ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 жовтня 2017 року м. Київ № 826/13492/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Дегтярьова О.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Головного управління ДФС у м. Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрі Саєнсиз Україна про стягнення податкового боргу в сумі 374 359,91 грн., - В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулося Головне управління ДФС у м. Києві (далі також - позивач) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрі Саєнсиз Україна (далі також - відповідач, ТОВ Агрі Саєнсиз Україна ), в якому просить стягнути з відповідача податковий борг з податку на додану вартість в сумі 374 359,91 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Частиною першою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса , а також номер засобу зв'язку , адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Дослідивши текст позову ГУ ДФС у м. Києві суд встановив, що позивачем не наведено обставини щодо підстав виникнення заявленої до стягнення суми податкового боргу з урахуванням доданих до позовної заяви документів.
Також, ч. 4 і 5 ст. 106 КАС України визначено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Нормами ч. 1 і 2 ст. 58 КАС України встановлено, що повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи.
Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи.
Довіреності від імені осіб приватного права видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те особи. Довіреності від імені особи публічного права видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те особи і засвідчуються печаткою такої особи публічного права (за наявності) (ч. 3 ст. 58 КАС України).
Як вбачається з тексту та матеріалів позову ГУ ДФС у м. Києві, позовну заяву від імені Головного управління підписано його представником - ОСОБА_4., який діє на підставі довіреності № 165/26-15-10-06 від 2017 року (копія останньої додана до матеріалів позову). Вказаною довіреністю, виданою заступником начальника ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3, ОСОБА_2, в тому числі уповноважено на підписання та подання до суду від імені Головного управління позовних заяв.
Поряд з цим, документи, які засвідчують наявність у ОСОБА_3 повноважень на підписання вказаної довіреності (зокрема: засвідчена копії розпорядчих документів про призначення на посаду, про розподіл обов?язків) у матеріалах позову відсутня.
Таким чином, позивачу необхідно надати суду уточнення до позовної заяви в частині підстав виникнення заявленої до стягнення суми податкового боргу з посиланням на додані до позовної заяви документи, а також документальні докази наявності у ОСОБА_3 повноважень на підписання довіреності № 165/26-15-10-06 від імені Головного управління.
Крім того, в силу вимог ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. При цьому, письмовими доказами є документи, які за змістом ч. 2 ст. 69, ч. 4 ст. 79, п. 6 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.
З урахуванням наведених норм Кодексу позивачу необхідно надати суду засвідчені витяги з інтегрованої картки платника податку на додану вартість (ТОВ Агрі Саєнсиз Україна ) за 2016 - 2017 роки, позаяк такі документи у матеріалах позову відсутні.
Згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків в межах п'яти днів з дня отримання цієї ухвали суду.
Керуючись ст. 106, п. 3 ч. 1 ст. 107, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Головного управління ДФС у м. Києві залишити без руху.
2. Встановити Головному управлінню ДФС у м. Києві строк для усунення недоліків в межах п'яти днів з дня отримання ним цієї ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена у порядку, встановленому в ст. 254 та ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя О.В. Дегтярьова
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2017 |
Оприлюднено | 26.10.2017 |
Номер документу | 69761119 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Дегтярьова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні