Справа № 640/16792/17
Ухвала
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"31" жовтня 2017 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Сенаторов В.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить припинити право спільної сумісної власності на 0,0635 га земельної ділянки по пров. Ладигіна в м.Харкові за ОСОБА_3 та ОСОБА_1 відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД №052908 від 26.07.2007 року та визнати за позивачем право власності на 48/100 частин земельної ділянки, що відповідає 48/100 частинам житлового будинку, яка розташована в м. Харкові по пров. Ладигіна, буд. 22, кадастровий номер 6310136600:09:008:0008.
Дослідивши заяву, вважаю, що її необхідно залишити без руху з таких причин.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява між іншим повинна містити: зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви.
За ч. 5 ст. 119 ЦПК україни до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
В порушення вищевказаної норми, позовна заява не містить доказів на підтвердження обставин, що зазначає позивач, відсутній перелік документів, що додаються, а також позивачем не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір ставка судового збору за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру встановлюються у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (8000 грн.), за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру встановлюються у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн.).
За ч. 3 ст. 6 ЗУ "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Враховуючи те, що позовна заява містить дві вимоги, одна з яких немайнового характеру (640 грн.) та друга - майнового характеру (109200 грн. х 0,01 = 1092 грн.), позивач повинен сплатити судовий збір у сумі 1732 грн. (640 грн. + 1092 грн. = 1732 грн.).
Для підтвердження сплати судового збору позивачу необхідно надати оригінал квитанції.
Суддя акцентує увагу позивача на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях Голдер проти Великої Британії від 21.02.1975 року... Відтак в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Дотримання вимог ст.119 ЦПК України при пред`явленні позову в суд, в тому числі представлення оригіналу квитанції про сплату судового збору (ч.5 ст.119 ЦПК України) є імперативним правилом в тому числі і для суду.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов'язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.
Крім того, згідно ст. 120 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Однак, в порушення вищевказаної норми, в матеріалах справи відсутні копії позовної заяви та додатків відповідно до кількості відповідачів.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст.ст. 119, 120 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків 3 дні з дня отримання ухвали та роз'яснити, що в разі невиконання зазначених вимог у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві з усіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя -
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2017 |
Оприлюднено | 06.11.2017 |
Номер документу | 69942214 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Сенаторов В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні