Ухвала
від 24.10.2017 по справі 536/1383/17
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 536/1383/17 Номер провадження 22-ц/786/2810/17Головуючий у 1-й інстанції Клименко С. М. Доповідач ап. інст. ОСОБА_1

У Х В А Л А

24 жовтня 2017 року м. Полтава

Суддя Апеляційного суду Полтавської області Триголов В.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Агрофірми Вересень

на рішення Кременчуцького районного суду Полтавської області від 13 вересня 2017 року

у справі за позовом ОСОБА_2 до Агрофірми Вересень про визнання договорів оренди земельних ділянок розірваними та зобов'язання їх повернути,-

В С Т А Н О В И В :

Апеляційна скарга Агрофірми Вересень не відповідає вимогам ст. ст. 295, 297, 121 ЦПК України.

При поданні апеляційної скарги не сплачено судовий збір.

Згідно з п.1.6 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Частиною 1 ст. 4 Закону визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана:фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ч.3 ст. 6 Закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Як вбачається з апеляційної скарги, відповідачем оскаржується рішення суду повністю: в частині зобов'язання повернути земельні ділянки та в частині розірвання договорів оренди земельних ділянок.

Таким чином, підлягає сплаті 2816 грн. судового збору (4х704, де 704 грн. - це 110% від 640 грн), виходячи із того, що розмір . прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600 грн.

Банківські реквізити для оплати витрат

для сплати судового збору:

одержувач: УДКСУ у м.Полтава

код ЄДРПОУ 38019510

р/р 31217206780002

банк одержувача:

ГУДКСУ у Полтавській області

МФО 831019

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

(у графі платіжного доручення Призначення платежу зазначити: Судовий збір, код ЄДРПОУ апел. суду 02893077 Пункт ставок 1.6 За апеляційну скаргу на рішення суду ).

Разом з апеляційною скаргою від Агрофірми Вересень надійшла заява про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, у зв'язку із проведенням осінніх польових робіт.

Відповідно до ч.1 ст. 82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

У п. 29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17.10.2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах роз'яснено, що відповідно до статті 8 Закону України Про судовий збір та статті 82 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи . Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Тобто, обов'язковою умовою для звільнення (відстрочення) заявника від сплати судового збору є наявність обґрунтованих обставин, що свідчать про неможливість сплати судового збору. При цьому, обов'язок по доведенню наявності таких обставин покладається на заявника.

У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність учасників судового процесу перед законом і судом.

Обґрунтовуючи заяву про відстрочення сплати судового збору, позивач вказував на те, що агрофірма проводить комплекс осінніх польових робіт по збору врожаю а підготовку до веснянопольових робіт, а тому не може своєчасно оплатити судовий збір за подання апеляційної скарги..

Однак, відповідачем не доведено суду, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Інших обґрунтованих обставин та доказів, що підтверджують важкий матеріальний стан, відповідачем суду не надано.

Оскільки скаржником не надано доказів на підтвердження незадовільного майнового стану, а посилання на проведення польових робіт, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення, то у задоволенні заяви Агрофірми Вересень про відстрочення або розстрочення сплати судового збору слід відмовити.

При цьому, необхідно звернути також увагу, що сплата судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції не створює Агрофірмі Вересень перешкод для доступу до правосуддя.

За таких обставин, апеляційна інстанція позбавлена можливості призначити вказану справу до розгляду, а тому необхідно апеляційну скаргу залишити без руху та надати строк для усунення недоліків, зокрема, для приєднання до скарги оригіналу квитанції про сплату судового збору на суму 2816 грн. або інших доказів його оплати, сплаченого за місцем розгляду справи.

Керуючись ст.ст. 121, 295, 297 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

У задоволенні заяви Агрофірми Вересень про відстрочення або розстрочення сплати судового збору - відмовити.

Апеляційну скаргу Агрофірми Вересень - залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків - п'ять днів з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити апелянту, що вразі невиконання вимог ухвали, зокрема, якщо апелянтом не буде надано оригіналу квитанції про сплату судового збору або інших доказів його оплати за місцем розгляду справи - апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в частині визначення розміру судового збору безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги.

Суддя: (підпис)ОСОБА_1

З оригіналом згідно: ОСОБА_1

СудАпеляційний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення24.10.2017
Оприлюднено30.10.2017
Номер документу69801879
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —536/1383/17

Ухвала від 20.11.2017

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Триголов В. М.

Ухвала від 24.10.2017

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Триголов В. М.

Рішення від 13.09.2017

Цивільне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Клименко С. М.

Ухвала від 11.08.2017

Цивільне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Клименко С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні