Дата документу 13.10.2017 Справа № 554/8011/17
Провадження 2/554/3675/2017
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 жовтня 2017 року м. Полтава
Суддя Октябрського районного суду м. Полтави Кулешова Л.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа - Перша полтавська державна нотаріальна контора про визначення часток в праві спільної сумісної власності та визнання права власності в порядку спадкування,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулись до суду з позовом, у якому просять визначити, що частки на земельну ділянку площею 0,0163 га, розташовану за адресою: вул.Федора Моргуна, буд.15 є рівними і складають по 1/3 частині (частка кожного); визнати за позивачами ОСОБА_2 та ОСОБА_1 в порядку спадкування після померлого 04.08.2012 року ОСОБА_5 право власності на 1/6 частку земельної ділянки (частка кожного), загальною площею 0,0163 га, розташовану за адресою: м.Полтава, вул.Федора Моргуна, буд.15.
Відповідно до ч.1 ст.122 ЦПК України суддя відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому ЦПК України.
Відповідно до ч.5 ст.119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору або документи, що підтверджують звільнення від вказаних витрат.
Пред'явлена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Позовна заява подана з порушенням ст. 119 ЦПК України.
Відповідно до ч.6 ст.6 Закону України Про судовий збір у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
З матеріалів справи вбачається, що судовий збір сплачений лише одним позивачем ОСОБА_1 у розмірі 640,00 грн. згідно квитанції №0.0.866798034.1 від 10.10.2017 року, а іншим позивачем, ОСОБА_2, судовий збір не сплачено, так само не надано доказів того, чи звільнений цей позивач від сплати судового збору.
Крім того, судовий збір сплачений лише за одну з двох заявлених позовних вимог, однак у позовній заяві позивачами заявлено вимоги немайнового та майнового характеру, за кожну з яких належить сплачувати судовий збір за ставками, передбаченими чинним законодавством.
Так, згідно з ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір (зі змінами та доповненнями) ставка судового збору за подання до суду фізичною особою або фізичною особою - підприємцем позовної заяви майнового характеру встановлюються у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно п.2 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір (зі змінами та доповненнями) розмір ставки судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Враховуючи вищевикладене, позивачам необхідно надати до суду окремі платіжні документи, що підтверджують сплату судового збору кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог.
Згідно зі ст.121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119, 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Враховуючи, що для вирішення питання щодо відкриття провадження у цій справі позивачам необхідно надати строк для усунення зазначених недоліків, суддя вважає необхідним залишити вказану позовну заяву без руху, про що повідомити позивачів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.121 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа - Перша полтавська державна нотаріальна контора про визначення часток в праві спільної сумісної власності та визнання права власності в порядку спадкування залишити без руху про що повідомити позивачів і надати їм строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
У випадку неусунення зазначених недоліків заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачам зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена в частині щодо сплати судового збору в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області через Октябрський районний суд м.Полтави шляхом подачі апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Копію ухвали направити позивачам.
Суддя Л.В. Кулешова
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2017 |
Оприлюднено | 20.10.2017 |
Номер документу | 69653614 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Октябрський районний суд м.Полтави
Кулешова Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні