Ухвала
від 03.10.2017 по справі 822/2175/17
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 822/2175/17

У Х В А Л А

03 жовтня 2017 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі :головуючого-суддіОСОБА_1 при секретарі за участі: ОСОБА_2 представника заявника ОСОБА_3 представника позивача ОСОБА_4

розглянувши заяву агрофірми "Проскурів" про розстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому головного управління ДФС у Хмельницькій області до агрофірми "Проскурів" про стягнення податкового боргу,

В С Т А Н О В И В :

Агрофірма "Проскурів" звернулась до суду із заявою, в якій просила розстрочити виконання постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 11.08.2017 року у справі № 822/2175/17 про стягнення податкового боргу на суму 46 273,73 грн. та встановити щомісячні виплати до 25 числа кожного місяця починаючи з 01.01.2018 року по 01.01.2020 року по 1928,07 грн.

Свою заяву мотивує тим, що підприємство фактично не здійснює господарської діяльності та не має можливості погасити заборгованість у повному обсязі.

Представник заявника заяву підтримав в повному обсязі.

Представник Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому головного управління ДФС у Хмельницькій області в судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечував.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява агрофірми "Проскурів" про розстрочення виконання судового рішення по справі № 822/2175/17 підлягає задоволенню з наступних підстав.

Постановою від 11.08.2017 року Хмельницький окружний адміністративний суд адміністративний позов задовольнив, стягнув з агрофірми "Проскурів" (31362, Хмельницька обл., Хмельницький р-н., с. Розсоша, код ЄДРПОУ - 03788891) 46 273,73 грн. податкового боргу за рахунок належних вказаному підприємству коштів на рахунках в обслуговуючих його банках та готівки.

Відповідно до статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Тобто, зазначена норма визначає підстави та порядок відстрочення або розстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі з метою створення оптимальних умов для належного та якісного його виконання у процесі виконавчого провадження і повністю кореспондується із статтею 33 закону України "Про виконавче провадження".

На підтвердження відсутності доходів підприємства представник заявника надав суду копії податкових декларації з податку на прибуток підприємства за 2014-2015 роки з нульовими показниками, а на підтвердження часткового погашення заборгованості - копії квитанцій про погашення податкових зобов'язань.

Дослідивши надані докази, враховуючи позицію Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому головного управління ДФС у Хмельницькій області, суд вважає, що заява агрофірми "Проскурів" про розстрочення виконання судового рішення по справі №822/2175/17 підлягає до задоволення.

Керуючись статтями 12, 41, 122, 165, 263, 254 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

заяву агрофірми "Проскурів" про розстрочення виконання судового рішення задовольнити.

Розстрочити виконання постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 11.08.2017 року по справі № 822/2175/17 за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому головного управління ДФС у Хмельницькій області до агрофірми "Проскурів" про стягнення податкового боргу в сумі 46 273,73 грн., шляхом сплати щомісячно до 25 числа кожного місяця з 01 січня 2018 року по 01 грудня 2019 року коштів в сумі 1928,07 грн., а в січні 2020 року - в сумі 1928,12 грн.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний тексту ухвали складено 05 жовтня 2017 року.

Суддя /підпис/ОСОБА_1 "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.10.2017
Оприлюднено10.10.2017
Номер документу69386489
СудочинствоАдміністративне