У Х В А Л А
6 жовтня 2017 року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Леванчук А.О., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Київського районного суду м. Полтави від 24 липня 2017 року та ухвалу апеляційного суду Полтавської області від 12 вересня 2017 року у справі за поданням державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби м. Полтави Головного територіального управління юстиції в Полтавській області Гречківської Ю.В. про тимчасове обмеження керівника боржника юридичної особи ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України,
в с т а н о в и в:
Ухвалою Київського районного суду м. Полтави від 24 липня 2017 року, залишеною без змін ухвалою апеляційного суду Полтавської області від 12 вересня 2017 року подання задоволено.
У касаційній скарзі заявник просить скасуватипостановлені судові ухвали, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 324 (Глава 2 Розділу V) ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов'язки, мають право оскаржити у касаційному порядку 2) ухвали суду першої інстанції, вказані у пунктах 1, 3, 4, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 31-33 частини першої статті 293 цього Кодексу, після їх перегляду в апеляційному порядку і ухвали апеляційного суду, якщо вони перешкоджають подальшому провадженню у справі.
Відповідно до правової позиції висловленої в постанові Верховного Суду України № 6-716цс15 від 23 вересня 2015 року згідно зі статтею 377 1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби. Суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
Ухвала суду щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України може бути оскаржена в апеляційному порядку (пункт 24 1 частини першої статті 293 ЦПК України).
Водночас стаття 324 ЦПК України містить норму, яка визначає перелік ухвал суду першої інстанції , які можуть бути оскаржені у касаційному порядку після їх перегляду в апеляційному порядку.
Оскарження ухвал апеляційного суду щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України у цій статті, яка є спеціальною нормою процесуального права, що регламентує право касаційного оскарження судових рішень у касаційному порядку, не передбачено.
Виходячи з викладеного, вказана касаційна скарга не може бути прийнята до провадження, оскільки відповідно до вимог ст. ст. 293, 324 ЦПК України оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Керуючись ст. 324 ЦПК України,
у х в а л и в:
Відмовити ОСОБА_2 у прийнятті касаційної скарги на ухвалу Київського районного суду м. Полтави від 24 липня 2017 року та ухвалу апеляційного суду Полтавської області від 12 вересня 2017 року.
Додані до скарги матеріали повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого суду України
з розгляду цивільних і кримінальних справ: А.О. Леванчук
Суд | Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2017 |
Оприлюднено | 09.10.2017 |
Номер документу | 69390247 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Леванчук Андрій Олексійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні