Справа № 3-2515/10
Номер провадження -
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2010 року М.Кіровограда
Суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда Галаган О.В., розглянувши адміністративні матеріали які надійшли з ДАІ м. Кіровограда відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працює, проживаючий ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч.4 ст.122 КпАП України,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу складеного 12.06.2010р. громадянином ОСОБА_1 було здійснено правопорушення передбачене ч. 4 ст.122 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 надав свої письмові обґрунтування, щодо незгоди з протоколом.
Згідно даних вказаних у протоколі, він нібито 12.06.2010 року о 12 год. 50 хв. керуючи автомобілем ГАЗ державний номер В А 6213 АН по смт. Новгородка, вул. Кірова раптово виїхав на смугу зустрічного руху, тим самим змусив інший автомобіль Рено д.н. НОМЕР_1 різко гальмувати та змінити напрямок руху, чим створив аварійну обстановку та порушив п.
10.1 ПДР України. Вважає дії працівника ДПС ДАІ незаконними та протиправними, а протокол по справі про адміністративне правопорушення - таким, що не відповідає законодавству України виходячи з наступного: вся інформація стосовно адміністративного правопорушення вказана інспектором ДАІ в протоколі є повністю неправдивою.
Ст.122 КпАП України передбачає окремо відповідальність за ряд звичайних порушень ПДР, окремо за такі, якими створено аварійну обстановку, тобто у результаті яких інші учасники руху були змушені різко змінювати швидкість, напрямок руху або вживати інших заходів для забезпечення безпеки. В даному випадку сама наявність таких учасників руху, а тим більше такі їх дії, які б дозволили вважати створену їм обстановку аварійною, по справі нічим не підтверджено.
Слід зазначити, що особа, якій створено аварійну обстановку, у відповідності до КпАП України, є або потерпілим, якщо їй спричинено моральну або іншу шкоду, у відповідності до ст..269 КпАП, або свідком (оскільки їй відомо про вказані обставини), у відповідності до ст.272 КпАП. Якщо дійсно створено аварійну обстановку, то це не може мати місце без наявності або потерпілого, або свідка. Між тим, у відповідності до ст.256 КпАП, якщо потерпілі або свідки є, то їх дані повинні бути вказані у протоколі про адміністративне правопорушення, наряду з іншими даними. У протоколі, між тим, такі дані не вказані, що свідчить як про відсутність доказів наявності у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122 ч.4 КпАП, так і про невідповідність змісту протоколу закону, зокрема, ст.256 КпАП.
ОСОБА_1 того ч.4 ст.122 КУпАП порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою статті 122 КУпАП, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян, що підтверджені фактичними даними, а саме: поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, свідків, показань технічних приладів та засобів фото- і відеоспостереження та іншими документами, що згідно наданих пояснень та матеріалів справи не знайшло підтвердження в частині створення аварійної обстановки.
Однак як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення не надано пояснень всих осіб які могли підтвердити створення аварійної ситуації, на порушення даної норми матеріали справи про порушення ПДР відсутні пояснення особи, що притягується до
адміністративної відповідальності.
Наявність протоколу про адміністративне правопорушення, але за відсутності схеми
правопорушення та пояснень всих осіб як-то потерпілого, свідків, показань технічних приладів та засобів фото- і відеоспостереження та інших документів не дають можливості повно та всебічно з'ясувати обставини події.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що в діях громадянина ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення за недоведеністю такового.
Враховуючи викладене, провадження по справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю, оскільки відсутні докази скоєння інкримінованого правопорушення.
Керуючись ст. ст. 122 ч.4, 256, 278 п.2 КУпАП, -.
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно громадянина ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення передбачене ч. 4 ст. 122 КпАП України, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено протягом 10 днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Апеляційного суду Кіровоградської області через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя Кіровського районного суду м.Кіровограда ОСОБА_2
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2010 |
Оприлюднено | 18.10.2017 |
Номер документу | 69551101 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Галаган О. В.
Адмінправопорушення
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Літвіненко Т. Я.
Адмінправопорушення
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Савельєва Оксана Валентинівна
Адмінправопорушення
Глухівський міськрайонний суд Сумської області
Демченко Олександр Степанович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні