Провадження №2/760/6430/17
Справа №760/23792/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"07" листопада 2017 р. суддя Солом'янського районного суду м. Києва Оксюта Т.Г. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Житлово-будівельний кооператив ЗЕНІТ про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з вказаною позовною заявою.
Відповідно до ст. 119 ЦПК України, яка підлягає застосуванню до спірних правовідносин за аналогією закону, позовна заява повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; зміст позовних вимог; ціну позову щодо вимог майнового характеру; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.
Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
Відповідно до ст. 120 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Вищевказана заява не відповідає вимогам ст.ст. 119-120 ЦПК України, а саме: позивачем недоплачений судовий збір за вимогу про визнання права власності.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати за ним право власності на квартиру АДРЕСА_1.
При цьому позивач зазначає ціну позову 97791,00 грн., що не відповідає дійсній ринковій вартості цієї квартири, яка є предметом спору, а тому судовий збір повинен бути сплачений відповідно до її ринкової вартості.
Слід зазначити, що наданий позивачем технічний паспорт в якому вказана інвентаризаційна вартість квартири не є дійсною ринковою вартістю, оскільки інвентаризаційна вартість квартири - це сума, в яку оцінили вартість квартири фахівці БТІ або проектного інвентарного бюро. Для її визначення використовується спеціальна методика, що включає деякі з параметрів житлової нерухомості: площа квартири; вік будівлі, в якій розташована житло; наявність і якість зручностей комунального властивості.
Це тільки частина характеристик, які можуть значно підвищити реальну суму оцінки.
З урахуванням викладеного, позивачу при сплаті судового збору слід виходити з дійсної ринкової вартості спірної квартири з належним обґрунтуванням ціни (звіт про оцінку майна тощо).
Відповідно до Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана: фізичною особою або фізичною особою - підприємцем 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 1 вказаного закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі..
Таким чином, відповідно до ставок Закону України Про судовий збір позивачу необхідно визначити вірну ціну позову та відповідно сплатити 1% від суми позову, з урахуванням вже сплаченої суми 977,71 грн., на рахунок №31212206700010, отримувач коштів УДКСУ у Солом'янському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812, банк отримувача: ГУ ДК у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу:*;101;
Враховуючи викладене, відповідно до ст. 121 ЦПК України вважаю необхідним залишити заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 119-121 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Житлово-будівельний кооператив ЗЕНІТ про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.
Надати строк на усунення недоліків терміном п'ять днів з моменту отримання копії ухвали, шляхом подання нової позовної заяви, з урахуванням вимог, викладених в ухвалі.
Роз'яснити, що в разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2017 |
Оприлюднено | 14.11.2017 |
Номер документу | 70203183 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Оксюта Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні