Рішення
від 26.10.2017 по справі 908/1586/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 12/125/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.10.2017 Справа № 908/1586/17

Господарський суд Запорізької області у складі: головуючий суддя - Смірнов О.Г., судді - Горохов І.С., Топчій О.А.

За участю секретаря судового засідання Бамбизова М.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні господарського суду справу № 908/1586/17

за позовом: Публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк"

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМБИТСТРОЙ"

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_1

про стягнення грошових коштів в сумі 45666,85 доларів США та 315068,71 грн.

за участю представників:

від позивача - Суберляк Д.В., довіреність № 13-2-2/39127 від 25.09.2017 року

від відповідача - не з'явився

від третьої особи - не з'явився

Відповідно до протоколу автоматичного визначення складу колегії суддів від 26.09.2017 року у зв'язку зі складністю спору та великим обсягом наданих доказів справу № 908/1586/17 передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя - Смірнов О.Г., судді - Горохов І.С., Топчій О.А.

СУТЬ СПОРУ: Публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк" звернулося до Господарського суду Запорізької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМБИТСТРОЙ" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМБИТСТРОЙ", що є солідарним боржником з ОСОБА_1, суми боргу, процентів, нарахованих за договором про надання споживчого кредиту № 11377348000 від 30.07.2008 року в сумі 45666,85 доларів США та пені за несвоєчасне погашення кредиту та процентів в сумі 315068,71 грн.

Ухвалою господарського суду від 01.08.2017 року на підставі приписів ст. 27 ГПК України залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_1.

06.09.2017 року на електронну адресу суду від позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату. Вказане клопотання надійшло без електронного цифрового підпису, про що господарським судом був складений відповідний акт від 06.09.2017 року.

Ухвалою господарського суду від 07.09.2017 року відкладений розгляд справи на 25.09.2017 року о 09:30.

25.09.2017 року на адресу суду від позивача надійшли документи для приєднання до матеріалів справи.

Представник позивача в судовому засіданні 26.10.2017 року підтримав позовні вимоги та наполягав на їх задоволенні.

Представник відповідача в судове засідання 26.10.2017 року не з'явився, правом на подання до суду відзиву на позовну заяву не скористався.

На адресу суду від відповідача надійшло повідомлення пошти з позначкою "за закінченням терміну зберігання". Так, місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи - підприємця визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (стаття 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" № 755-IV від 15.05.2003 року).

З інформації, отриманої з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України вбачається, що місце знаходження відповідача відповідає адресі, на яку направлялись ухвали господарським судом у даній справі, а саме: 69071, м. Запоріжжя, вул. Пархоменка, буд. 12, кв. 51.

За змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом (п. 3.9.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 року "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції").

Таким чином, відповідача було належним чином повідомлено про час та місце судового засідання, а судом створені всі необхідні умови для вирішення спору на принципах змагальності, рівності учасників процесу перед законом відповідно до ст. ст. 4 2 , 4 3 ГПК України.

Неприбуття у судове засідання представника відповідача, який був належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання, не перешкоджає розгляду спору по суті згідно вимог ст. 75 ГПК України, оскільки до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, тому суд дійшов висновку, що справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

Представник третьої особи в судове засідання 26.10.2017 року не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.

З'ясувавши фактичні обставини справи, докази на їх підтвердження, виходячи з фактів, встановлених у процесі розгляду справи та правову норму, яка підлягає застосуванню, приймаючи до уваги доводи позивача, суд встановив:

Позов мотивовано тим, що 30.07.2008 року між Акціонерним комерційним інноваційним банком УкрСиббанк , далі Банк, та ОСОБА_1, далі Позичальник, був укладений договір про надання споживчого кредиту № 11377348000, далі Договір.

До вказаного Договору були підписані додаткова угода від 30.07.2008 року, додаткова угода № 1 від 03.02.2009 року.

Відповідно до п. 1.1. Договору Банк зобов'язується надати Позичальнику, а Позичальник зобов'язується прийняти, належним чином використовувати і повернути Банку кредитні кошти (кредит) в сумі 58500,00 (п'ятдесят вісім тисяч п'ятсот доларів США 00 цнт.) доларів США та сплатити плату за кредит у порядку та на умовах, зазначених у даному Договорі. Вказана сума кредиту дорівнює еквіваленту 283420,80 (двісті вісімдесят три тисячі чотириста двадцять грн. 80 коп.) гривень за курсом Національного банку України (далі - НБУ) на день укладання Договору, при цьому сторони обумовили, що гривневий еквівалент суми кредиту має визначатися в Договорі лише в разі надання Банком кредиту в іноземній валюті. Сторони погодили, що у разі надання Банком кредиту у швейцарських франках кредит надається Банком тільки шляхом перерахування коштів на поточний рахунок Позичальника, згідно умов Договору.

Згідно з п. 1.2. (п.п. 1.2.1., 1.2.2.) Договору надання кредиту здійснюється у наступний термін: 30 липня 2008 року. Позичальник зобов'язаний повернути кредит у повному обсязі в терміни та розмірах, що встановлені графіком погашення кредиту згідно Додатку № 1 до Договору (якщо сторонами визначено такий графік погашення та укладено Додаток № 1 до Договору), але в будь-якому випадку не пізніше 30 липня 2035 року, якщо тільки не застосовується інший термін повернення кредиту відповідно до умов цього Договору та/або згідно умов відповідної угоди сторін.

Умовами п. 1.3. Договору сторони передбачили, що за користування кредитними коштами протягом 30 (тридцяти) календарних днів, рахуючи з дати видачі кредиту, процентна ставка встановлюється у розмірі 13,50% річних. Після закінчення цього строку та кожного наступного місяця кредитування розмір процентної ставки підлягає перегляду відповідно до умов Договору. У випадку, якщо Банк не повідомив Позичальника про встановлення нового розміру процентної ставки на наступний місяць строку кредитування відповідно до умов Договору, застосовується розмір процентної ставки, діючий за цим Договором в попередньому місяці. За користування кредитними коштами понад встановлений Договором термін Банк автоматично нараховує проценти на прострочену суму основного боргу за процентною ставкою в розмірі збільшеному вдвічі від ставки, вказаної в п. 1.3.1. Нарахування вищевказаної процентної ставки на прострочену суму основного боргу починається з дня виникнення простроченої суми основного боргу, а саме з наступного дня після дня не сплати або не повної сплати платежу, встановленого у Договорі. Проценти нараховуються на прострочену суму основного боргу за підвищеною ставкою до моменту погашення такої заборгованості. Сторони домовились, що за умовами Договору може бути встановлений новий розмір процентної ставки. Нарахування процентів за цим Договором здійснюється щомісяця, в останній робочий день поточного місяця, методом факт/360 відповідно до вимог чинного законодавства України. Період нарахування процентів згідно умов цього Договору починається з дня фактичного надання кредитних коштів, якщо умовами пунктів 1.3.2., 5.2. Договору не передбачено іншу дату початку нарахування процентів, а в наступному - з першого календарного дня поточного місяця, і закінчується останнім календарним днем поточного місяця. При цьому проценти нараховуються на суму кредитних коштів, що фактично надані Банком Позичальнику і які ще не повернуті останнім у власність Банку відповідно до умов Договору. Для розрахунку процентів день надання та день погашення кредиту вважається одним днем. Строк сплати процентів: з 01 по 10 число (включно) кожного місяця, наступного за тим, за який були нараховані Банком такі проценти, за виключенням випадків, передбачених п. 1.2.3. Договору.

Пунктом 1.4. Договору визначено, що цільове призначення (мета) кредиту - кредит надається Позичальнику для його особистих потреб, а саме: придбання квартири за адресою: АДРЕСА_2.

Відповідно до п. 1.5. Договору Банк надає Позичальнику кредит шляхом зарахування кредитних коштів на поточний рахунок Позичальника № НОМЕР_3 у Банку, код Банку (МФО) 351005.

Пунктом 3.4. (п.п. 3.4.1.) Договору передбачений обов'язок Позичальника - використовувати кредит на зазначені у цьому Договорі цілі, а також повернути суму кредиту, і сплатити плату за кредит й інші грошові платежі на рахунок Банку в порядку та на умовах, передбачених цим Договором, а саме на рахунок № НОМЕР_4 в АКІБ УкрСиббанк , код Банку (МФО) 351005. Кредит вважається повернутим в момент зарахування грошової суми в повному обсязі на зазначений у цьому пункті рахунок Банку.

Згідно з п. 8.8. Договору строк дії даного Договору встановлюється з дати його укладення (дати підписання Договору сторонами) до повного повернення Банку всієї суми кредиту за Договором та повного погашення плати за кредит і неустойки, у разі її нарахування.

Додатковою угодою № 1 від 03.02.2009 року Позичальнику було надано відстрочку сплати процентів на шість місяців за період з 03.02.2009 року по 10.08.2009 року, викладено Додаток № 1 до Договору - графік погашення кредиту в новій редакції та доповнено пункт 1.3.4. Договору новим реченням: Строк сплати процентів за Період відстрочення здійснюється з 01 по 10 (включно) місяця, що слідує після закінчення Періоду прострочення.

Умовами п. 2.1. Договору встановлено, що з метою забезпечення виконання зобов'язань Позичальника Банком приймається:

- застава нерухомості (будівлі/споруди/приміщення), а саме:

1) квартири, загальною площею 46,14 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 та є власністю ОСОБА_1, код за ДРФО НОМЕР_1;

- порука, а саме:

1) порука ТОВ ПромБитСтрой , код за ЄДРПОУ 32875401.

В якості забезпечення виконання зобов'язань Позичальника за Договором про надання споживчого кредиту № 11377348000 від 30.07.2008 року, між Акціонерним комерційним інноваційним банком УкрСиббанк , далі Кредитор, та Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРОМБИТСТРОЙ", далі Поручитель, був укладений договір поруки № 220572, далі Договір поруки.

Відповідно до п. 1.1. Договору поруки Поручитель зобов'язується перед Кредитором відповідати за виконання ОСОБА_1, номер за ДРФО НОМЕР_1 (далі - Боржник) усіх його зобов'язань перед Кредитором, що виникли з Договору про надання споживчого кредиту № 11377348000 від 30.07.2008 року (далі - Основний договір), укладеного між Кредитором та Боржником, існуючих в теперішній час, і тих, що можуть виникнути в майбутньому.

Згідно з п. 1.2. - 1.4. Договору поруки Поручителю добре відомі усі умови вище зазначеного Основного договору, зокрема:

- сума Основного договору - 58500,00 (п'ятдесят вісім тисяч п'ятсот) доларів США 00 цнт. Вказана сума Основного договору дорівнює еквіваленту 283420,80 (двісті вісімдесят три тисячі чотириста двадцять) грн. 80 коп. за курсом НБУ на день укладення Основного договору.

- процентна ставка - 13,50% річних, якщо згідно умов Основного договору не буде встановлено іншу процентну ставку;

- термін виконання основного зобов'язання - 30 липня 2035 року, якщо згідно умов Основного договору не буде застосовано інші терміни виконання такого зобов'язання;

- інші умови Основного договору.

Поручитель відповідає перед Кредитором у тому ж обсязі, що і Боржник, за всіма зобов'язаннями останнього за Основним договором, включаючи повернення основної суми боргу, сплату процентів, комісій, відшкодування можливих збитків, сплату пені та інших штрафних санкцій, передбачених умовами Основного договору. Відповідальність Поручителя і Боржника є солідарною.

Умовами п. 2.2. Договору поруки передбачено, що у випадку невиконання Боржником своїх зобов'язань за Основним договором Кредитор має право пред'явити свої вимоги безпосередньо до Поручителя, які останній зобов'язаний виконати протягом 10-ти робочих днів з дати відправлення йому такої вимоги (рекомендованим листом) шляхом переказу/перерахування коштів у розмірі, визначеному п. 1.3. Договору на рахунки, вказані Кредитором.

Згідно з п. 3.1. Договору поруки цей Договір набирає чинності з моменту його підписання обома сторонами та діє до повного припинення всіх зобов'язань Боржника за Основним договором або до погашення Поручителем зобов'язань Боржника в рахунок виконання зобов'язань за Основним договором в сумі та в межах якої Поручитель відповідає перед Кредитором, тобто до першої із перерахованих подій, яка настане раніше.

Позивач в позові вказує, що Позичальник (третя особа у справі) в порушення умов Договору про надання споживчого кредиту не здійснює платежів для погашення кредиту та процентів, чим порушує взяті на себе договірні зобов'язання, внаслідок чого позивач намагається стягнути з відповідача як поручителя заборгованість за тілом кредиту в сумі 40500,00 доларів США та заборгованість за процентами за період з 24.01.2017 року по 24.07.2017 року в сумі 5166,85 доларів США.

Матеріали справи свідчать, що до Договору між сторонами був підписаний Графік погашення кредиту (Додаток № 1 до Договору).

Так, на виконання умов Договору, позивач надав Позичальнику (третій особі у справі) кредитні кошти в загальній сумі 58500,00 доларів США, що еквівалентно 283420,80 грн., що підтверджується меморіальним ордером № 0609582169 від 30.07.2008 року та випискою банку по рахунку Позичальника, засвідчені копії яких знаходяться в матеріалах справи (а.с. 67, 122, 123).

Матеріали справи свідчать, що позивачем за користування Позичальником кредитними коштами були нараховані відсотки за процентною ставкою 13,50% річних та 27,00% річних за загальний період з 24.01.2017 року по 24.07.2017 року в загальній сумі 5166,85 доларів США.

З посиланням на несвоєчасне виконання грошового зобов'язання за кредитним договором, а саме несвоєчасну сплату кредиту, погашення відсотків, позивач намагається стягнути з відповідача як поручителя пеню за період з 24.01.2017 року по 24.07.2017 року за прострочення сплати кредиту в сумі 59836,61 грн. та пеню за прострочення сплати процентів в сумі 255232,10 грн., що разом складає 315068,71 грн., на підставі п. 4.1. Договору. Так, умовами вказаного пункту визначено, що за порушення Позичальником термінів погашення будь-яких своїх грошових зобов'язань, передбачених Договором, зокрема термінів повернення кредиту (всієї суми або його частини) та/або термінів сплати процентів та/або комісій, Банк має право вимагати від Позичальника додатково сплатити Банку пеню в наступному порядку, а саме: в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від гривневого еквіваленту суми простроченого платежу, сума якого (еквіваленту) розраховується за офіційним обмінним курсом НБУ гривні до валюти заборгованості станом на дату нарахування такої пені, якщо сума такої заборгованості виражена у іноземній валюті. Пеня нараховується за кожен день прострочення, включаючи день погашення заборгованості, але в будь-якому випадку такий розмір пені не може перевищувати розмір, встановлений чинним законодавством України на момент її нарахування. При цьому Банк може використати таке право на застосування пені, починаючи з 32 календарного дня, рахуючи з дати порушення Позичальником терміну виконання свого грошового зобов'язання, передбаченого Договором. Позичальник повинен сплатити пеню за цим Договором за першою вимогою Банку.

Судом досліджені правові норми, які підлягають застосуванню у спірних відносинах сторін. За своєю правовою природою між сторонами склалися правовідносини щодо виконання зобов'язань за кредитним договором. Відповідно до вимог Господарського кодексу України договір вважається укладеним у випадку досягнення сторонами умов щодо його предмету, строку та ціни. Сторони досягли всіх суттєвих умов відносно вказаного виду договору, тобто встановили його предмет, визначили ціну, строк дії договору, порядок здійснення розрахунків, а тому відповідно до вимог ст. ст. 638, 639, 1054 ЦК України та ст. ст. 180, 181 ГК України, він вважається укладеним згідно частини 7 статті 181 ГК України, а саме подія, до якої прагнули сторони відбулася.

Згідно з приписами ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави про позику та договір позики, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики (ч. 1 ст. 1048 ЦК України).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 1056 1 ЦК України процентна ставка за кредитом може бути фіксованою або змінюваною. Тип процентної ставки визначається кредитним договором. Розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.

Відсотки за грошовими зобов'язаннями учасників господарських відносин застосовуються у випадках, розмірах та порядку, визначених законом або договором, на підставі ч. 3 ст. 198 ГК України.

Згідно з ч. 1, 3 ст. 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок.

Приписами ч. 2 ст. 1050 ЦК України визначено, що якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. При цьому, відповідно до приписів ст. 543 ЦК України кредитору надано право вимоги виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від кожного окремо. Частиною 2 вказаної статті також визначено, що кредитор, який одержав виконання обов'язку не в повному обсязі від одного із солідарних боржників, має право вимагати недоодержане від решти солідарних боржників. Солідарні боржники залишаються зобов'язаними доти, доки їхній обов'язок не буде виконаний у повному обсязі.

Таким чином, при солідарному обов'язку кредитору надається право на свій розсуд вимагати виконання зобов'язання в повному обсязі або частково від усіх боржників разом або від кожного окремо.

Предметом поданого у даній справі позову є вимоги позивача про стягнення з відповідача як поручителя суми боргу, процентів, нарахованих за договором про надання споживчого кредиту № 11377348000 від 30.07.2008 року в сумі 45666,85 доларів США та пені за несвоєчасне погашення кредиту та процентів в сумі 315068,71 грн.

Так, в п. 2.2. Договору поруки сторони визначили, що у випадку невиконання Боржником своїх зобов'язань за Основним договором Кредитор має право пред'явити свої вимоги безпосередньо до Поручителя, які останній зобов'язаний виконати протягом 10-ти робочих днів з дати відправлення йому такої вимоги (рекомендованим листом) шляхом переказу/перерахування коштів у розмірі, визначеному п. 1.3. Договору на рахунки, вказані Кредитором.

З аналізу умов п. 2.2. Договору поруки вбачається, що обов'язок виконати зобов'язання за Основним договором у Поручителя виникає після спливу 10-ти робочих днів з дати відправлення Кредитором йому вимоги про виконання зобов'язань за Основним договором рекомендованим листом.

Умовами п. 5.7. Договору поруки сторони визначили, що листування між сторонами за цим Договором здійснюється шляхом направлення або надання однією стороною відповідних повідомлень (рекомендованих листів) іншій стороні на її адресу, що визначена у розділі 6 цього Договору. Підтвердженням факту відправлення повідомлення (рекомендованого листа) є поштова квитанція або інший поштовий документ , що підтверджує факт відправки або вручення або отримання повідомлення. Сторони погодили, що адреса Кредитора для листування, зазначена в цьому Договорі, вважається місцем виконання сторонами своїх зобов'язань за Договором.

Фактичні обставини справи свідчать, що позивач письмову вимогу про повернення заборгованості за кредитом, процентами, та інших належних до сплати платежів за цим Договором всупереч умов п. 2.2. Договору поруки відповідачу не направляв. Докази направлення позивачем на адресу відповідача вимоги в порядку п. 2.2. Договору поруки в матеріалах справи відсутні.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 26.09.2017 року зобов'язано позивача надати докази звернення до відповідача з вимогою про повернення суми кредиту та процентів, пред'явлених в позові, в порядку п. 2.2. договору поруки (рекомендованим листом з доказами відправлення в розумінні п. 5.7. договору поруки).

Втім позивач вимоги вказаної ухвали не виконав та витребувані документи суду не надав.

Враховуючи не направлення позивачем письмової вимоги в порядку п. 2.2. Договору поруки, в якій викладені вимоги про повернення заборгованості за кредитом, процентами та пені, строк для виконання зобов'язання для відповідача (поручителя) щодо повернення кредиту, процентів та пені не настав, а тому відсутні підстави для задоволення заявлених позивачем позовних вимог.

Стаття 33 ГПК України зобов'язує сторін довести ті обставини, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідно до вимог статті 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Втім ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили і оцінюються судом в розумінні вимог статті 43 ГПК України за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляду в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Позивач не довів суду факт надсилання відповідачу в порядку п. 2.2. Договору поруки письмової вимоги про повернення заборгованості за кредитом, процентами та пені, та її отримання останнім, та не довів, що строк, встановлений п. 2.2. Договору поруки, для виконання зобов'язань за Основним договором щодо повернення заборгованості за кредитом, процентами та пені настав, а відтак і наявність підстав для задоволення заявлених позовних вимог.

За таких обставин, у задоволенні позову Публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМБИТСТРОЙ" про стягнення суми боргу, процентів, нарахованих за договором про надання споживчого кредиту № 11377348000 від 30.07.2008 року в сумі 45666,85 доларів США та пені за несвоєчасне погашення кредиту та процентів в сумі 315068,71 грн. слід відмовити.

Витрати по сплаті судового збору в сумі 22460,57 грн. покладаються на позивача у справі - Публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк", згідно вимог ст. ст. 44, 49 ГПК України.

У судовому засіданні, яке відбулося 26.10.2017 року згідно частини 2 статті 85 ГПК України було проголошено скорочений текст рішення, а саме його вступну та резолютивну частини.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4 2 , 4 3 , 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-84, ч. 2 ст. 85 ГПК України, суд

В И Р І Ш И В:

1. У задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМБИТСТРОЙ" про стягнення суми боргу, процентів, нарахованих за договором про надання споживчого кредиту № 11377348000 від 30.07.2008 року в сумі 45666,85 доларів США та пені за несвоєчасне погашення кредиту та процентів в сумі 315068,71 грн. відмовити.

2. Витрати по сплаті судового збору в сумі 22460,57 грн. покладаються на Публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк".

Повне рішення складено - 31.10.2017 року

Головуючий суддя О.Г. Смірнов

Судді І.С. Горохов

О.А. Топчій

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення26.10.2017
Оприлюднено06.11.2017
Номер документу69920906
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/1586/17

Судовий наказ від 25.04.2018

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Смірнов О.Г.

Постанова від 21.02.2018

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Мартюхіна Н.О.

Постанова від 21.02.2018

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Мартюхіна Н.О.

Ухвала від 29.01.2018

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Мартюхіна Н.О.

Ухвала від 17.01.2018

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Мартюхіна Н.О.

Ухвала від 29.11.2017

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Мартюхіна Н.О.

Рішення від 26.10.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Смірнов О.Г.

Ухвала від 25.09.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Смірнов О.Г.

Ухвала від 26.09.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Смірнов О.Г.

Ухвала від 07.09.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Смірнов О.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні