У Х В А Л А
13 жовтня 2017 року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Закропивний О.В., розглянувши касаційну скаргу департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на рішення апеляційного суду Одеської області від 17 серпня 2017 року в справі за позовом Ізмаїльської міської ради Одеської області до ОСОБА_2, треті особи: Державна архітектурно-будівельна інспекція України в особі департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, Управління містобудування і архітектури Ізмаїльської міської ради Одеської області, про знесення самочинного будівництва; за зустрічним позовом ОСОБА_2 до Ізмаїльської міської ради Одеської області, треті особи: Державна архітектурно-будівельна інспекція України в особі департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, Управління містобудування і архітектури Ізмаїльської міської ради Одеської області, про визнання права власності на житловий будинок,
в с т а н о в и в :
У жовтні 2017 року на розгляд до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшла касаційна скарга департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, з пропуском строку на касаційне оскарження судового рішення.
Заявником порушено клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження судового рішення.
Згідно із ч. 2 ст. 325 ЦПК України у разі пропущення строку на касаційне оскарження з причин визнаних поважними, суддя касаційної інстанції за заявою особи, яка її подала, може поновити цей строк.
Як на підставу для поновлення строку заявник посилається на те, що рішення апеляційного суду Одеської області від 17 серпня 2017 року ним отримано 7 вересня 2017 року, що позбавило його можливості оскаржити судове рішення в межах 20-денного строку. Однак на підтвердження зазначених обставин заявник не надав до суду документів, що містять дату отримання судового рішення чи інших доказів на підтвердження зазначених обставин.
Відповідно до ч. 3 ст. 328 ЦПК України касаційна скарга підлягає залишенню без руху і протягом тридцяти днів з дня отримання ухвали заявник має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строку, навівши поважні причини для поновлення строку та подавши відповідні докази.
Крім того, подана касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду судом касаційної інстанції, оскільки у порушення вимог ч. 5 ст. 326 ЦПК України до неї не додано належним чином завірених копій судових рішень, що позбавляє суд касаційної інстанції перевірити їх на предмет законності.
У п. 10 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 14 червня 2012 року № 10 Про судову практику розгляду цивільних справ у касаційному порядку роз'яснено , що якщо в касаційній скарзі заявляється клопотання про скасування судового рішення апеляційного суду та залишення в силі судового рішення суду першої інстанції, до скарги мають бути додані як судове рішення апеляційного суду, яке оскаржується, так і судове рішення суду першої інстанції, оскільки залишити його в силі, не перевіривши на предмет законності, неможливо.
Копії судових рішень мають бути прошиті, підписані та скріплені гербовою печаткою суду, як це передбачено Інструкцією з діловодства в місцевому суді, затвердженою наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 173.
Таким чином, на адресу суду касаційної інстанції слід надіслати належним чином завірені копії повного тексту рішення Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 4 травня 2017 року та рішення апеляційного суду Одеської області від 17 серпня 2017 року.
Також касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду судом касаційної інстанції, тому що заявником не сплачено судовий збір за її подання.
Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області порушено клопотання про відстрочення сплати судового збору.
У клопотанні заявник посилається на непроведення видатків для оплати судового збору, а тому просить відстрочити сплату судового збору.
У задоволенні клопотання слід відмовити з таких підстав.
Відповідно до положень ч. 1ст. 82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі . Разом з цим, у ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади, у зв'язку із цими обставинами, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та особливостями процедури оплати судового зборуне можуть вважатися достатньою підставою для відстрочення такої сплати.
Отже, у суду касаційної інстанції відсутні підстави для задоволення клопотання департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про відстрочення сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 53 Конституції України та ст. 5 ЦК України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності, і не мають зворотної дії у часі.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України Про судовий збір від 8 липня 2011 року.
Розмір ставки судового збору за подання касаційної скарги становить 120 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
У ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір визначено, що у разі коли позовна заява має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру .
Така ж правова позиція висловлена у постанові пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах .
Оскільки заявлено вимогу майнового характеру (про визнання права власності на житловий будинок) та одну вимогу немайнового характеру (про знесення самочинного будівництва), тому заявнику слід сплатити 9 921 грн 60 коп.
Судовий збір за подання касаційних скарг до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ повинен бути перерахований або внесений до УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код ЄДРПОУ 38004897, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, р/р 31212253700007, код платежу 22030103, символ звітності банку 253.
На підтвердження оплати судового збору до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ слід надати оригінал квитанції про оплату.
Відповідно до ч. 2 ст. 328 ЦПК України у разі якщо касаційна скарга не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 326 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення ст. 121 цього Кодексу, про що суддею-доповідачем постановляється відповідна ухвала.
Ураховуючи викладене, касаційну скаргу слід залишити без руху та надати заявникові строк для усунення її недоліків.
Керуючись ст. ст. 121, 328 ЦПК України,
у х в а л и в :
Відмовити узадоволенні клопотання департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про відстрочення сплати судового збору.
Касаційну скаргу департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків до 17 листопада 2017 року, але не пізніше тридцяти днів з дня отримання ухвали .
У разі невиконання вимог суду настануть передбачені законом наслідки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду цивільних і
кримінальних справ О.В. Закропивний
Суд | Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2017 |
Оприлюднено | 26.10.2017 |
Номер документу | 69762941 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Закропивний Олександр Васильович
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Закропивний Олександр Васильович
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Закропивний Олександр Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні