СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 жовтня 2017 р. Справа № 818/1592/17
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кунець О.М., розглянувши матеріали адміністративного позову Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області до Комунального закладу охорони здоров'я "Центр первинної медико-санітарної допомоги Кириківської селищної ради" про застосування заходів реагування,-
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулося Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області з адміністративним позовом до Комунального закладу охорони здоров'я "Центр первинної медико-санітарної допомоги Кириківської селищної ради" про застосування заходів реагування.
Крім того, позивач просив звільнити його від сплати судового збору.
Поданий адміністративний позов підлягає залишенню без руху.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
З матеріалів справи вбачається, що позивач надав суду копію адміністративного позову та доданих до нього документів для надіслання відповідачу саме судом, що суперечить положенням ч. 3 ст. 106 КАС України.
Крім того, правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 8 вказаного Закону, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині 1 цієї статті.
Як свідчить з матеріалів справи, позивачем не надано жодного доказу на обґрунтування неможливості сплати судового збору при подачі даної позовної заяви.
Враховуючи викладене, суд відмовляє в задоволенні клопотання позивача про відстрочення судових витрат його від сплати судового збору.
В позовній заяві позивач просить застосувати до відповідача заходи реагування, тобто заявлено вимогу немайнового характеру.
Згідно п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1600грн.).
Таким чином, сума судового збору, що повинна бути сплачена при поданні даної позовної заяви складає 1600 грн., однак позивачем не надано доказів її сплати.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно подати докази сплати судового збору за вимогу немайнового характеру відповідно до ставок, визначених п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за наступними реквізитами:
отримувач УДКС у м. Суми
МФО 837013
код ЄДРПОУ 37970593
рахунок 31217206784002
код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області до Комунального закладу охорони здоров'я "Центр первинної медико-санітарної допомоги Кириківської селищної ради" про застосування заходів реагування - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з моменту отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявникові.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя О.М. Кунець
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2017 |
Оприлюднено | 01.11.2017 |
Номер документу | 69860831 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
О.М. Кунець
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні