансекспедиція», ОСОБА_3 про стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди завданих дорожньо-транспортною пригодою, -
В С Т А Н О В И В:
25 липня 2017 року Дніпропетровським районним судом Дніпропетровської області було ухвалено заочне рішення по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Приватного підприємства «Автотрансекспедиція», ОСОБА_3 про стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди завданих дорожньо-транспортною пригодою. Згідно даного рішення позовні вимоги ОСОБА_2 до Приватного підприємства «Автотрансекспедиція», ОСОБА_3 про стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди завданих дорожньо-транспортною пригодою - задоволено, стягнуто з Приватного підприємства «Автотрансекспедиція», код ЄДРПОУ 30368854, місцезнаходження за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_2 у рахунок відшкодування матеріальної шкоди у розмірі 292 703 грн. 99 коп., моральну шкоду в розмірі 30 000 грн., витрати по оплаті за проведення автотоварознавчого дослідження 1 000 грн., судові витрати у розмірі 3 577 грн. 04 коп., а всього стягнути 327 281 грн. 03 коп.
17 серпня 2017 року до суду надійшла заява відповідача про перегляд заочного рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 25 липня 2017 року. В обґрунтування заяви відповідач вказує на те, що представник з об'єктивних та поважних причин не зміг взяти участь у судових засіданнях, оскільки суд знаходиться на далекій відстані, що потребує матеріальних витрат. Цивільно-правова відповідальність застрахована згідно укладеного договору страхування з ТОВ «Страхове товариство «Домінанта», тобто обов'язок відшкодування шкоди виникає виключно у разі недостатності страхової виплати. Згідно повідомлення ТОВ СК «Домінанта», позивач з відповідною вимогою до страховика не звертався, а отже відсутню правова підстава для звернення стягнення з відповідача в розумінні ст. 1194 ЦК України. Тому, просив переглянути заочне рішення від 25 липня 2017 року по справі № 175/402/17-ц ухвалене Дніпропетровський районним судом Дніпропетровської області.
Вивчивши матеріали вказаної цивільної справи та матеріали заяви про перегляд заочного рішення,заперечення представника позивача, суд, вважає, що заява задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ст. 228 ЦПК України, заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 231 ЦПК України, суд може своєю ухвалою за результатами розгляду заяви про перегляд заочного рішення скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду в загальному порядку.
Відповідно до ст. 232 ЦПК України, заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки з поважних причин і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Як встановлено в судовому засіданні, що також підтверджується матеріалами справи, заявником не надано жодного підтверджуючого документа який би засвідчував його скрутне матеріальне становище яке заважало прибуттю їх представника в м. Дніпро для участі хоча б в одному судовому засіданні, тому суд прийшов до висновку, що жодна з причин про поважність відсутності відповідача в судовому засіданні зазначені в заяві про перегляд заочного рішення є безпідставними. Окрім цього при ухваленні рішення, судом було встановлено, що ТДВ «CT «Домінанта» повинне сплатити позивачу страхове відшкодування в розмірі лише 100000 грн., який встановлений страховим полісом цивільно-правової відповідальності №АК/0983976 від 30.08.2016 року та ст. ст. 3, 9, 22, 29 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» і покриває лише 1/4 частину завданих в наслідок ДТП матеріальних збитків. А згідно висновків автотоварознавчого дослідження №206/16А від 06 січня 2017 року, на яку запрошувався й відповідач, вартість відновлювального ремонту або матеріальної шкоди завданої автомобілю НОМЕР_1 становить 392703,99 грн., тому кошти в розмірі 292703,99 грн. складають відповідно до ст. 1194 ЦК України різницю між заподіяною шкодою та страховим відшкодуванням.
Відшкодування моральної шкоди передбачене та встановлено ст. 23, ч. 1 ст. 1172 ЦК України, п. 8 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди». Встановлений судом розмір моральної шкоди відповідає приписам п. 9 вищезазначеної Постанови Пленуму Верховного Суду України, з урахуванням кількості, глибини, тривалості, моральних страждань, деякі з яких позивач переживає та відчуває до теперішнього часу. Тому виходячи з принципів розумності та доцільності саме така сума у 30000 грн. є відповідною компенсацією яка необхідна для відновлення соціального положення, особистих стосунків, громадського стану, корисних звичок, психічного та психологічного здоров'я позивача.
Так, у ході розгляду заяви було встановлено, що підстав для скасування заочного рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області ухваленого по справі №175/402/17-ц за позовом ОСОБА_2 до Приватного підприємства «Автотрансекспедиція», ОСОБА_3 про стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди завданих дорожньо-транспортною пригодою у суду немає, оскільки відповідачем до заяви про перегляд заочного рішення не надано доказів, які мали б істотне значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, відсутня правова сукупність підстав для перегляду заочного рішення.
Частиною 4 ст. 231 ЦПК України, передбачено, що у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 228, 231, 232 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
У задоволенні заяви директора Приватного підприємства «Автотрансекспедиція» Костяєва Олександра Володимировича про перегляд заочного рішення у справі за позовом ОСОБА_2 до Приватного підприємства «Автотрансекспедиція», ОСОБА_3 про стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди завданих дорожньо-транспортною пригодою - відмовити.
Роз'яснити директору Приватного підприємства «Автотрансекспедиція» Костяєву Олександру Володимировичу, що рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цивільно-процесуальним Кодексом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Озерянська Ж.М.
Суд | Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2017 |
Оприлюднено | 02.07.2022 |
Номер документу | 69234982 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Озерянська Ж. М.
Цивільне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Озерянська Ж. М.
Цивільне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Озерянська Ж. М.
Цивільне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Озерянська Ж. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні