Постанова
від 08.11.2017 по справі п/811/1415/17
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 листопада 2017 року Справа № П/811/1415/17

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Ремонтно-будівельна компанія Інігма до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, -

в с т а н о в и в

Товариство з обмеженою відповідальністю Ремонтно-будівельна компанія Інігма звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить:

- визнати незаконним та скасувати рішення державного кадастрового реєстратора Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області ОСОБА_1 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 22.05.2017 року за № РВ-3500277122017.

- зобов'язати державного кадастрового реєстратора Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області ОСОБА_1 повторно розглянути заяву, подану товариством з обмеженою відповідальністю Ремонтно-будівельна компанія Інігма (ідентифікаційний код юридичної особи: 24372309) від 13 травня 2017 року про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру про реєстрацію земельної ділянки з присвоєнням кадастрового номера у відповідності до технічної документації.

В обґрунтування заявлених вимог зазначив, що на підставі договору оренди земельної ділянки від 01.03.2004 року у позивача, на правах оренди, перебуває земельна ділянка площею 48000 кв.м., що знаходиться за адресою: вул. Мурманська, 41 в селищі Новому, Кіровоградського району, Кіровоградської області. 12.04.2016 року позивачем здійснено розробку проекту землеустрою.

12.05.2017 року товариство з обмеженою відповідальністю Ремонтно-будівельна компанія Інігма звернулось до державного кадастрового реєстратора Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області з заявою про державну реєстрацію земельної ділянки, однак , 22.05.2017 р. рішенням № РВ - 3500277122017 державним кадастровим реєстратором Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області було відмовлено у внесенні відомостей (змін до них). Позивач вважає дані дії неправомірними та просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовні й заяві та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про місце, день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою про вручення судової повістки, яка знаходиться в матеріалах справи. До суду надійшло клопотання, про розгляд справи без його участі та письмові заперечення, відповідно до яких, відповідач позовні вимоги не визнає та просить відмовити в їх задоволенні повністю.

В судовому засіданні 30.10.2017 року за участю представника позивача суд у відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалив подальший розгляд справи провести у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані позивачем і відповідачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

01 березня 2004 року між Новенською селищною радою та ТОВ РБК Інігма був укладений договір оренди земельної ділянки, площею 48000 кв.м., що знаходиться за адресою: вул. Мурманська, 41 в селищі Новому, під будівництво. (а.с. 11-13).

Відповідно до умов Договору, земельна ділянка передається в оренду для ведення будівництва. Орендарю надається право за згодою орендодавця проводити поліпшення стану земельної ділянки з метою ефективного користування нею за обраним видом використання, зводити будівлі і споруди, згідно з чинним законодавством. Вказаний Договір, укладено терміном на 25 років.

На замовлення позивача 12.04.2016 року, ФОП ОСОБА_2 розробив Технічну документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) товариству з обмеженою відповідальністю Ремонтно-будівельна компанія Інігма для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств (КВЦПЗ 11.03) за адресою: м. Кропивницький, смт.Нове, вул. Мурманська, 41 (а.с.31-76).

12.05.2017 року, позивач звернувся до державного кадастрового реєстратора Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області з заявою про державну реєстрацію зазначеної Технічної документації (а.с.10).

Проте, відповідач, відповідно до Рішення № РВ-3500277122017 від 22.05.2017 року відмовив у внесені відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, на підставі невідповідності електронного документа установленим вимогам, а саме: XSD Схема. Наявні зауваження щодо валідності електронного документу. Надати правовстановлюючі документи на нерухоме майно; - подання заявником документів не в повному обсязі (а.с. 8).

Не погоджуючись із такою відмовою позивач звернувся з позовом у суд.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з того, що відповідно до частини третьої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до абз. 2 ч.1 ст. 21 Закону України "Про Державний земельний кадастр" від 07.07.2011 № 3613-VI відомості про межі земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - у разі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки за її фактичним використанням відповідно до статті 107 Земельного кодексу України та у разі зміни меж суміжних земельних ділянок їх власниками.

Відповідно до ст. 107 Земельного кодексу України, основою для відновлення меж є дані земельно-кадастрової документації.

У разі неможливості виявлення дійсних меж їх встановлення здійснюється за фактичним використанням земельної ділянки. Якщо фактичне використання ділянки неможливо встановити, то кожному виділяється однакова за розміром частина спірної ділянки.

У випадках, коли в такий спосіб визначення меж не узгоджується з виявленими обставинами, зокрема з встановленими розмірами земельних ділянок, то межі визначаються з урахуванням цих обставин.

Згідно із статтею 55 Закону України "Про землеустрій" від 22.05.2003 № 858-IV встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) проводиться відповідно до топографо-геодезичних і картографічних матеріалів.

Встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на основі технічної документації із землеустрою, якою визначається місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає: завдання на складання технічної документації із землеустрою; пояснювальну записку; рішення про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою (у випадках, передбачених законом); згоду власника земельної ділянки, а для земель державної та комунальної власності - органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на відновлення меж земельної ділянки користувачем; довідку, що містить узагальнену інформацію про землі (території); копію документа, що посвідчує фізичну особу, або копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; копію документа, що посвідчує право на земельну ділянку (у разі проведення робіт щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); копію правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці (за умови якщо права власності на такі об'єкти зареєстровані); матеріали польових топографо-геодезичних робіт; план меж земельної ділянки, складений за результатами зйомки, на якому відображаються зовнішні межі земельної ділянки із зазначенням власників (користувачів) суміжних земельних ділянок, усі поворотні точки меж земельної ділянки, лінійні проміри між точками на межах земельної ділянки, межі вкраплених земельних ділянок із зазначенням їх власників (користувачів); кадастровий план земельної ділянки; перелік обмежень у використанні земельної ділянки; у разі необхідності документ, що підтверджує повноваження особи діяти від імені власника (користувача) земельної ділянки при встановленні (відновленні) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт приймання-передачі межових знаків на зберігання, що включається до документації із землеустрою після виконання робіт із встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими знаками.

Згідно зі ст. 22 Закону України Про державний земельний кадастр , документи, які є підставою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, мають відповідати таким вимогам: текст документів має бути написаний розбірливо; документи не мають містити підчищення або дописки, закреслені слова чи інші не обумовлені в них виправлення, орфографічні та арифметичні помилки, бути заповнені олівцем, а також з пошкодженнями, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст; документи мають відповідати законодавству.

Аналізуючи вищезазначені норми закону, суд приходить до висновку, що чинне законодавство не містить положень, які б пов'язували можливість проведення державної реєстрації земельної ділянки з фактом наявності на такій земельній ділянці об'єкта нерухомого майна, права на який підлягають державній реєстрації відповідно до вимог Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , або з можливістю реєстрації такого речового права в майбутньому.

Відповідно до статей 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) товариству з обмеженою відповідальністю Ремонтно-будівельна компанія Інігма для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств (КВЦПЗ 11.03) за адресою: м. Кропивницький, смт.Нове, вул. Мурманська, 41 розроблена відповідно до вимог чинного законодавства. Тому, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно із частиною першою ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, суд присуджує на користь позивача всі здійснені, документально підтверджені, витрати по сплаті судового збору у розмірі 3200,00 грн. з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань відповідача (а.с.2).

Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в

Позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю Ремонтно-будівельна компанія Інігма - задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати рішення державного кадастрового реєстратора Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області ОСОБА_1 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 22.05.2017 року за № РВ-3500277122017.

Зобов'язати державного кадастрового реєстратора Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області ОСОБА_1 повторно розглянути заяву, подану товариством з обмеженою відповідальністю Ремонтно-будівельна компанія Інігма (ідентифікаційний код юридичної особи: 24372309) від 13 травня 2017 року про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру про реєстрацію земельної ділянки з присвоєнням кадастрового номера у відповідності до технічної документації.

Присудити товариству з обмеженою відповідальністю Ремонтно-будівельна компанія Інігма (ідентифікаційний код юридичної особи: 24372309) з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області судовий збір у сумі 3200,00 грн.

Постанова відповідно до ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду ОСОБА_3

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.11.2017
Оприлюднено09.11.2017
Номер документу70112901
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —п/811/1415/17

Ухвала від 23.02.2018

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Суховаров А.В.

Ухвала від 10.01.2018

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Суховаров А.В.

Постанова від 08.11.2017

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

К.М. Притула

Ухвала від 21.08.2017

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

К.М. Притула

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні