ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
28 липня 2017 року Справа № 804/1483/17
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гончарової І.А.,
перевіривши матеріали позовної заяви третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору до відповідачів ОСОБА_1 у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАДЖ" до Державного реєстратора Київської філії Комунального підприємства "Центр реєстраційних послуг" Мироненка Дмитра Олександровича, Державного реєстратора - Приватного нотаріуса Роєнко Ірини Василіни, Державного реєстратора - Приватного нотаріуса Шаповаленка Анатолія Івановича, Державного реєстратора - Приватного нотаріуса Мамай Ірини Володимирівни, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Онопченко Оксани Вікторівни, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору до відповідачів ОСОБА_1 про визнання протиправними дій, скасування реєстраційних дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАДЖ" до Державного реєстратора Київської філії Комунального підприємства "Центр реєстраційних послуг" Мироненка Дмитра Олександровича, Державного реєстратора - Приватного нотаріуса Роєнко Ірини Василіни, Державного реєстратора - Приватного нотаріуса Шаповаленка Анатолія Івановича, Державного реєстратора - Приватного нотаріуса Мамай Ірини Володимирівни, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Онопченко Оксани Вікторівни, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору до відповідачів ОСОБА_1 про визнання протиправними дії, скасування реєстраційних дій та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до позовних вимог, Товариство з обмеженою відповідальністю "ФАДЖ" просить:
- визнати протиправними та скасувати реєстраційні дії, вчинені Державним реєстратором Комунального підприємства "Центр реєстраційних послуг" Мироненко Дмитром Олександровичем, Державним реєстратором - Приватним нотаріусом Роєнко Іриною Василівною, Державним реєстратором - Приватним нотаріусом Шаповаленко Анатолієм Івановичем, Державним реєстратором - Приватним нотаріусом Мамай Іриною Володимирівною щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "ФАДЖ" (код ЄДРПОУ 39105598), а саме:
- державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 11.02.2017 10681050003038620; Мироненко Дмитро Олександрович; Київська філія комунального підприємства ''Центр реєстраційних послуг"; зміна складу або інформації про засновників;
- внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах; 11.02.2017 10681070004038620; Мироненко Дмитро Олександрович; Київська філія комунального підприємства ''Центр реєстраційних послуг"; зміна керівника юридичної особи;
- державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 13.02.2017 10681050005038620; Роєнко Ірина Василівна; Приватний нотаріус Роєнко І.В.; зміна складу або інформації про засновників;
- внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах; 13.02.2017 10681070006038620; Роєнко Ірина Василівна; Приватний нотаріус Роєнко І.В.; зміна керівника юридичної особи;
- державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 15.02.2017 10681050007038620; Шаповаленко Анатолій Іванович; Приватний нотаріус Шаповаленко А.І.; зміна повного найменування, зміна скороченого найменування;
- державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 16.02.2017 10681050008038620; Мамай Ірина Володимирівна; Приватний нотаріус Мамай Ірина Володимирівна; зміна повного найменування, зміна скороченого найменування, зміна складу або інформації про засновників;
- внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах; 16.02.2017 10681070009038620; Мамай Ірина Володимирівна; Приватний нотаріус Мамай Ірина Володимирівна; зміна місцезнаходження, зміна керівника юридичної особи.
- зобов'язати Державного реєстратора - Приватного нотаріуса Мамай Ірину Володимирівну (04053, АДРЕСА_1) актуалізувати відомості про юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "ФАДЖ" (код ЄДРПОУ 39105598) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань до останнього правомірного запису про вчинення реєстраційної дії: "Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 01.02.2016 10681050002038620; ОСОБА_11; Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація; зміна місцезнаходження".
Третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору до відповідачів ОСОБА_1 17 липня 2017 року звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного реєстратора Київської філії Комунального підприємства "Центр реєстраційних послуг" Мироненка Дмитра Олександровича, Державного реєстратора - Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Роєнко Ірини Василіни, Державного реєстратора - Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Шаповаленка Анатолія Івановича, Державного реєстратора - Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Мамай Ірини Володимирівни, Державного реєстратора - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Онопченко Оксани Вікторівни, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10
Відповідно до позовних вимог, третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору до відповідачів ОСОБА_1 просила:
- скасувати рішення державного реєстратора приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Онопченко Оксани Вікторівни від 14.02.2017 року індексний номер 33854356, на підставі якого внесений запис від 14.02.2017 року про право власності № 19009879 у розділі об'єкту нерухомого майна із номером № 1171535280000;
- скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень державного реєстратора приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Онопченко Оксани Вікторівни від 14.02.2017 року індексний номер 33853354, на підставі якого внесений запис від 14.02.2017 року про право власності № 19008836 у розділі об'єкту нерухомого майна із номером № 1171535280000.
Адміністративний позов третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору до відповідачів ОСОБА_1, як такий, що був поданий без додержання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 липня 2017 року був залишений без руху з наданням десятиденного строку з дня отримання копії зазначеної ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом викладення змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів та уточнення позовних вимог.
На виконання ухвали від 17 липня 2017 року третьою особою, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору до відповідачів ОСОБА_1, надано до суду адміністративний позов, в якому визначено в якості відповідача Державного реєстратора - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Онопченко Оксану Вікторівну та в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_10.
Також, відповідно до позовних вимог, третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору до відповідачів ОСОБА_1 просить:
- скасувати рішення державного реєстратора приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Онопченко Оксани Вікторівни від 14.02.2017 року індексний номер 33854356, на підставі якого внесений запис від 14.02.2017 року про право власності № 19009879 у розділі об'єкту нерухомого майна із номером № 1171535280000;
- скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень державного реєстратора приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Онопченко Оксани Вікторівни від 14.02.2017 року індексний номер 33853354, на підставі якого внесений запис від 14.02.2017 року про право власності № 19008836 у розділі із об'єктом нерухомого майна № 1171535280000.
Відповідно до частини 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Отже, необхідною умовою змісту позовної заяви в адміністративній справі є виклад обставин, які підтверджують наявність порушеного права, свободи або інтересу, з приводу захисту яких особа звертається до суду.
Як зазначає ОСОБА_1 у позовній заяві, оскаржуваними рішеннями відповідача порушені саме її права та інтереси, а не ТОВ Фадж , оскільки внаслідок прийняття державним реєстратором приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Онопченко О.В. даних рішень та внесення записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо будівлі площею 10576,6 кв.м., розташованої за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, пр. Будівельників, буд. 125-М, ОСОБА_1, як засновник ТОВ Фадж позбавилася можливості отримувати дивіденди, так як товариством були втрачені основні доходи від використання нерухомості, що порушує її законні інтереси.
Третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, вступає у справу у спосіб подання позову до позивача і відповідача у справі. Позов третьої особи подається з дотриманням статей 105-106 Кодексу адміністративного судочинства України до суду, який розглядає справу, незалежно від інших правил підсудності.
Згідно з ч. 1 ст. 54 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, мають права позивача.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.
В контексті приписів КАС України має значення лише суб'єктивне уявлення особи про те, що її право чи законний інтерес потребує захисту. При цьому, неодмінною ознакою порушення права особи є зміна стану її суб'єктивних прав та обов'язків, тобто припинення чи неможливість реалізації її права та/або виникнення додаткового обов'язку, а обов'язковою ознакою нормативно-правового акта чи правового акта індивідуальної дії є створення юридичних наслідків у формі прав, обов'язків, їх зміни чи припинення.
ОСОБА_1, звертаючись до суду з даним адміністративним позовом, не наводить належних обґрунтувань свого особистого звернення до суду, зокрема, які право, інтерес або свобода третьої особи порушені рішеннями відповідача.
Як вбачається з матеріалів справи, до винесення оскаржуваних ОСОБА_1 рішень, власником об'єкту нерухомого майна площею 10576,6 кв.м., розташованого за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, пр. Будівельників, буд. 125-М було Товариство з обмеженою відповідальністю Фадж , а не ОСОБА_1
Тобто, в даному випадку, належним позивачем щодо оскарження рішень державного реєстратора приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Онопченко Оксани Вікторівни від 14.02.2017 року індексний номер 33854356, на підставі якого внесений запис від 14.02.2017 року про право власності № 19009879 у розділі об'єкту нерухомого майна із номером № 1171535280000 та від 14.02.2017 року індексний номер 33853354, на підставі якого внесений запис від 14.02.2017 року про право власності № 19008836 у розділі із об'єктом нерухомого майна № 1171535280000 є Товариство з обмеженою відповідальністю Фадж , оскільки саме у даного товариства відбулася зміна стану його суб'єктивних прав та обов'язків в результаті прийняття вищевказаних рішень.
За наведених обставин, суд вважає за необхідне відмовити третій особі, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору до відповідачів, ОСОБА_1 у прийнятті адміністративного позову третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору до відповідачів, ОСОБА_1 до Державного реєстратора - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Онопченко Оксани Вікторівни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_10 з позовними вимогами щодо скасування рішення державного реєстратора приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Онопченко Оксани Вікторівни від 14.02.2017 року індексний номер 33854356, на підставі якого внесений запис від 14.02.2017 року про право власності № 19009879 у розділі об'єкту нерухомого майна із номером № 1171535280000 та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень державного реєстратора приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Онопченко Оксани Вікторівни від 14.02.2017 року індексний номер 33853354, на підставі якого внесений запис від 14.02.2017 року про право власності № 19008836 у розділі із об'єктом нерухомого майна № 1171535280000.
Частиною 3 статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що питання про вступ до участі у справі третіх осіб вирішується ухвалою. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 8-11 6, 49, 53, 54 110, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в:
Відмовити третій особі, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору до відповідачів, ОСОБА_1 у прийнятті адміністративного позову третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору до відповідачів, ОСОБА_1 до Державного реєстратора - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Онопченко Оксани Вікторівни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_10 з позовними вимогами щодо скасування рішення державного реєстратора приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Онопченко Оксани Вікторівни від 14.02.2017 року індексний номер 33854356, на підставі якого внесений запис від 14.02.2017 року про право власності № 19009879 у розділі об'єкту нерухомого майна із номером № 1171535280000 та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень державного реєстратора приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Онопченко Оксани Вікторівни від 14.02.2017 року індексний номер 33853354, на підставі якого внесений запис від 14.02.2017 року про право власності № 19008836 у розділі із об'єктом нерухомого майна № 1171535280000.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами, визначеними ст.186 КАС України.
Ухвала суду набирає законної сили згідно зі ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.А. Гончарова
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2017 |
Оприлюднено | 05.10.2017 |
Номер документу | 69311801 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Єфанова Ольга Володимирівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Єфанова Ольга Володимирівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Єфанова Ольга Володимирівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Єфанова Ольга Володимирівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Павловський Дмитро Павлович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Гончарова Ірина Анатоліївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Гончарова Ірина Анатоліївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Гончарова Ірина Анатоліївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Гончарова Ірина Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні