ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"25" жовтня 2017 р. Справа № 907/573/17
За позовом ОСОБА_1, м. Мукачево
ОСОБА_2, м. Мукачево
ДО товариства з обмеженою відповідальністю "ЧЕРВОНА ГОРА", с. Лавки Мукачівського району
ПРО визнання рішення загальних зборів учасників ТОВ "ЧЕРВОНА ГОРА" (ідентифікаційний номер 19111908), оформлені протоколом №10 від 21 липня 2016 року, недійсним з моменту його прийняття, визнання недійсними зміни до статуту ТОВ "ЧЕРВОНА ГОРА" (ідентифікаційний номер 19111908), які здійснені на підставі рішення загальних зборів учасників, затверджених протоколом №10 від 21 липня 2016 року,
Суддя О.Ф. Ремецькі
Представники сторін:
від позивачів - Олійник Р.Б., адвокат (договір про надання правової допомоги №24/10/17/1 від 24.10.2017);
від відповідача - ОСОБА_4, представник за довіреністю від 08.08.2017 №080817
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
ОСОБА_1, м. Мукачево та ОСОБА_2, м. Мукачево звернулись до Господарського суду Закарпатської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "ЧЕРВОНА ГОРА", с. Лавки Мукачівського району про визнання рішення загальних зборів учасників ТОВ "ЧЕРВОНА ГОРА" (ідентифікаційний номер 19111908), оформлені протоколом №10 від 21 липня 2016 року, недійсним з моменту його прийняття, визнання недійсними зміни до статуту ТОВ "ЧЕРВОНА ГОРА" (ідентифікаційний номер 19111908), які здійснені на підставі рішення загальних зборів учасників, затверджених протоколом №10 від 21 липня 2016 року.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 27.07.2017р. порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 09.08.2017р.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 09.08.2017 розгляд справи було відкладено на 23.08.2017.
В засіданні суду 23.08.2017 за згодою сторін, у відповідності до вимог ст. ГПК України було оголошено перерву до 05.09.2017.
Ухвалою суду від 05.09.2017 розгляд справи було відкладено на 20.09.2017р.
Ухвалою суду від 20.09.2017 судом було задоволено клопотання відповідача про продовження строку вирішення спору в порядку вимог ст. 69 ГПК України та відкладено розгляд справи на 09.10.2017р.
Ухвалою суду від 09.10.2017 судом в порядку вимог ст. 27 ГПК України було залучено до участі у справі третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача та відкладено розгляд справи на 25.10.2017.
Представник позивачів у судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві, посилаючись на їх обгрунтованість наявними у справі матеріалами. Не заперечує з приводу відкладення розгляду справи з мотивів, наведених відповідачем у поданому суду письмовому клпотанні.
Відповідач заперечує з приводу обгрунтованості вимог позивача з підстав, викладених ним у поданому суду додатковому письмовому поясненні. Разом з тим, на день судового засідання відповідачем подано клопотання про відкладення розгляду справи з мотивів, наведених у ньому.
З огляду на вищенаведене, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи та продовжити строк вирішення спору з метою реалізації особами своїх прав, що випливає з наступного.
У відповідності до ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У п.3 Постанови №11 від 17.10.2014р. Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення розумним, зокрема, вважається строк, що є об'єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту. З урахуванням практики Європейського суду з прав людини критеріями розумних строків у цивільних справах є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника (справи Федіна проти України від 02.09.2010р., Смірнова проти України від 08.11.2005р., Матіка проти Румунії від 02.11.2006р., Літоселітіс Проти Греції від 05.02.2004р.)
Аналіз практики Європейського суду щодо тлумачення положення розумний строк свідчить: в рішенні у справі Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства він роз'яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.
У розумінні Європейського суду для визначення того, чи була тривалість певного строку розумною, передусім встановлюється початок цього строку та його закінчення. Строк, який слід брати до уваги у зазначеному відношенні, охоплює собою все провадження. Точкою відліку переважно є момент звернення до національного суду з позовом, хоча цей момент може настати і раніше, наприклад, якщо судовому розгляду має передувати попередній обов'язковий розгляд справи адміністративним (виконавчим) органом (рішення у справі Еркнер і Гофауер проти Австрії ).
Одночасно, застосовуючи відповідно до ч.1 ст.4 Господарського процесуального кодексу України, ст.17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини при розгляді справи ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд зазначає, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов'язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п.35 рішення від 07.07.1989р. Європейського суду з прав людини у справі Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).
Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі Смірнова проти України ).
Судді повинні усвідомлювати особисту відповідальність за розгляд справ у встановлені законом строки, за якість розгляду справ, не допускати фактів зволікання, вживати всіх необхідних заходів з метою неухильного дотримання процесуальних строків (п.7 Постанови №11 від 17.10.2014р. Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення ).
Відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такою обставиною, зокрема, є клопотання відповідача .
Оскільки, неявка представників третіх осіб та витребування додаткових доказів перешкоджає вирішенню спору по суті в даному судовому засіданні, то суд вважає необхідним розгляд справи відкласти та продовжити строк вирішення спору.
Керуючись ст.ст. 22, 33, 34, 69, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України),
СУД УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк вирішення спору у справі №907/573/17.
2. Розгляд справи відкласти на "15" листопада 2017 р. о 11:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні суду за адресою: м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а, каб.№307.
3. Зобов'язати третіх осіб до дня розгляду справи сторони подати суду: письмове пояснення по суті заявлених позовних вимог чи їх заперечень, тощо.
4. Сторонам направити своїх повноважних представників в судове засідання надавши їм відповідні довіреності, які будуть залучені до матеріалів справи. Суд звертає увагу сторін, що вони не позбавлені права направити витребувані документи та пояснення по суті спору на адресу суду поштовим відправленням або подати їх через канцелярію суду. В свою чергу, будь-які документи (кожна сторінка), які подаються сторонами до суду, мають бути належним чином засвідчені підписом особи, яка уповноважена на засвідчення відповідності копій оригіналам, прошиті, пронумеровані, посвідчені датою та скріплені печаткою підприємства, установи, організації.
5. Попередити сторони, що у випадку ненадання витребуваних доказів, документів, або у випадку нез'явлення в судове засідання представників сторін, позов відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України може бути розглянутий за наявними у справі матеріалами.
6. Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 90 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу. Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, в порядку та розмірі, передбачених частиною першою статті 119 цього Кодексу.
Суддя О.Ф. Ремецькі
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2017 |
Оприлюднено | 01.11.2017 |
Номер документу | 69853922 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Львівський апеляційний господарський суд
Скрипчук Оксана Степанівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні