Справа №521/8611/17
Провадження №2-а/521/279/17
УХВАЛА
про залишення позову без руху
08 червня 2017 року місто Одеса
Суддя Малиновського районного суду міста Одеси – Плавич І.В., розглянувши матеріали позову Виконавчого комітету Одеської міської ради до Громадського формування з охорони громадського порядку «Одеське моторвагонне депо Одеса – Застава 1» про припинення діяльності юридичної особи, третя особа – Департамент муніципальної безпеки Одеської міської ради, –
ВСТАНОВИВ:
Через канцелярію суду в порядку ст. 15-1 КАС України надійшли матеріали позову Виконавчого комітету Одеської міської ради до Громадського формування з охорони громадського порядку «Одеське моторвагонне депо Одеса – Застава 1» про припинення діяльності юридичної особи, третя особа – Департамент муніципальної безпеки Одеської міської ради.
Згідно ст. 11 ч.2 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Виходячи зі змісту даної норми, звернення особи до суду повинне відповідати вимогам, що регламентуються процесуальним законом, зокрема ст.ст. 105, 106 КАС України.
Однак дослідивши відповідні матеріали, суд виявив, що даний позов поданий без додержання певних вимог закону, а саме: не наведено змісту позовних вимог згідно зі ст. 105 ч.4 КАС України і виклад обставин, якими обґрунтовуються відповідні вимоги; відсутній документ, що підтверджує оплату судового збору; не додані докази надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Згідно ст. 4 ч.2 Закону України «Про судовий збір», ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; фізичною особою або фізичною особою – підприємцем – 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем – 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; фізичною особою – 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ст. 6 ч.ч.2,3 Закону України «Про судовий збір», у разі якщо судовий збір сплачується за подання позовної заяви до суду в розмірі, визначеному з урахуванням ціни позову, а встановлена при цьому позивачем ціна позову не відповідає дійсній вартості спірного майна або якщо на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи. За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Судовий збір позивачем не сплачений.
Як встановлює ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно ст. 108 ч.1 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного суддя вбачає, що даний позов підлягає залишенню без руху із наданням заявникові строку для усунення наведених недоліків протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали.
Керуючись ст.ст. 106, 107, 108, 158, 159, 160, 165 КАС України, суд, –
УХВАЛИВ:
Позов Виконавчого комітету Одеської міської ради до Громадського формування з охорони громадського порядку «Одеське моторвагонне депо Одеса – Застава 1» про припинення діяльності юридичної особи, третя особа – Департамент муніципальної безпеки Одеської міської ради – залишити без руху.
Надати заявникові строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали.
Роз'яснити, що у разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, позовна заява буде повернута заявникові.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя:
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2017 |
Оприлюднено | 23.10.2017 |
Номер документу | 69583565 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Малиновський районний суд м.Одеси
Плавич І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні