Справа № 347/1639/17
Провадження № 1-кп/347/139/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.11.17 м.Косів
Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2
за участю:
прокурора ОСОБА_3
адвоката ОСОБА_4
розглянувши у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження № 12017090190000205 по обвинуваченню ОСОБА_5 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 185 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
На розгляд Косівського районного суду поступило кримінальне провадження № 12017090190000205 по обвинуваченню ОСОБА_5 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 185 КК України.
До суду також поступило клопотання про скасування арешту майна яке накладене ухвалою слідчого судді Косівського районного суду від 20.08.2017 року, а саме накладено арешт на автомобіль макри «FORD TRANSIT CONNEKT».
В підготовчому судовому засіданні адвокат ОСОБА_4 подане нею клопотання підтримала та просить його задовольнити.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні просить відмовити в задоволенні заявленого клопотання, так як воно є передчасним та необґрунтованим. Пояснила, що дане клопотання може бути розглянуте під час розгляду даного кримінального провадження.
Заслухавши думку прокурора та учасників судового процесу, суд приходить до наступного висновку.
Згідно із ч.1ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Частиною 2 ст.170 КПК України встановлено, що метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.
Відповідно до приписів ч.3 ст.170 КПК України, підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді чи суду за наявності сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, набуте злочинним шляхом, є доходом від вчиненого злочину або отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину. Арешт майна можливий також у випадках, коли санкцією статті Кримінального кодексу України, що інкримінується підозрюваному, обвинуваченому, передбачається застосування конфіскації, до підозрюваної, обвинуваченої особи заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні. Арешт також може бути застосовано до майна третіх осіб з урахуванням частини другої цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Виходячи з вищенаведеного суд прийшов до висновку, що заявлене адвокатом клопотання про скасування арешту майна по кримінальному провадження 12017090190000205 відносно ОСОБА_5 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 185 КК України, є передчасним. Воно може бути вирішено під час розгляду кримінального провадження, після дослідження матеріалів кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 167-174 КПК України, суд
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання про скасування арешту майна по кримінальному провадження 12017090190000205 відносно ОСОБА_5 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 185 КК України - відмовити.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Косівський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2017 |
Оприлюднено | 08.03.2023 |
Номер документу | 70064363 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Косівський районний суд Івано-Франківської області
Гордій В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні