Справа № 574/21/15-ц
У Х В А Л А
іменем України
"15" квітня 2015 р. Буринський районний суд в складі:
головуючого- Міщенко В. М.
при секретарі-Ключник О. М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Буринь справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторингова компанія "Вектор Плюс" до ОСОБА_1, ТОВ "УНБ 2012", приватних підприємців ОСОБА_2,ОСОБА_3,ОСОБА_4,ОСОБА_5,ОСОБА_6,ОСОБА_7 ОСОБА_8,ОСОБА_9,ОСОБА_10 про визнання договорів оренди недійсними та звільнення приміщення, -
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшла вищеназвана справа і Ухвалою суду від 09.01.2015 року по ній було відкритол провадження .
В ході підготовки справи до розгляду було встановлено, що позивач та всі відповідачі по справі є суб"єктами підприємницької діяльності і спір виник з господарських правовідносин.
Зі змісту п. 2Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 10 від 24 жовтня 2011 року "Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам"вбачається, що місцеві господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності, та на вимоги статей 1 , 4-1 , 12 Господарського процесуального кодексу Українигосподарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 1 Господарського процесуального кодексу України , а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер.
Відповідно до ст.1 Господарського процесуального кодексу України право на звернення до господарського суду мають юридичні особи, а також громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до ст. 207 ЦПК України якщо в ході розгляду справи буде встановлено, що провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 ЦПК України суд Ухвалою залишає заяву без розгляду.
суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала. Ухвала суду разом із заявою та всіма додатками до неї надсилаються позивачеві.
Відповідно п 2 ст. 116 ЦПК України якщо після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду виявилося ,що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності таку справу суд передає на розгляд іншого суду
З врахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що позов не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а томусправу слід направити до господарського суду для розгляду в порядку господарського судочинства.
Керуючись ст.ст. 15 , 116, 207 ЦПК України , суд, -
У Х В А Л И В:
Справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторингова компанія "Вектор Плюс" до ОСОБА_1, ТОВ "УНБ 2012", приватних підприємців ОСОБА_2,ОСОБА_3,ОСОБА_4,ОСОБА_5,ОСОБА_6,ОСОБА_7 ОСОБА_8,ОСОБА_9,ОСОБА_10 про визнання договорів оренди недійсними та звільнення приміщення, залишити без розгляду в порядку цивільного судочинства та передати для розгляду до Господарського суду Сумської області.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області протягом 5 днів з дня її проголошення, а в разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга може бути подана протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя
Суд | Буринський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2015 |
Оприлюднено | 12.10.2017 |
Номер документу | 69481819 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Буринський районний суд Сумської області
Міщенко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні