Ухвала
від 08.11.2017 по справі 910/7018/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

08.11.2017Справа № 910/7018/17 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Високий сезон"

До Товариства з обмеженою відповідальністю "Реалмаг"

Комерційної компанії з обмеженою відповідальністю "Elvira World SRL"

Про стягнення 3 485 247,79 грн.

Суддя Лиськов М.О.

Представники :

від позивача: Гаврилюк В.М. (дов. №12/01 від 12.06.2017)

від відповідача-1: не з'явився

від відповідача-2 : не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Високий сезон" (далі - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Реалмаг" (далі - відповідач-1) та Комерційної компанії з обмеженою відповідальністю "Elvira World SRL"(відповідач-2) про стягнення 3 485 247,79 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.05.2017 порушено провадження у справі № 910/701817 та призначено розгляд справи на 08.11.2017 року.

В судове засідання призначене 08.11.2017 з'явився представник позивача, надав пояснення по справі.

В судове засідання призначене 08.11.2017 представники відповідачів не з'явились, причин неявки суд не повідомили.

Судом встановлено, що відповідач - Комерційна компанія з обмеженою відповідальністю "Elvira World SRL" є нерезидентом, який не має свого представництва на території України.

Ст. 125 ГПК України передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутись із відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном визначено Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965, яка набула чинності для України 01.12.2001, учасниками якої є Румунія.

Статтею 1 Конвенції передбачено, що ця Конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

Порядок та умови передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном згідно вимог вищезазначеної Конвенції визначено розділом VI Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України і Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 № 1092/5/54.

За змістом п. 2.1 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 № 1092/5/54, у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном. Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України. Доручення адресується компетентному суду запитуваної держави.

Вся інформація, щодо вручення документів на підставі Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року розміщена на офіційному сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права ( www.hcch.net ).

Згідно інформації Румунської сторони, що викладена на вказаному сайті, компетентним органом Румунії є Ministry of Justice Department of International Law and Treaties Unit of judicial co-operation in civil and commercial matters (Strada Apollodor 17 Sector 5 BUCURESTI Cod 050741 Romania).

У відповідності до ст. 5 Конвенції центральний Орган запитуваної Держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом: a) у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території, або b) в особливий спосіб, обумовлений запитуючим органом, якщо такий спосіб не є несумісним з законами запитуваної Держави. З урахуванням положень пункту (b) частини першої цієї статті документ може завжди бути вручений шляхом безпосередньої доставки одержувачу, який приймає його добровільно. Якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої цієї статті, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної Держави.

Відповідно до ч. І ст. 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, судове рішення не може бути винесено, поки не буде встановлено, що: документ був вручений у спосіб, передбачений внутрішнім правом запитуваної держави для вручення документів, складених у цій країні, особам, які перебувають на її території; документ був дійсно доставлений особисто відповідачеві або за його місцем проживання в інший спосіб, передбачений цією Конвенцією.

Згідно з застереженнями України до ст. 15 Конвенції, викладеними у Законі України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах", суддя незалежно від положень частини першої статті 15 Конвенції може винести рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку документів, якщо виконано всі умови, зазначені у частині другій статті 15 Конвенції, а саме: документ було передано одним із способів, передбачених Конвенцією; з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців; не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.

Враховуючи наведене, Комерційна компанія з обмеженою відповідальністю "Elvira World SRL", яка зареєстрована за законодавством Румунії, повинна бути повідомлена про час та місце слухання справи у спосіб, передбачений Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965, через компетентний орган Румунії, в зв'язку з чим, приймаючи до уваги приписи Конвенції, суд вважає за необхідне призначити справу на 08.11.2017, для надання достатнього часу для належного повідомлення третьої особи про розгляд справи.

Зміст і форма судового доручення про надання правової допомоги повинна відповідати вимогам ст. 126 ГПК України, якою встановлено, що зміст і форма судового доручення про надання правової допомоги повинні відповідати вимогам міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено, - вимогам частин другої - четвертої цієї статті. У судовому дорученні про надання правової допомоги зазначається: 1) назва суду, що розглядає справу; 2) за наявності міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, учасниками якого є Україна і держава, до якої звернено доручення, - посилання на його положення; 3) найменування справи, що розглядається; 4) прізвище, ім'я, по батькові та рік народження фізичної особи або найменування юридичної особи, відомості про їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження та інші дані, необхідні для виконання доручення; 5) процесуальне становище осіб, стосовно яких необхідно вчинити процесуальні дії; 6) чіткий перелік процесуальних дій, що належить вчинити; 7) інші дані, якщо це передбачено відповідним міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або цього вимагає іноземний суд, який виконуватиме доручення. Судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення про надання правової допомоги, процесуальні та інші документи, що додано до нього, засвідчуються підписом судді, який складає доручення, та скріплюються гербовою печаткою.

Таким чином, для належного повідомлення відповідача - Комерційної компанії з обмеженою відповідальністю "Elvira World SRL" про час і місце судового засідання, у відповідності до ст. 126 ГПК України відповідно до вимог пунктів 6.2-6.5 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України, від 27.06.2008 № 1092/5/54, суд вважає за необхідне зобов'язати позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Високий сезон" надати суду по три примірники нотаріально засвідченого перекладу на румунську мову позовної заяви з доданими до неї документами, даної ухвали та Прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів.

Відповідно ч. 1 ст. 79 ГПК України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Керуючись ст.ст. 64, 65,79 Господарського процесуального кодексу України,

У Х В А Л И В:

1. Розгляд справи відкласти на 25.04.2018 о 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал № 4 .

2 . Зупинити провадження у справі до 25.04.2018 р.

3 . Зобов'язати позивача у строк до 30.11.2017 надати до суду:

- належним чином нотаріально завірені копії перекладу на румунську мову позовної заяви з усіма додатками, ухвалу про порушення провадження у справі від 10.05.2017 та дану ухвалу суду від 08.11.2017 у трьох примірниках ;

4. Зобов'язати відповідача надати суду :

- обґрунтований належним чином письмовий відзив на позовну заяву з наданням доказів, що підтверджують викладені в ньому обставини, та забезпечити надсилання його копії позивачу в порядку, передбаченому ст. 59 ГПК України;

- оригінали для огляду та належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують статус відповідачів як юридичних осіб, для залучення до матеріалів справи;

- довідку з обслуговуючого банку про наявність відкритих рахунків.

5. Зобов'язати сторони провести взаєморозрахунки щодо всієї стягуваної суми. В акті звірки розрахунків зазначити підставу, період, вид нарахування (заборгованість, пеня, штраф, три відсотки річних, інфляційні втрати), суму сплачених коштів, суму наявної заборгованості - загальну та окремо по періодах. Ініціативу проведення взаєморозрахунків покласти на позивача. У разі виникнення неузгодженості при проведенні взаєморозрахунків, зобов'язати відповідачів надати власний обґрунтований розрахунок суми боргу із наданням підтверджуючих документів, а позивача - надати підписаний зі свого боку акт звірки розрахунків із доказами його направлення відповідачу.

6. Витребувані судом документи є обов'язковими доказами, необхідними для вирішення спору. У випадку ненадання позивачем зазначених документів позов буде залишено без розгляду, відповідно до ст. 81 ГПК України. У випадку ненадання зазначених документів відповідачем спір буде вирішено за наявними у справі матеріалами, відповідно до ст. 75 ГПК України. Звернути увагу учасників судового процесу на необхідність виконання вимог ч. 2 ст. 36 ГПК України про належне засвідчення копій документів, які подаються до суду.

7. Попередити сторони, що при ухиленні від виконання вимог суду до винної сторони можуть бути застосовані санкції передбачені п. 5 ст. 83 ГПК України, а саме: стягнення в доход Державного бюджету України з винної сторони штрафу у розмірі до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

8. Попередити позивача, що в разі неявки в судове засідання його представників та неподання на вимогу суду документів, позовна заява буде залишена без розгляду на підставі п. 5 ч. 1 ст. 81 ГПК України.

9. Попередити відповідача, що в разі неподання відзиву на позовну заяву і витребуваних судом документів, справа буде розглянута за наявними в ній матеріалами.

10. Попередити сторони, що суд може, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 83 ГПК України, стягнути з них в доход Державного бюджету України штраф у розмірі 1700 грн. в разі ухилення від вчинення дій, покладених на сторону, а також, виявивши при вирішення господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, суд виносить окрему ухвалу.

Суддя М.О. Лиськов

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.11.2017
Оприлюднено12.11.2017
Номер документу70164780
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/7018/17

Рішення від 19.09.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Ухвала від 22.08.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Ухвала від 27.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Ухвала від 27.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Ухвала від 20.06.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Ухвала від 25.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Ухвала від 16.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

Ухвала від 25.04.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

Ухвала від 25.04.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

Ухвала від 08.11.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні