Ухвала
від 24.10.2017 по справі 645/2212/17
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 645/2212/17

Провадження № 1-кс/645/821/17

УХ В А Л А

Іменем України

24 жовтня 2017 року Слідчий суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , за участі прокурора Немишлянського відділу Харківської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Немишлянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за №42017221050000038 від 05.05.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Немишлянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_4 звернувся до Фрунзенського районного суду м. Харкова з клопотанням дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів матеріалів справи № 40/353-10 з можливістю вилучення їх копій. Зазначені документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

На теперішній час, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017221050000038, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.05.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 275 ч.1 КК України.

Підставами для доступу до зазначеної інформації слідчий вказує, посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ПП « ОСОБА_5 » в порушення діючих будівельних норм та правил, що стосуються безпечної експлуатації будівель і споруд, протягом 2005-2010 років перебудували нежитлову будівлю по АДРЕСА_2 та шляхом вирішення спірних господарських правовідносин змінили статус будівлі на житлову, в порушення вимог та приписів, п. 5.10 Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Мінохорониздоров`я України № 173 від 19.06.1996 року, де передбачена заборона розміщення житлових будинків, гуртожитків, готелів та тощо, в санітарно-захисник зонах промислових об`єктів.

На підставі ухвали слідчого судді Фрунзенського районного суду м. Харкова від 29.05.2017 у справі № 645/2212/17 було вилучено оригінали інвентаризаційної справи будинку АДРЕСА_2 , що перебуває у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

В ході вивчення матеріалів вищезазначеної інвентаризаційної справи було встановлено, що в ній мається ухвала Господарського суду Харківської області від 21.01.2011 у справі № 40/353-10 за позовом ПП « ОСОБА_5 » до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », в якій зазначено, що за ПП « ОСОБА_5 » визнано право власності на житловий квартирний багато поверхневий житловий будинок літ «А-10» по АДРЕСА_2 .

В ході досудового розслідування встановлено, що, вказана ухвала стосується переходу права власності на будинок, який можливо зведено з порушенням правил Державних будівельних норм.

Органами проведення досудового розслідування було направлено запит до ІНФОРМАЦІЯ_5 стосовно інформації, щодо переведення буд. АДРЕСА_2 з нежитлового фонду в житловий. У відповіді на зазначений запит ІНФОРМАЦІЯ_5 зазначає те, що документи стосовно переводу будівлі відсутні.

Крім того, у відповіді зазначено, що про рішення ухвала Господарського суду Харківської області від 21.01.2011 у справі № 40/353-10 ІНФОРМАЦІЯ_6 стало відомо випадково, після надходження звернення на ім`я міського голови від Генерального директора ПАО « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та депутата ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_6 від 13.12.2012 року, щодо розташування поруч з очисними спорудами ПАО « ІНФОРМАЦІЯ_7 » житлового будинку по АДРЕСА_2 .

За результатами розгляду листа Генерального директора ПАО « ІНФОРМАЦІЯ_7 » виконавчими органами ІНФОРМАЦІЯ_5 було проведено перевірку та встановлено, що житловий будинок по АДРЕСА_2 , побудовано самовільно, без належних дозвільних документів на земельній ділянці несільськогосподарського призначення землі промисловості.

До відповіді на запит органів проведення досудового розслідування ІНФОРМАЦІЯ_8 долучила копію договору оренди землі від 27.03.2008 №840867100030 укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_9 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в пункті першому якого зазначено, що Орендар - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення землі промисловості.

Слідчий вказує, що виникла необхідність у отриманні копій судової справи № 40/353-10, яка перебуває у ІНФОРМАЦІЯ_10 за адресою: АДРЕСА_1 . Копії матеріалів судової справи мають важливе доказове значення у кримінальному провадженні та необхідні для призначення ряду судових будівельних експертиз.

Прокурор та слідчий в судовому засіданні підтримали заявлене клопотання.

Керівник апарату ІНФОРМАЦІЯ_1 надав заяву, якою зазначив, що матеріали справи № 40/353-10 знаходяться на зберіганні в ІНФОРМАЦІЯ_11 . Якщо ІНФОРМАЦІЯ_12 , з урахуванням обставин кримінального провадження, встановить підстави для задоволення клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів, справа може бути надана для ознайомлення та виготовлення копій в приміщенні суду власними технічними засобами заявника. Поряд з цим повідомляємо, що суд заперечує щодо можливості вилучення матеріалів справи частково або в повному обсязі.Просили розглядати клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів без участі представника ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Слідчий суддя, вивчивши документи та матеріали, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

Як вбачається з наданих до клопотання матеріалів, дійсно в ІНФОРМАЦІЯ_10 перебувала на розгляді справа 40/353-10 за позовом ПП « ОСОБА_5 ».

05.05.2017 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 275 ч.1 КК України внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42017221050000038.

Зазначені речі та документи не є речами, до яких заборонено доступ відповідно до ст. 161 КПК України.

Відповідно до вимог ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

У відповідності до п.2 ч.1ст.162 КПК України зазначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Згідно із ч. 5ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно із абз.1 ч. 6ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Внесене слідчим Немишлянського відділу Головного управління національної поліції в Харківській області клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, матеріали клопотання містять достатні дані про те, що згідно з положеннями п.2 ч.1ст.162 КПК України вказані документи містять охоронювану законом таємницю, проте мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, яка не може бути встановлена в інший спосіб.

Таким чином судом вбачається, що на виконання вимог ст. 163 КПК України слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувана інформація має значення у кримінальному провадженні та може використовуватися для встановлення обставин у кримінальному провадженні, відшукувана інформація знаходиться у зазначеної в клопотанні особи, що підтверджується наданими до кримінального провадження документами.

Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст.107 КПК України.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, п.7 ст.162, 163, 164, 165, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

Постановив :

Клопотання слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Немишлянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за №42017221050000038 від 05.05.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України задовольнити.

Надати слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Немишлянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_4 , прокурору Харківської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до оригіналів матеріалів справи № 40/353-10 з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_10 , розташованому за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвала надає право слідчому або прокурору отримати тимчасовий доступ до зазначеної інформації один раз.

Ухвала може бути виконана слідчим до 24 листопада 2017 року.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 166 КПК України - у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення24.10.2017
Оприлюднено09.03.2023
Номер документу69912135
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —645/2212/17

Ухвала від 18.10.2018

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шарко О. П.

Ухвала від 24.10.2017

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Сілантьєва Е. Є.

Ухвала від 29.05.2017

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Бабкова Т. В.

Ухвала від 26.05.2017

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Бабкова Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні