КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 жовтня 2017 року м.Київ № 810/2815/17
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., розглянув у порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи за позовом Бориспільського об'єднаного управління Пенсійного фонду Київської області до Відкритого акціонерного товариства "Газмонтажавтоматика" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій
Суть спору: до Київського окружного адміністративного суду звернулось Бориспільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Газмонтажавтоматика" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у сумі 11662,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" підлягають відшкодуванню витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, що призначені на пільгових умовах відповідно до ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Враховуючи, що відповідачем відповідні витрати за листопад-грудень 2007 року та січень-листопад 2008 року відшкодовані не були, позивач просить стягнути їх в примусовому порядку.
Позивач про дату, час та місце розгляду справи повідомлений завчасно та належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення 26.09.2017.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений завчасно та належним чином. При цьому до суду повернуто поштове відправлення, адресоване відповідачу та направлене за адресою відповідача відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, а саме за закінченням встановленого строку зберігання.
Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, що учасники судового процесу були належним чином проінформовані про дату, час і місце судового розгляду справи, суд протокольною ухвалою від 10.10.2017 року, вирішив здійснювати подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд
ВСТАНОВИВ:
Відкрите акціонерне товариство "Газмонтажавтоматика" є юридичною особою та зареєстроване у Бориспільському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду Київської області, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Як вбачається з матеріалів справи, Бориспільським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду Київської області був складений розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. "б" - "з" ст. 13 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" з січня 2008 року по пенсіонеру ОСОБА_1, який був направлений на адресу Відкритого акціонерного товариства "Газмонтажавтоматика" та вручений відповідачу, що підтверджується наявним в матеріалах справи поштовим повідомленням.
Суд встановив, що згідно вказаного розрахунку сума фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. "б" - "з" ст. 13 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" з січня 2008 року по пенсіонеру ОСОБА_1, за один місяць 2008 року становить 898,62 грн.
Згідно наданого позивачем розрахунку суми заборгованості відповідач не здійснив оплату пільгової пенсії по даному пенсіонеру за період з січня по листопад 2008 року в сумі 9810,48 грн., отже за період з січня по листопад 2008 року невідшкодована відповідачем сума до сплати складає 9810,48 грн., з урахуванням часткового погашення 74,34 грн.
Бориспільським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду Київської області були складені розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. "б" - "з" ст. 13 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" з червня 2007 року та за 2008 рік по пенсіонеру ОСОБА_2, які були направлені на адресу відповідача та вручені відповідачу, що підтверджується наявними в матеріалах справи поштовими повідомленнями.
Згідно вказаних розрахунків сума фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. "б" - "з" ст. 13 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" з червня 2007 року по пенсіонеру ОСОБА_2 за один місяць 2007 року, починаючи з червня 2007 року, становить 527,32 грн., а з 2008 року - 467,52 грн.
Заборгованість відповідача перед позивачем по відшкодуванню пільгової пенсії по даному пенсіонеру за листопад-грудень 2007 року з урахуванням часткової оплати складає 824,69 грн. та за січень 2008 року з урахуванням донарахування за попередній період - 1026,83 грн., а загалом 1851,52 грн.
Отже, загальна сума фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п. "б" - "з" ст. 13 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" за листопад-грудень 2007 року та січень-листопад 2008 року становить 11662,00 грн., яка відповідачем не сплачена.
Відповідач вимог позивача не виконав, оплату заборгованості на вищезазначену суму не здійснив, що і стало підставою для звернення останнього з даним позовом до суду, з приводу чого суд зазначає наступне.
Відповідно п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через такі фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого законом України "Про пенсійне забезпечення".
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно з абз.4 пп.1 п.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсій, призначених згідно з пунктами "а", "б-з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а саме грошова сума, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам за списками №№ 1, 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36.
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, встановлений Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, якою затверджена Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України (далі - Інструкція).
Відповідно до абз. 2 п. 6.1 Інструкції відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Згідно з пп.2.1.1 п.2.1 Інструкції страхувальниками є роботодавці, зокрема: підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Пунктом 6.4 Інструкції передбачено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно з п.6.7 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії.
Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Отже, відповідач зобов'язаний щомісячно до 25-го числа здійснювати покриття фактичних витрат на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах.
Матеріали справи свідчать, що в порушення п.6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України відповідач не перерахував в належні строки кошти за листопад-грудень 2007 року та січень-листопад 2008 року, що призвело до утворення заборгованості по пенсіонерам ОСОБА_2 та ОСОБА_1 по списку № 2 в сумі 11662,00 грн.
Відповідно до ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оскільки відповідач не надав суду докази, які б спростовували вимоги позивача та підтверджували відшкодування відповідачем заборгованості з фактичних витрат по виплаті та доставці пільгових пенсій в добровільному порядку в розмірі 11662,00 грн., суд дійшов висновку щодо правомірності вимог позивача.
У зв'язку з цим, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Газмонтажавтоматика" (08300, Київська область, м.Бориспіль, вул.Ушакова, буд.21, ідентифікаційний код 04748468) на користь Бориспільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (08300, Київська область, м.Бориспіль, вул. Головатого, буд.4, ідентифікаційний код 37838060) суму заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за листопад-грудень 2007 року та січень-листопад 2008 року в розмірі 11662,00 грн. (одинадцять тисяч шістсот шістдесят дві грн. 00 коп.)
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Кушнова А.О.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2017 |
Оприлюднено | 11.11.2017 |
Номер документу | 70162947 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Кушнова А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні