Ухвала
від 29.09.2017 по справі 229/3393/17
ДРУЖКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Номер провадження 1-кс/229/625/2017

Справа № 229/3393/17

29 вересня 2017 року м.Дружківка

Слідчий суддя Дружківського міського суду

Донецької області: ОСОБА_1

за участі: секретаря с/з ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

слідчого ОСОБА_4

розглянувши клопотання слідчого СВ Дружківського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_4 погодженого з прокурором Дружківського відділу Краматорської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення спеціалістами Державної екологічної інспекції у Донецькій області позапланової виїзної перевірки, -

В С Т А Н О В И В:

До Дружківського міського суду Донецької області надійшло клопотання слідчого СВ Дружківського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_4 погодженого з прокурором Дружківського відділу Краматорської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення спеціалістами Державної екологічної інспекції у Донецькій області позапланової виїзної перевірки.

В клопотанні слідчий зазначає, що СВ Дружківського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №42017051390000132 від 07.09.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.240 КК України, про те, що ТОВ «Любава Люкс», ЄДРПОУ 34706296, юридична адреса: 84205, Донецька область, м.Дружківка, вул.Б.Хмельницького, буд.5, з 2014 року по теперішній час не маючи відповідного дозволу Держводагенства України, у своїй господарській діяльності незаконно здійснює забір води з природного джерела р.Кривий Торець.

Так, з метою всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження необхідно провести процесуальні дії спрямовані на підтвердження факту наявності незаконного забору ТОВ «Любава Люкс», ЄДРПОУ 34706296, у своїй господарській діяльності води з природного джерела р.Кривий Торець, без отримання відповідного дозволу Держводагенства України.

В зв`язку з чим прокурор просить надати дозвіл фахівцям Державної екологічної інспекції у Донецькій області на проведення позапланової виїзної перевірки з метою встановлення щодо незаконного забору води суб`єктом господарської діяльності ТОВ «Любава Люкс», (ЄДРПОУ 34706296), юридична адреса: 84205, Донецька область, м.Дружківка, вул.Б.Хмельницького, буд.5. та проведення розрахунку завданих збитків.

При розгляді клопотання, учасники процесуальної дії клопотання про застосування технічних засобів фіксування не робили. Відповідно до ст.107 КПК України фіксація судового розгляду клопотання, технічними засобами, не проводилась.

Прокурор ОСОБА_3 підтримав клопотання слідчого та просить його задовольнити.

Слідчий ОСОБА_4 підтримав своє клопотання та просить його задовольнити.

Слідчий суддя вислухавши пояснення слідчого, думку прокурора, дослідивши матеріали кримінального провадження, вважає, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, відповідно до витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочато кримінальне провадження № 42017051390000132 від 07.09.2017 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого, ч.1 ст.240 КК України, за фактом незаконного забору води з природного джерела р.Кривий Торець.

Відповідно до п.п.1-2 п.3 Положення «Про Державну екологічну інспекцію України», основними завданнями Держекоінспекції є: реалізація державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів; здійснення у межах повноважень, передбачених законом, державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства, зокрема, щодо: охорони земель, надр; екологічної та радіаційної безпеки; охорони і використання територій та об`єктів природно-заповідного фонду; охорони, захисту, використання і відтворення лісів; збереження, відтворення і невиснажливого використання біологічного та ландшафтного різноманіття; раціонального використання, відтворення і охорони об`єктів тваринного та рослинного світу; ведення мисливського господарства та здійснення полювання; охорони, раціонального використання та відтворення вод і відтворення водних ресурсів; охорони атмосферного повітря; формування, збереження і використання екологічної мережі; стану навколишнього природного середовища; поводження з відходами, небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами;здійснення заходів біологічної і генетичної безпеки стосовно біологічних об`єктів природного середовища під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованих організмів у відкритій системі;

Відповідно до п.7 Положення «Про Державну екологічну інспекцію України», Держекоінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Частиною першою ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначено перелік підстав для здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю). Частиною другою вказаної статті передбачено, що проведення позапланових заходів з інших підстав забороняється, якщо інше не передбачено законом

Відповідно до п. 2 Постанови КМУ № 408 від 13.08.2014 року «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Згідно ч. 4 ст. 38 КПК України орган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.

Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 36 КПК України передбачено, що прокурор уповноважений самостійно звертатися до слідчого судді з клопотаннями про проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, інших процесуальних дій у випадках передбачених цим кодексом.

На даний час КПК України не передбачено призначення перевірок в межах кримінального провадження прокурором або слідчим (п.6 ч.2 ст.36 та п. 4 ч.2 ст. 40 КПК України виключено на підставі Закону № 1697-VII від 14.10.2014).

Крім того, чинний КПК України не передбачає повноважень слідчого судді надавати подібні дозволи.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

В розмінні положення ст.131 КПК України, надання дозволу на проведення перевірки не є заходом забезпечення кримінального провадження, а є способом збирання стороною обвинувачення доказів, відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України.

Разом з цим, відповідно до ч. 6 ст.9 КПК України, у випадках коли положення цього Кодексу не регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст.7 цього Кодексу.

Отже, під час досудового розслідування встановлені достатні підстави для проведення позапланової виїзної перевірки, проведення якої є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження.

Керуючись ст.ст.7, 9, 93, 110, 370, 372 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчого СВ Дружківського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_4 погодженого з прокурором Дружківського відділу Краматорської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення спеціалістами Державної екологічної інспекції у Донецькій області позапланової виїзної перевірки задовольнити.

Надати дозвіл працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області на проведення позапланової виїзної перевірки з метою встановлення щодо незаконного забору води суб`єктом господарської діяльності ТОВ «Любава Люкс», (ЄДРПОУ 34706296), юридична адреса: 84205, Донецька область, м.Дружківка, вул.Б.Хмельницького, буд.5. та проведення розрахунку завданих збитків.

Проведення позапланової виїзної перевірки доручити посадовим особам Державної екологічної інспекції у Донецькій області (код ЄДРПОУ 38034476, індекс 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вулиця Петровського, 18а).

Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Дружківського міського суду

Донецької області: ОСОБА_1

СудДружківський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення29.09.2017
Оприлюднено09.03.2023
Номер документу69413545
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —229/3393/17

Ухвала від 29.09.2017

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Сєрікова О. О.

Ухвала від 26.09.2017

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Сєрікова О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні