Постанова
від 25.10.2017 по справі 805/3345/17-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 жовтня 2017 р. Справа № 805/3345/17

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кочанова П.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області до Дочірнього підприємства Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім. О.Ф. Засядька про стягнення витрат на виплату та доставку пенсій працівникам підприємства на суму 21 812,73 грн.

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області, звернувся до суду із позовом, в якому просить суд стягнути з Дочірнього підприємства Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім.О.Ф.Засядька (ЄДРПОУ 25330750) на користь управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (ЄДРПОУ 23346787) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів б - з ст.13 Закону України від 05.11.2011 року №1788 Про пенсійне забезпечення (за списком № 2) за період з липня по вересень 2017 року в сумі - 21 812,73 грн.(двадцять одна тисяча вісімсот дванадцять гривень) 73 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним.

Позивачем, призначена та сплачена пільгова пенсія особам, що працювали на підприємстві відповідача, зайнятим на роботах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до п. б - з ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Управлінням направлялись відповідачу розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 на суму 21 812,73 грн. Станом на час звернення до суду зазначена заборгованість відповідачем управлінню не відшкодована.

У судове засідання повноважний представник позивача не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений судом належним чином. Разом з тим, представником позивача ОСОБА_1 до Донецького окружного адміністративного суду подано через відділ документообігу та архівної роботи заяву про розгляд справи без участі представника управління.

Повноважні представники відповідача до суду не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи підприємство повідомлялось судом належним чином, причини неявки представника Дочірнього підприємства Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім.О.Ф.Засядька суду не повідомлені.

Крім того, ч. 4 ст.33 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі ненадання особам, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються:

Юридичним особам та фізичним особам-підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене належним чином.

Згідно ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинстваУкраїни (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи, що перешкод для розгляду справи, передбачених ст. 128 КАС України немає, суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області, є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» , Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011 (Далі - Положення).

Згідно з підпунктом 5 п. 4 Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань: організовує, координує та контролює роботу головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управлінь у районах, містах, районах у містах, а також управлінь у містах та районах (Далі - територіальні органи) щодо: зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами актів законодавства про пенсійне забезпечення і законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску; інших платежів, призначенням (перерахунком) і виплатою пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та іншими виплатами, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Дочірне підприємство Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім.О.Ф.Засядька зареєстровано в якості юридичної особи за кодом ЄДРПОУ 25330750, місцезнаходження: 84168, Донецька область, Слов'янський район, село Олександрівка, вул.Комсомольська, буд.17 та перебуває на обліку в позивача в якості страхувальника.

Філія Орджонікідзе Дочірнього підприємства Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім.О.Ф.Засядька (вул. Федька,19, м. Краматорськ, Донецька область, 84314, ЄДРПОУ 25671652, ознака - без права юридичної особи) є відокремленим підрозділом юридичної особи Дочірнього підприємства Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім.О.Ф.Засядька та взята на облік як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області 11.01.1999 року.

Оскільки відповідно до ч.1 ст.48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві визнається за підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами), стороною у адміністративній справі відповідно до ст.50 КАС України має бути головна організація, що має статус юридичної особи, а саме - Дочірне підприємство Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім.О.Ф.Засядька .

Дочірне підприємство Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім.О.Ф.Засядька відповідно до пункту 6 частини 2 статті 17 Закону № 1058-IV як страхувальник зобов'язано сплачувати у встановленому порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

На підприємстві відповідача працювали особи, які були зайняті на роботах, що дають їм право на призначення пенсії на пільгових умовах, згідно з п. а , ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» , та яким відповідно до вказаного Закону було призначено та виплачено пенсію.

Колишні працівники Дочірнього підприємства Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім.О.Ф.Засядька : ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України, що підтверджується протоколами про призначення пенсій, розпорядженнями з розрахунками стажу, довідками про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії, довідками про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії.

Відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту другого Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів б-з статті 13 Закону України Про пенсійне забезпечення від 05 липня 2017 року за липень 2017 року, від 04 вересня 2017 року за вересень 2017 року, встановлено, що витрати Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області по виплаті та доставці пільгових пенсій за Списком № 2 пенсіонерам підприємства за період з липня по вересень 2017 року складають 21 812,73 грн.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, працівникам відповідача правомірно призначена та виплачена пенсія відповідно до ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення .

Спірні правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 09 липня 2003 року № 1058-IV, Законом України Про пенсійне забезпечення № 1788-ХІІ від 05 листопада 1991 року, Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1.

Відповідно до пункту 2 розділу ХV Прикінцеві положення Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 9 липня 2003 року № 1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, зокрема, особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України № 1788-ХІІ Про пенсійне забезпечення .

У цьому випадку, розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

При цьому, зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій до досягнення працівником пенсійного віку, призначених за списком № 2, має здійснюватися відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення .

Відповідно до пункту 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України Про пенсійне забезпечення . У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до ст. 27 та з урахуванням норм ст. 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій до досягнення працівником пенсійного віку, призначених за списком № 2, має здійснюватися відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та пп. б - з ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення .

За приписами пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до п.2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування .

Пунктом 6.1 передбачено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в таких розмірах:

- для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Згідно п. 6.4 розділу 6 Інструкції 21-1 встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Пунктом 6.5 розділу 6 Інструкції передбачено, що розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.

Відповідно до пункту 6.7 розділу 6 Інструкції № 21-1, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

З матеріалів справи встановлено, що заборгованість відповідача з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій складає 21 812,73 грн., яка виникла у період з липня по вересень 2017 року.

Заборгованість відповідача перед управлінням підтверджується наявними у справі розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2, направлених відповідачу з супровідними листами від 04 липня 2017 року № 11540/05 на суму 7 519,25 грн., від 02 серпня 2017 року № 13649/05 на суму 7 519,25 грн., від 01 вересня 2017 року № 15581/05 на суму 6 774,23 грн. Вищезазначені розрахунки отримані відповідачем, що підтверджується відмітками на корінцях повідомленнях, повернутих до управління.

Крім того, суд звертає увагу, що розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2 та сума заборгованості, що визначена у вищезазначених розрахунках, відповідачем не були оскаржені.

Відповідач у порушення зазначених вимог законодавства фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2 позивачу у встановлені строки не відшкодовував. На час розгляду справи за підприємством обліковується заборгованість за період з липня по вересень 2017 року в розмірі 21 812,73 грн., що підтверджується карткою особового рахунку станом на дату розгляду справи та Актом звірки від 26.09.2017 року № 195, складеним між Управлінням Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області та Філією Орджонікідзе Дочірнього підприємства Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім.О.Ф.Засядька по кожному пенсіонеру, за період з липня по вересень 2017 року.

Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки під час розгляду справи позивачем було належним чином обґрунтовано правомірність нарахування заборгованості Підприємству з витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2 за період з липня по вересень 2017 року в сумі 21 812,73 грн., суд вважає зазначену суму боргу такою, що розрахована у відповідності до вимог чинного законодавства України.

З огляду на наведене та беручи до уваги докази, які наявні у матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Управлінням Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області до Дочірнього підприємства Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім.О.Ф.Засядька про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 за період з липня по вересень 2017 року в сумі 21 812,73 грн. є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалено на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, судовий збір з відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, не стягується.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області до Дочірнього підприємства Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім. О.Ф. Засядька про стягнення витрат на виплату та доставку пенсій працівникам підприємства на суму 21 812,73 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім.О.Ф.Засядька (ЄДРПОУ 25330750) на користь управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (ЄДРПОУ 23346787) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів б - з ст.13 Закону України від 05.11.2011 року № 1788 Про пенсійне забезпечення (за списком № 2) за період з липня по вересень 2017 року в сумі - 21 812,73 грн.(двадцять одна тисяча вісімсот дванадцять гривень) 73 коп.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Кочанова П.В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.10.2017
Оприлюднено30.10.2017
Номер документу69793927
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/3345/17-а

Ухвала від 28.09.2021

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кочанова П.В.

Ухвала від 22.05.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кочанова П.В.

Постанова від 25.10.2017

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кочанова П.В.

Ухвала від 01.10.2017

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кочанова П.В.

Ухвала від 02.10.2017

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кочанова П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні