Ухвала
від 22.10.2017 по справі 404/6577/17
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/6577/17

Номер провадження 1-кс/404/2080/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2017 року Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого Кіровоградського РВП КВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_2 , про одержання дозволу на проведення обшуку по матеріалам кримінального провадження №12017120170001308, з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Кіровоградського РВП КВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_2 , за погодженням з прокурором Кіровоградської місцевої прокуратури, звернувся до слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровограда з клопотанням, про надання дозволу на проведення обшуку квартири АДРЕСА_1 , (фактична адреса суб`єкта господарювання ПП «ПРОФ- БУД ТЕХ») власником якої є ОСОБА_3 та фактичним володільцем ОСОБА_4 , з метою відшукання та вилучення документів, між ПП «ПРОФ- БУД ТЕХ» (код ЄДРПОУ 34813457) з ТОВ «Агромет торг» (код ЄДРПОУ 41212173), ТОВ «Енерджі-Юг-Агро» (код ЄДРПОУ 41213994), ТОВ «Бм-Метавто» (код ЄДРПОУ 41212105), ТОВ «Трейдінгукртраст» (код ЄДРПОУ 41213952), ТОВ «Агроімпорт-Юг» (код ЄДРПОУ 41214097), ТОВ «БМ-Агроцентр» (код ЄДРПОУ 41211955), ТОВ «БМ-Агроенерджі» (код ЄДРПОУ 41214013), ТОВ «Анерологістик» (код ЄДРПОУ 41211934) та Управлінням капітального будівництва Кіровоградської міської ради (код. ЄДРПОУ 23227605).

В обґрунтування клопотання слідчий послався на те, що в провадженні СВ Кіровоградського РВП КВП ГУНП в Кіровоградській області знаходяться матеріали кримінального провадження про привласнення та розтрату бюджетних коштів, виділених у 2017 році на проведення капітального та поточного ремонту.

Так, 26.04.2017 року УКБ Кіровоградської міської ради уклало договір підряду №10-17 з ПП «ПРОФ- БУД ТЕХ» на виконання будівельно-монтажних робіт по об`єкту «Нове будівництво зовнішнього водопроводу по вул. Івана Богуна і по вул. Зеленогірська в м. Кропивницькому.

11.07.2017 року УКБ Кіровоградської міської ради перерахували бюджетні грошові кошти на виконання вказаного договору на розрахунковий банківський рахунок ПП «ПРОФ- БУД ТЕХ». Після чого, 17 з банківського рахунок № НОМЕР_1 ПП «ПРОФ- БУД ТЕХ» були переведені грошові кошти на розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 ТОВ «Трейдінгукртраст» (код ЄДРПОУ 41213952, юридична адреса: м. Миколаїв, пр. Парусний,3А, офіс. 44. Директор - ОСОБА_5 ), частина з яких була знята готівкою з банківських терміналів, а інша перехована як плата за придбання металобрухту на рахунки ТОВ «Агроімпорт-Юг» (код ЄДРПОУ 41214097), ТОВ «БМ-Агроцентр» (код ЄДРПОУ 41211955), ТОВ «БМ-Агроенерджі» (код ЄДРПОУ 41214013) та ТОВ «Анерологістик» (код ЄДРПОУ 41211934).

По результатам проведеного аналізу податкової звітності, слідчий стверджує, що ТОВ «Трейдінгукртраст», ТОВ «Агроімпорт-Юг», ТОВ «БМ-Агроцентр», ТОВ «БМ-Агроенерджі», ТОВ «Анерологістик» створені з ознаками фіктивності, оскільки не мають основних засобів виробництва, працівників. У свою чергу, допитані в якості свідків: ОСОБА_6 та ОСОБА_5 повідомили, що незважаючи на те, що вони зазначені засновниками і директорами раніше перерахованих підприємств, останні ніколи не реєстрували і не займались підприємництвом, не знають як це робити.

Перераховані факти переконують про наявність обґрунтованої підозри щодо ознак фіктивності підприємств і удаваності господарських угод між контрагентами.

Проведення обшуку забезпечить фіксацію доказів у зазначеному кримінальному провадженні, всебічне та повне розслідування і встановлення визначальних обставин та кваліфікуючих ознак у цьому кримінальному провадженні, що неможливо встановити в інший спосіб. Тобто існують реальні підстави вважати, що в заявленому до обшуку приміщенні можна відшукати і вилучити речі та документи-докази по справі.

Під час розгляду клопотання, слідчий його підтримав в повному обсязі.

Заслухавши доводи слідчого, вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до наступного:

Відповідно до статті 234 ч. 1 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Частина 3 ст. 234 КПК України вказує, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

Згідно з ч.5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє в задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі та документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речай і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житла чи іншому володінні особи.

Як вбачається з матеріалів клопотання, зокрема довідки з Державного реєстру прав на нерухоме майно встановлено, що квартира АДРЕСА_1 , на праві приватної власності належить ОСОБА_3 , де фактично здійснює свою господарську діяльність ПП «ПРОФ- БУД ТЕХ», директор ОСОБА_4 .

При цьому ініціатор клопотання долучив протоколи допиту свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , (а.к.11-27), які повідомили, що не мають відношення до здійснення господарської діяльності вказаних підприємств, надали згоду на реєстрацію суб`єкта господарювання за грошову винагороду. Не мали бажання займатись підприємництвом.

Сукупний зміст долученої інформації, разом з податковою звітністю про відсутність у цих юридичних осіб засобів виробництва вказує про реальну необхідність проведення перевірки, шляхом проведення обшуку і доводить, що заявлені до відшукання та вилучення речі, можуть знаходитись за вказаною слідчим адресою. Отже, існує нагальна потреба в проведенні обшуку, з метою вилучення зазначених речей. Їх вилучення надасть можливість органу досудового розслідування встановити фактичні обставини по досліджуваним суспільним інтересам, а також відшукати можливі докази, що підтвердять чи спростують дії фігурантів у спірних господарсько-фінансових відносинах.

Завданням цього кримінального провадження, є всебічне та повне розслідування і встановлення визначальних обставин та кваліфікуючих ознак у цьому кримінальному провадженні, а також припинити можливі злочинні дії, відшукати та вилучити знаряддя та предмети злочину, за допомогою яких могло або вчинялось кримінальне правопорушення. Тобто, порушені суспільні відносини переважають право на тимчасове обмеження особи у недоторканість її житла чи іншого володіння.

Таким чином, сторона кримінального провадження довела наявність достатніх підстав на одержання ним дозволу на проведення обшуку за вказаною адресою, а сукупність перелічених у клопотанні обставин та матеріалів доводить, що відшукуванні речі можуть знаходитися у вказаному вище домоволодінні.

Відповідно до п. 1 ч. 1-2 ст.91 КПК України, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення) підлягають доказуванню у кримінальному провадженні; доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження. Зазначені в клопотанні документи фактично можуть бути предметом вчинення кримінального правопорушення і мають важливе значення для встановлення визначальних обставин по даному кримінальному провадженню.

За таких умов клопотання є обґрунтованим і підлягає задоволенню, оскільки представлені матеріали кримінального провадження містять достатньо даних (ст.234 КПК України), які вказують про необхідність та неможливість в інший спосіб здобути докази, що мають вирішальне значення для кримінального провадження і можуть бути використані органами досудового розслідування у розкритті кримінального правопорушення, за умови дотримання слідчим вимог ст.236 КПК України.

Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном. ( ч.7 ст.236 КПК України ).

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 206, 233 - 236, 309, 369-372, 376, 532 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Кіровоградського РВП КВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_2 , задовольнити частково.

Надати дозвіл на проведення обшуку (один раз) квартири АДРЕСА_1 , (фактична адреса суб`єкта господарювання ПП «ПРОФ- БУД ТЕХ») власником якої є ОСОБА_3 та фактичним володільцем ОСОБА_4 , з метою відшукання та вилучення документів, за період з 14.03.2017 року по 11.10.2017 рік між: ПП «ПРОФ- БУД ТЕХ» (код ЄДРПОУ 34813457) з ТОВ «Агромет торг» (код ЄДРПОУ 41212173), ТОВ «Енерджі-Юг-Агро» (код ЄДРПОУ 41213994), ТОВ «Бм-Метавто» (код ЄДРПОУ 41212105), ТОВ «Трейдінгукртраст» (код ЄДРПОУ 41213952), ТОВ «Агроімпорт-Юг» (код ЄДРПОУ 41214097), ТОВ «БМ-Агроцентр» (код ЄДРПОУ 41211955), ТОВ «БМ-Агроенерджі» (код ЄДРПОУ 41214013), ТОВ «Анерологістик» (код ЄДРПОУ 41211934), Управлінням капітального будівництва Кіровоградської міської ради (код. ЄДРПОУ 23227605), а саме: договори з додатками і доповненнями до них, листів, телеграм, факсових повідомлень, первинних бухгалтерських та інших документів, щодо укладання - виконання, та взаєморозрахунків між вказаними юридичними особами за цей період: актів приймання-передачі, товарно-транспортних накладних, прибутково-видаткових та податкових накладних, товарних накладних, довіреностей, книга видачі довіреностей, прибутково-видаткових касових ордерів, квитанцій, журналів ордерів, головної книги, книг обліку-придбання, касової книги, чекові книжки, платіжних доручень, карток складського обліку, авансових звітів, паспортів, атестатів, свідоцтв на продукцію;

- реєстраційні, установчі та дозвільні документи ТОВ «Агромет торг» (код ЄДРПОУ 41212173), ТОВ «Енерджі-Юг-Агро» (код ЄДРПОУ 41213994), ТОВ «Бм-Метавто» (код ЄДРПОУ 41212105), ТОВ «Трейдінгукртраст» (код ЄДРПОУ 41213952), ТОВ «Агроімпорт-Юг» (код ЄДРПОУ 41214097), ТОВ «БМ-Агроцентр» (код ЄДРПОУ 41211955), ТОВ «БМ-Агроенерджі» (код ЄДРПОУ 41214013) та ТОВ «Анерологістик» (код ЄДРПОУ 41211934) та видані цими юридичними особами довіреності, накладні, видаткові накладні, документи на придбання та реалізацію товарів, робіт і послуг з суб`єктами господарювання за період з 14.03.2017 року по 11.10.2017 року, чекові книжки, електронні носії інформації.

Відмовити у вилученні решти найменувань речей і документів визначених слідчим у поданому ним клопотанні.

Строк дії ухвали закінчується 23 листопада 2017 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення22.10.2017
Оприлюднено08.03.2023

Судовий реєстр по справі —404/6577/17

Ухвала від 21.05.2019

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 21.05.2019

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 13.05.2019

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 11.05.2019

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 13.03.2019

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 19.02.2019

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 19.02.2019

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 06.06.2018

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 18.04.2018

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 21.11.2017

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні