Справа № 640/15267/17
У х в а л а
про залишення позову без руху
"03" жовтня 2017 р.
Суддя Київського районного суду м. Харкова Золотарьова Л.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ Гранд-Фасад про встановлення факту порушення прав за патентом, припинення порушення прав власника патенту, стягнення суми, -
ВСТАНОВИВ:
14.06.2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:
1) встановити факт використання ТОВ ГРАНД-ФАСАД права інтелектуальної власності ОСОБА_1 на винахід, засвідчений патентом на винахід №106320; 2) заборонити відповідачу виготовлення та реалізацію товарів(утеплюючи декоративні пінополістерольні плити тощо) з декоративним покриттям поверхні панелі; 3) вилучити з цивільного обороту матеріали та знаряддя для виготовлення товарів; 4) зобов'язати відповідача опублікувати відомості про порушення ним прав інтелектуальної власності ОСОБА_1 на винахід; 5) стягнути з відповідача компенсацію за порушення права інтелектуальної власності 15 млн. грн.
Дослідивши заяву, оглянувши додані до неї докази, вважаю, що її необхідно залишити без руху, оскільки згідно до ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такий відомий; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 6) до позовної заяви, що подається у випадках, визначених частиною 3 ст. 118 ЦПК України, мають бути додані копії ухвали про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу або ухвали про скасування судового наказу, 7) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; 8) перелік документів, що додаються до заяви. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Згідно ч.5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Позивачем заявлені одна вимога майнового характеру (стягнення 15 млн. грн.) та чотири вимоги немайнового характеру.
Відповідно до ч. 3 ст.6 ЗУ Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до п.п. 2 п.1 ч.2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір ставка судового збору за подання позовної заяви фізичною особою немайнового характеру встановлюються у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн.).
Відповідно до п.п. 1 п.1 ч.2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір ставка судового збору за подання позовної заяви фізичною особою майнового характеру встановлюються у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (8000 грн.)
Таким чином, за вимогами майнового характеру сплаті підлягає судовий збір у розмірі 8 000 грн., за чотирма вимогами немайнового характеру судовий збір - 2560 грн. (640 х 4), а всього 10560 грн. На підтвердження сплати судового збору необхідно надати оригінал квитанції.
В позовній заяві позивач посилається на звільнення від сплати судового збору на підставі п. 4 ст. 5 ЗУ Про судовий збір .
Згідно з п. 4 ст. 5 ст. ЗУ Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах щодо спорів, пов'язаних з виплатою компенсації, поверненням майна, або у справах щодо спорів, пов'язаних з відшкодуванням його вартості громадянам, реабілітованим відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні";
Однак заявлений спір не пов'язаний зі спором, який виник на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", тому підстави для звільнення позивача від сплати судового збору згідно з п. 4 ст. 5 ЗУ Про судовий збір відсутні.
На підставі викладеного, позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки вказані недоліки позбавляють суд можливості відкрити провадження у справі.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 119-121 ЦПК України або не сплачено судовий збір, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, суддя, -
УХВАВЛИВ:
У задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ Гранд-Фасад про встановлення факту порушення прав за патентом, припинення порушення прав власника патенту, стягнення суми - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви в 5-ти денний строк з дня отримання Ухвали.
Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя -
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2017 |
Оприлюднено | 04.10.2017 |
Номер документу | 69292885 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Золотарьова Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні