Ухвала
від 04.09.2017 по справі 760/19274/16-к
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №760/19274/16-к

Провадження №1-кс/760/7715/17

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 вересня 2017 року, слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого Солом`янського управління поліції ГУ НП у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Київської місцевої прокуратури №9 ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів на підставі матеріалів досудового розслідування, внесеного 12.07.2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016100090008081, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, що перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), шляхом зняття копії інформації щодо руху коштів по рахунку № НОМЕР_2 , відкритому ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , за період часу з 01.01.2013 по 01.05.2017, із вказівкою дат, сум платежів, повною розшифровкою контрагентів (найменування, ідентифікаційний код, найменування банку, МФО, номера рахунку та призначення платежу), що міститься в такій електронній інформаційній системі або її частині, а також до документів з відомостями про номера телефонів, ІР-адреси, МАК-адреси, з яких проходило з`єднання по системі Клієнт-Банк чи іншій програмі з вищевказаним рахунком по кожній банківській операції, документів, а саме платіжних доручень та меморіальних ордерів, які свідчать про надходження та використання коштів по вищезазначених рахунках, анкети клієнта (відповідно Положення НБУ про здійснення банками фінансового моніторингу), довіреностей на право користування (розпорядження) рахунками, документів щодо відкриття вищевказаних рахунків договорів про відкриття рахунків, карток із зразками підписів та відбитків печаток (за наявності), довіреностей, копій паспорту, договорів на встановлення систем Клієнт-банк чи іншої програми по рахунках, заяв на зняття грошових коштів (переведення на корпоративний рахунок), заяв на обмін валюти, видаткових касових ордерів на отримання готівки, грошових чеків з контрольною маркою, доручень, з можливістю ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Клопотання обґрунтовується тим, що слідчим відділенням розслідування злочинів у сфері господарської діяльності слідчого відділу Солом`янського управління поліції ГУ НП у місті Києві проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного 12.07.2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016100090008081, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що між ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , (у 2014 році перейменоване в державну організацію з державного підприємства, надалі за текстом - УААСП) в особі директора ОСОБА_5 та ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_4 » код ЄДРПОУ НОМЕР_5 (надалі - КДС) в особі директора ОСОБА_6 укладено договір від 27.12.2013 №01/2014, предметом якого є надання УААСП від імені авторів та їх правонаступників дозволу (невиключної ліцензії) на публічне виконання творів в приміщеннях закладів Користувачів.

Під Користувачами в договорі розуміються суб`єкти господарювання, які шляхом укладання із КДС договору доручили останньому врегулювати від їх імені та за їх рахунок шляхом укладення господарських договорів усі питання щодо використання ними способом публічного виконання творів (оприлюднені літературні, музичні твори з текстом або без тексту, що охороняються авторським правом, повноваження на колективне управління якими на території України передано УААСП аналогічними іноземними авторсько-правовими організаціями на підставі договорів про взаємне представництво інтересів, українськими суб`єктами авторського права та їх правонаступниками на підставі письмових договорів, а також повноваження по управлінню якими УААСП здійснює на підставі Закону України «Про авторське право і суміжні права» (надалі - Закон).

Пунктом 2.5. Договору передбачено, що сума авторської винагороди (роялті) не залежить від тривалості та кількості використання творів. Натомість, пункт 2.6. Договору визначає, що КДС від імені Користувачів виплачує авторську винагороду (роялті) не за право використання, а за фактичне використання творів способом публічного виконання.

Відповідно до вказаного договору, розмір авторської винагороди (роялті) за наданням УААСП Користувачам права (невиключної ліцензії) встановлені у вигляді фіксованих сум за кожний метр торговельної площі, на якій використовується музичні твори. При цьому, в порушення ч. 5 ст. 15 та ч. 2 ст. 33 Закону, Договором не передбачено надання КДС та Користувачами до УААСП документально підтверджених даних про одержані прибутки від використання творів.

Досудовим розслідуванням також встановлено, що відповідно до уставних документів УААСП та ч. 1 ст. 49 Закону, УААСП є організацією колективного управління. Однією з основних функцій УААСП є збір, розподіл і виплата зібраної винагороди за використання об`єктів авторського права, правами яких вона управляє.

Частиною 5 ст. 15 Закону передбачено, що розмір і порядок виплати авторської винагороди за використання твору встановлюється в авторському договорі або у договорах, що укладаються за дорученням суб`єктів авторського права організаціями колективного управління з особами, які їх використовують.

Абзацом другим ч. 2 ст. 33 Закону передбачено, що авторська винагорода визначається у договорі, у вигляді відсотків від доходу, отриманого від використання твору, або у вигляді фіксованої суми чи іншим чином. При цьому, ставки авторської винагороди не можуть бути нижчими за мінімальні ставки, встановлені Кабінетом Міністрів України.

На виконання положень ч. 5 ст. 15 та ч. 2 ст. 33 Закону, Кабінетом Міністрів України, Постановою від 18.01.2003 №72 «Про затвердження мінімальних ставок винагороди (роялті) за використання об`єктів авторського права і суміжних прав» встановлено мінімальні ставки авторської винагороди та порядок їх застосування.

Відповідно до п. 22 додатку №1 до вказаної постанови Кабінету Міністрів України, мінімальна ставка авторської винагороди (роялті) за публічне виконання музичних творів з текстом і без тексту, літературних творів (як у разі виконання творів виконавцями, так і в разі виконання примірників творів у записі в місцях з безплатним входом), складає 1 % доходів, одержаних з такого виду діяльності, у процесі якої відбувається використання творів.

Частиною 4 ст. 47 Закону передбачено, що особи, які використовують твори, виконання, примірники фонограм (відеограм), зобов`язані надавати організаціям колективного управління точний перелік використаних творів, виконань, примірників фонограм (відеограм), разом з документально підтвердженими даними про одержані прибутки від їх використання та повинні виплачувати організаціям колективного управління винагороду в передбачений термін і в обумовленому розмірі.

Відповідно до листа ІНФОРМАЦІЯ_5 від 08.08.2016 №04.02/2552, отриманого на вимогу Київської місцевої прокуратури №9, в ІНФОРМАЦІЯ_5 відсутні документальні матеріали, в яких зафіксовано перелік об`єктів авторського права (музичних творів), право на використання яких передано ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Документальними матеріалами, наданими УААСП також підтверджується, що кошти від КДС надходили на рахунок УААСП на виконання вимог п. 2.8. Договору від 23.12.2013 №01/2014. Загалом на рахунок УААСП від ІНФОРМАЦІЯ_6 надійшло 20 тис. грн.

Також досудовим розслідуванням встановлено, що на підставі договору з УААСП, КДС, починаючи з 2013 року, уклало договори з рядом Користувачів, предметом якого є приєднання Користувачів до всіх правочинів КДС, як вже укладених, так і тих, що можуть бути укладені в майбутньому, тим самим надаючи КДС відповідне повноваження на укладання таких правочинів від імені Довірителя, подальшу їх зміну та/або припинення, виконання їх умов, положеннями яких забезпечується врегулювання усіх питань правомірності використання Користувачем об`єктів авторського та/або суміжних прав з Музичного репертуару, у погоджених згідно з умовами таких Договорів закладах Довірителя.

Вказаними договорами передбачено, що Користувачі уповноважили КДС від їх імені та за їх рахунок, здійснювати оплату винагороди (роялті) за використання способом публічного виконання (показу) об`єктів авторського права і/або суміжних прав з Музичного репертуару на користь суб`єктів авторського/суміжних прав та їх представників.

Укладені договори-доручення передбачають обов`язок Користувачів авансом сплачувати КДС винагороду (роялті у вигляді фіксованої суми) за використання в закладах Довірителя способом публічного виконання (показу) об`єктів авторського права і/або суміжних прав з Музичного репертуару. Із вищевказаного вбачається, що Користувачі не формують точний перелік використаних творів, виконань, примірників фонограм (відеограм), разом з документально підтвердженими даними про одержані прибутки від їх використання.

Також наявна інформація вказує на те, що протягом 2014-2016 років, сума роялті за використання об`єктів авторського права і/або суміжних прав складала 93% від загального платежу, що надходили від ряду Користувачів. Разом з тим, починаючи з 2015 по 2017 рік, ставка виплати роялті КДС зменшена до 49%. При цьому, документальні матеріали щодо погодження вказаного питання з УААСП відсутні.

Таким чином вбачається, що т.в.о. генерального директора УААСП ОСОБА_5 , в результаті укладання Договору з ІНФОРМАЦІЯ_5 , незаконно передано суб`єкту господарювання - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » функції щодо контролю за відповідністю нарахувань та сплати авторської винагороди законодавчо встановленим мінімальним ставкам, а також за правомірним використанням творів.

Вказаний договір використовується представниками КДС та Користувачів в реалізації протиправної схеми, пов`язаної із заволодінням шляхом обману чи зловживання довірою коштами авторської винагороди (роялті), які призначені для виплати суб`єктам авторського права та їх представникам.

Не зважаючи на визначені договором від 27.12.2013 №01/2014 фінансові зобов`язання КДС перед УААСП щодо перерахування належної авторської винагороди, переважна більшість отриманих від користувачів коштів у вигляді роялті в подальшому перераховано з рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » на рахунки ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 . У зв`язку з цим, у органу досудового розслідування наявні достатні підстави вважати, що посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » отримані кошти привласнили та розпорядились ними на власний розсуд.

В ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2013-2016 років, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , для заволодіння у шахрайський спосіб грошовими коштами авторської винагороди, використовувало рахунки № НОМЕР_6 , відкритий в ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_8 » (МФО НОМЕР_7 ), № НОМЕР_2 , відкритий в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), № НОМЕР_8 та № НОМЕР_9 , відкритий в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (МФО НОМЕР_10 ).

Зазначені вище документи перебувають у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (МФО НОМЕР_11 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав викладених в клопотанні.

Слідчий також просив розглянути клопотання про надання тимчасового доступу до зазначених документів без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки існує реальна загроза зміни або знищеннядокументів.

Суд відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику представників осіб за наведених слідчим підстав.

Згідно з ч.1ст.107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних заходів не здійснювалась.

Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступноговисновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим відділенням розслідування злочинів у сфері господарської діяльності слідчого відділу Солом`янського управління поліції ГУ НП у місті Києві проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного 12.07.2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016100090008081, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України.

Відповідно до ч. 5ст. 163 КПК Українислідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч. 7ст. 163 КПК України,слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи викладене, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, прихожу до висновку про необхідність часткового задоволення клопотання детектива про тимчасовий доступ до документів з можливістю ознайомитися з документами та зробити копії документів, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), а саме інформації щодо руху коштів по рахунку № НОМЕР_2 , відкритому ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , за період часу з 01.01.2013 по 01.05.2017, оскільки вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

За викладеним, керуючись ст. ст.159,160,162-164 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити частково.

Надати слідчому Солом`янського управління поліції ГУ НП у місті Києві ОСОБА_3 тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, що перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), шляхом зняття копії інформації щодо руху коштів по рахунку № НОМЕР_2 , відкритому ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , за період часу з 01.01.2013 по 01.05.2017, із вказівкою дат, сум платежів, повною розшифровкою контрагентів (найменування, ідентифікаційний код, найменування банку, МФО, номера рахунку та призначення платежу), що міститься в такій електронній інформаційній системі або її частині, а також до документів з відомостями про номера телефонів, ІР-адреси, МАК-адреси, з яких проходило з`єднання по системі Клієнт-Банк чи іншій програмі з вищевказаним рахунком по кожній банківській операції, документів, а саме платіжних доручень та меморіальних ордерів, які свідчать про надходження та використання коштів по вищезазначених рахунках, анкети клієнта (відповідно Положення НБУ про здійснення банками фінансового моніторингу), довіреностей на право користування (розпорядження) рахунками, документів щодо відкриття вищевказаних рахунків договорів про відкриття рахунків, карток із зразками підписів та відбитків печаток (за наявності), довіреностей, копій паспорту, договорів на встановлення систем Клієнт-банк чи іншої програми по рахунках, заяв на зняття грошових коштів (переведення на корпоративний рахунок), заяв на обмін валюти, видаткових касових ордерів на отримання готівки, грошових чеків з контрольною маркою, доручень, з можливістю ознайомитися з ними та зробити їх копії.

В решті клопотання - відмовити.

Строк дії ухвали до 03.10.2017 р.

У разі відмови виконувати ухвалу слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.09.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу69448924
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —760/19274/16-к

Ухвала від 04.09.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кушнір С. І.

Ухвала від 04.09.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кушнір С. І.

Ухвала від 04.09.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кушнір С. І.

Ухвала від 04.09.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кушнір С. І.

Ухвала від 04.09.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кушнір С. І.

Ухвала від 04.09.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кушнір С. І.

Ухвала від 04.09.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кушнір С. І.

Ухвала від 04.09.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кушнір С. І.

Ухвала від 04.09.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кушнір С. І.

Ухвала від 04.09.2017

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кушнір С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні