ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про порушення провадження у справі
11 жовтня 2017 року Справа № 925/1285/17
Суддя Господарського суду Черкаської області Васянович А.В., розглянувши матеріали
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ЕРМІЙ", м. Черкаси
до товариства з обмеженою відповідальністю "ДВЕНАДЦАТЬ
МАСТЕРОВ", район агромістечка Гатово, Мінський район,
Мінська область, Республіка Білорусь
про стягнення 5 882 270, 84 російський рублів, що еквівалентно
2 722 903 грн. 17 коп.
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Черкаської області звернулось з позовом товариство з обмеженою відповідальністю "ЕРМІЙ" до товариства з обмеженою відповідальністю "ДВЕНАДЦАТЬ МАСТЕРОВ" (Республіка Білорусь) про стягнення заборгованості в розмірі 5 882 270, 84 російський рублів, що еквівалентно 2 722 903 грн. 17 коп., яка виникла на підставі договору поставки № 05-04 від 05 квітня 2017 року.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, товариство з обмеженою відповідальністю "ДВЕНАДЦАТЬ МАСТЕРОВ" є нерезидентом, який не має свого представництва на території України. Місцезнаходженням названого товариства є: 223017, Республіка Білорусь, Мінська область, Мінський район, район агромістечка Гатово, будівля нежила-санітарно-побутовий корпус 1А, ОАО Мінське виробниче шкіро - венне об'єднання, Мінський район, 2 поверх, каб.50.
Згідно з ч. ч. 1 і 3 ст. 4 ГПК України, господарський суд вирішує господарські спори на підставі Конституції України, цього Кодексу, інших законодавчих актів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо в міжнародних договорах України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України, то застосовуються правила міжнародного договору.
Відповідно до ч. 1 ст. 124 ГПК України, підсудність справ за участю іноземних суб'єктів господарювання визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Згідно ст. 125 ГПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
19 грудня 1992 року Україна приєдналася до Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності від 20 березня 1992 року (постанова Верховної Ради України від 19 грудня 1992 року № 2889-XII "Про ратифікацію Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності").
Згідно з підпунктом "в" частини першої статті 4 Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, компетентний суд держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав має право розглядати зазначені в статті 1 цієї Угоди спори, якщо на території цієї держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав виконано або має бути повністю або частково виконано зобов'язання з договору, що є предметом спору.
Відповідно до частини 2 статті 4 Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності від 20.03.1992р., компетентні суди держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав розглядають справи і в інших випадках, якщо про це є письмова угода Сторін про передачу спору до суду.
З даного позову вбачається, що спір між сторонами виник внаслідок неналежного виконання зобов'язань товариством з обмеженою відповідальністю "ДВЕНАДЦАТЬ МАСТЕРОВ" (Республіка Білорусь) за договором поставки № 05-04 від 05 квітня 2017 року.
Пунктом 8.1 вищевказаного договору визначено, що сторони домовились вирішувати всі спірні питання шляхом взаємних переговорів. Спори, не врегульовані шляхом переговорів, зацікавлена сторона має право передати на розгляд у відповідний судовий орган на території позивача.
Враховуючи вищевикладене, даний позов підлягає розгляду Господарським судом Черкаської області.
Угода про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності від 20 березня 1992 року регулює також порядок передачі судових та позасудових документів для вручення на території Республіки Білорусь.
Так, згідно зі статтею 5 Угоди компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зобов'язуються надавати взаємну правову допомогу. Взаємне надання правової допомоги включає вручення і пересилання документів і виконання процесуальних дій, зокрема проведення експертизи, заслуховування Сторін, свідків, експертів та інших осіб. При виконанні доручень про надання правової допомоги компетентні суди та інші органи, в яких просять допомоги, застосовують законодавство своєї держави. При зверненні про надання правової допомоги і виконання рішень документи, що додаються, викладаються мовою держави, яка запитує, або російською мовою.
Таким чином, для належного повідомлення товариства з обмеженою відповідальністю "ДВЕНАДЦАТЬ МАСТЕРОВ" (Республіка Білорусь) про час і місце розгляду даної справи останньому необхідно вручити копію даної ухвали в нотаріально засвідченому перекладі на російську мову через компетентний суд Республіки Білорусь.
Керуючись ст. ст. 61, 64, 65, 86, 124, 125 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду і порушити провадження у справі.
Справу призначити до розгляду на "05" грудня 2017 року о 10 год. 00 хв.
Засідання провести в приміщенні господарського суду, м.Черкаси, бул.Шевченка, 307, каб. 221, тел. канцелярії суду: 31-21-49.
Зобов'язати позивача в термін до 24 жовтня 2017 року подати до суду належним чином (нотаріально) засвідчений переклад на російську мову ухвали господарського суду Черкаської області від 11 жовтня 2017 року про порушення провадження у справі № 925/1285/17 у двох примірниках.
Зобов'язати сторони до дня засідання через канцелярію суду подати такі документи:
Позивача: усі документи в обґрунтування позовних вимог та оригінали цих документів для огляду в судовому засіданні; для огляду в судовому засіданні оригінали доданих до позовної заяви документів; власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет, з тих же підстав, а також не має рішення цих органів з такого спору.
Відповідача: письмовий відзив на позовну заяву в порядку ст. 59 ГПК України і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову у разі їх наявності; документи, на підставі яких діє відповідач, які є доказом правосуб'єктності юридичної особи; докази сплати заборгованості.
Нотаріально засвідчену копію ухвали господарського суду Черкаської області від 11 жовтня 2017 року про порушення провадження у справі № 925/1285/17 російською мовою надіслати для вручення відповідачу в порядку, передбаченому Угодою про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності від 20 березня 1992 року, через Економічний суд Мінської області (220026, г. Мінськ, вул. Жилуновича, 15 (поверхи 6,7).
Попередити позивача про передбачені п. 5 ч. 1 ст. 81 ГПК України правові наслідки.
Попередити відповідача, що у випадку неподання відзиву на позовну заяву, документів витребуваних ухвалою суду, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами відповідно ст. 75 ГПК України.
Суддя Васянович А.В.
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2017 |
Оприлюднено | 17.10.2017 |
Номер документу | 69479891 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Васянович А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні