Постанова
від 07.11.2017 по справі 808/1014/17
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

07 листопада 2017 рокусправа № 808/1014/17

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Головко О.В.

суддів: Ясенової Т.І. Суховарова А.В.

за участю секретаря судового засідання: Троянова А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Запорізької митниці ДФС на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 27 червня 2017 року в адміністративній справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ТРІАДА ЛТД Ко

до Запорізької митниці ДФС

про визнання протиправним та скасування рішення,-

в с т а н о в и в :

ТОВ ТРІАДА ЛТД Ко у квітні 2017 року звернулося до суду з позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати рішення Запорізької митниці ДФС про визначення коду товару № KT-UA112080-0020-2017 від 20.03.2017.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 27 червня 2017 року позов задоволено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Запорізького окружного адміністративного суду та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити.

Апеляційна скарга ґрунтується на тому, що судом першої інстанції неповно з'ясовані обставини справи та порушено норми матеріального права, що призвело до прийняття невірного рішення.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, а також правильність застосування судом норм матеріального і процесуального права та правової оцінки обставин у справі, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що між ТОВ ТРІАДА ЛТД Ко та Speidel Tank - und Behalterbau GmbH, Німеччина, було укладено контракт № 16/2005838-01 від 06 грудня 2016 року.

За умовами контракту Speidel Tank - und Behalterbau GmbH, Німеччина, зобов'язується поставити на умовах EXW, Офтердингер, Німеччина, а ТОВ ТРІАДА ЛТД Ко прийняти та оплатити товари, вказані в інвойсі (пивоварні та аксесуари до пивоварень, обладнання для переробки фруктів).

З метою митного оформлення партії товару, поставленого за вищевказаним контрактом, ТОВ ТРІАДА ЛТД Ко до відповідача було подано вантажну митну декларацію № 112080/2017/005220 від 17.03.2017, код товару визначено - НОМЕР_1.

Проте відповідачем прийнято рішення про визначення коду товару № KT-UA112080-0020-2017 від 20.03.2017, яким змінено код класифікації товару.

Не погодившись з вказаним рішенням, ТОВ ТРІАДА ЛТД Ко звернулося до суду з відповідним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд апеляційної інстанції зазначає, що відповідно до положень статті 69 Митного кодексу України товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД. Органи доходів і зборів здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД. На вимогу посадової особи органу доходів і зборів декларант або уповноважена ним особа зобов'язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та(або) техніко-технологічну документацію на них. У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари.

Під складним випадком класифікації товару розуміється випадок, коли у процесі контролю правильності заявленого декларантом або уповноваженою ним особою коду товару виникають суперечності щодо тлумачення положень УКТ ЗЕД, вирішення яких потребує додаткової інформації, спеціальних знань, проведення досліджень тощо.

Згідно зі статтею 67 МК України українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України. В УКТЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів.

Митним тарифом України затверджено основні правила інтерпретації УКТЗЕД, згідно з якими класифікація товарів здійснюється за наступними правилами: 1. Назви розділів, груп і підгруп наводяться лише для зручності користування УКТЗЕД; для юридичних цілей класифікація товарів в УКТЗЕД здійснюється виходячи з назв товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо цими назвами не передбачено іншого, відповідно до таких правил: 2. (a) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який виріб стосується також некомплектного чи незавершеного виробу за умови, що він має основну властивість комплектного чи завершеного виробу. Це правило стосується також комплектного чи завершеного виробу (або такого, що класифікується як комплектний чи завершений згідно з цим правилом), незібраного чи розібраного; (b) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який матеріал чи речовину стосується також сумішей або сполук цього матеріалу чи речовини з іншими матеріалами чи речовинами. Будь-яке посилання на товар з певного матеріалу чи речовини розглядається як посилання на товар, що повністю або частково складається з цього матеріалу чи речовини. Класифікація товару, що складається більше ніж з одного матеріалу чи речовини, здійснюється відповідно до вимог правила 3.

За приписами правила 3 у разі коли згідно з правилом 2 (b) або з будь-яких інших причин товар на перший погляд (prima facie) можна віднести до двох чи більше товарних позицій, його класифікація здійснюється таким чином: (a) перевага надається тій товарній позиції, в якій товар описується конкретніше порівняно з товарними позиціями, де дається більш загальний його опис. Проте в разі коли кожна з двох або більше товарних позицій стосується лише частини матеріалів чи речовин, що входять до складу суміші чи багатокомпонентного товару, або лише частини товарів, що надходять у продаж у наборі для роздрібної торгівлі, такі товарні позиції вважаються рівнозначними щодо цього товару, навіть якщо в одній з них подається повніший або точніший опис цього товару; (b) суміші, багатокомпонентні товари, які складаються з різних матеріалів або вироблені з різних компонентів, товари, що надходять у продаж у наборах для роздрібної торгівлі, класифікація яких не може здійснюватися згідно з правилом 3 (a), повинні класифікуватися за тим матеріалом чи компонентом, який визначає основні властивості цих товарів, за умови, що цей критерій можна застосувати; (c) товар, класифікацію якого не можна здійснити відповідно до правила 3 (a) або 3 (b), повинен класифікуватися в товарній позиції з найбільшим порядковим номером серед номерів товарних позицій, що розглядаються.

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ ТРІАДА ЛТД Ко до митного оформлення було надано товар, - Обладнання для пивоварного виробництва - міні пивоварня марки Braumeister 2001 , 1 комплект, нова. Постачається у розібраному стані для зручності транспортування у складі: 1) пивоварня Braumeister 2001. арт. 45200 (варіант 0001) - 1 шт.; 2) термозахист для пивоварні Braumeister 2001 арт. 77357 (варіант 0001) - 1шт.; 3) піднос з нержавіючої сталі на роликах для Braumeister 2001 арт. 66584 (варіант 0001) - 1 шт.; 4) Wi-Fi модуль Braumeistermobil арт. 77455 (варіант 0001) - 1шт.; 5) ємкість для бродіння FD 1.4301, діам. 820 мм, з охолоджувальним обладнанням, арт. FD-082-S (варіант 0068) - 3 шт.; 6) врізний захист для термометру -20 С° + 60 С°, арт. 64071 (варіант 0001) - 3 шт.; 7) термометр -20 С°+60 С°, довжиною 100мм, VА арт.63887 (варіант 0001) - 3 шт.; 8) ферментаційна труба та кріплення, арт. 21010 (варіант 0001) - 6шт.; 9) СІП головка у наливній кришці для ферментаційної ємкості FD, арт. 86162 (варіант 0001) - 1 шт.; 10) охолоджувальний агрегат зі з'єднувальними елементами потужністю 4,5кВт, арт.77262 (варіант 0001) - 1 шт.; 11) система контролю та управління FERMELEX до ферментаційної ємкості арт. 77375 (варіант 0001) - 1 шт.; 12) гвинтова муфта до термометру -20 С°+60 С°, арт. 64071 (варіант 0001) - 1 шт.; 13) ємкість для бродіння FD 1.4301, діам. 820 мм, з охолоджувальним обладнанням, арт. FD-082-S (варіант 0067) - 3 шт.; 14) гвинтова муфта до термометру - 20 С°+60 С°, арт.64071 (варіант 0001) - 3 шт.; 15) термометр -20 С°+60 С°С, довжиною 100мм, VА арт.63887(варіант 0001) - 3шт.

Вказаний товар було класифіковано за одним кодом УКТ ЗЕД - НОМЕР_1 Обладнання для пивоварного виробництва .

Митницею поставлений товар було класифіковано наступним чином: міні пивоварня марки Braumeister 2001 у комплекті з системою контролю та управління FERMELEX до ферментаційної ємкості класифіковано за кодом НОМЕР_1; ємкість для бродіння FD з охолоджувальним обладнанням у комплекті з ферментаційною трубою з кріпленням та СІП головкою у наливній кришці для ферментаційної ємкості FD - НОМЕР_2; термозахист для пивоварні Braumeister 2001 - НОМЕР_3; аксесуари для процесу пивоваріння - піднос з нержавіючої сталі на роликах для Braumeister 2001 - НОМЕР_4; апаратура бездротового зв'язку - Wi-Fi модуль Braumeistermobil - НОМЕР_5; холодильне обладнання для пивоварного виробництва - охолоджувальний агрегат зі з'єднувальними елементами потужністю - НОМЕР_6; аксесуари для процесу пивоваріння - прилади для вимірювання температури рідини в бродильному чані, неелектронні термометри у комплекті з врізним захистом термометру - НОМЕР_7; аксесуари для процесу пивоваріння - гвинтова муфта з нержавіючої сталі до термометру - НОМЕР_8.

Ухвалюючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції виходив з того, що всі складові міні пивоварні призначенні для спільного використання та складають єдине ціле, що поставляється у розібраному стані для зручності транспортування, а тому мають класифікуватися під єдиним кодом.

Проте суд апеляційної інстанції знаходить необґрунтованими такі висновки суду першої інстанції з огляду на наступне.

Згідно з Митним тарифом України товарна під позиція НОМЕР_1 охоплює обладнання для пивоварного виробництва.

При цьому ємкість для бродіння FD з охолоджувальним обладнанням у комплекті з ферментаційною трубою з кріпленням та СІП головкою у наливній кришці для ферментаційної ємкості FD для пивоварного виробництва митним органом класифіковано за кодом НОМЕР_2. Суд першої інстанції дійшов висновку, що вказана ємність містить охолоджувальне обладнання, а саме подвійну рубашку охолодження, а тому його не можна класифікувати за вказаним кодом.

Проте суд апеляційної інстанції зазначає, що відповідно до пояснень до розділу XVI УКТЗЕД до групи Обладнання для пивоварного виробництва включаються: (1) Апарати для пророщування зерна, або солодоростильні апарати, оснащені повільними мішалками, обертовими барабанами або аналогічними механічними засобами. (2) Обертові циліндри для видалення паростків із солоду після сушіння і сортувальні машини. (3) Машини для подрібнювання солоду. (4) Чани для затирання солоду за умови, що вони обладнані механічними мішалками і т.п. і не мають нагрівального обладнання. У них подрібнений солод змочується водою і відбувається оцукрювання. (5) Фільтраційні чани, великі ємкості, оснащені мішалками або перемішувачамии з подвійним днищем з отворами для відокремлення дробини зерна із сусла. До цієї товарної позиції також включаються як функціональні одиниці, відповідно до Примітки 4 до Розділу XVI, обладнання для пивоварних заводів, яке включає, серед іншого (inter alia), солодоростильні апарати, машини для подрібнювання солоду, чани для затирання солоду, фільтрувальні чани. Проте не включаються і повинні розглядатися у відповідних товарних позиціях додаткові пристрої (наприклад, розливальні машини, машини для друкування етикеток). До цієї товарної позиції не включаються: (а) бродильні чани без механічного або охолоджувального обладнання; їхня класифікація проводиться відповідно до матеріалу, з якого вони виготовлені; (b) солодосушарки; чани для вимочування та чани для затирання солоду, об'єднані з нагрівальним обладнанням; резервуари для варіння чи для охмеління сусла (товарна позиція 8419); бродильні чани з охолоджувальними змійовиками і холодильні установки для пива (товарна позиція 8418 або 8419); (c) фільтрпреси (товарна позиція 8421).

Таким чином, бродильні чани без механічного або охолоджувального обладнання не включаються до товарної позиції НОМЕР_1, їхня класифікація проводиться відповідно до матеріалу, з якого вони виготовлені.

Крім того, згідно з поясненнями до товарної позиції НОМЕР_2, до останньої також включаються контейнери, ізольовані за допомогою подвійних стінок або подвійних днищ, за умови, що відсутній пристрій, призначений для циркуляції обігрівальної чи охолоджувальної рідини між стінками.

Також суд апеляційної інстанції знаходить обґрунтованою класифікацію термозахисту для пивоварні Braumeister 2001 за кодом НОМЕР_3, оскільки відповідно до пояснення до товарної позиції НОМЕР_3, до такої відносяться інші вироби з вулканізованої гуми, крім твердої, з пористої гуми, інші.

Згідно з розділом XVI пояснень до УКТЗЕД Машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання; їх частини; звукозаписувальна та звуковідтворювальна апаратура, апаратура для запису або відтворення телевізійного зображення і звуку, їх частини та приладдя цей розділ не включає: (a) стрічки транспортерні, паси приводні, бельтинг з пластмасових матеріалів, зазначених у групі 39, або з вулканізованої гуми (товарна позиція 4010), а також інші вироби для використання в механічному обладнанні або механічних чи електричних пристроях, або для інших технічних цілей, з вулканізованої гуми, крім твердої гуми (товарна позиція 4016).

Щодо класифікації підносу з нержавіючої сталі на роликах для Braumeister 2001 як аксесуару для процесу пивоваріння за кодом НОМЕР_4, колегія суддів зазначає, що вказана товарна позиція включає інші несамохідні транспортні засоби, які приводяться в рух рукою або ногою, транспортні засоби з установленими на них механізмами тощо, а тому враховуючи, що візок з нержавіючої сталі на колесах призначений для вивантаження відпрацьованого солоду с фільтруючого барабану, митним органом вірно визначено код класифікації.

Суд першої інстанції дійшов висновку, що оскільки апаратура бездротового зв'язку - Wi-Fi модуль Braumeistermobil створена виключно під технічні характеристики міні пивоварні, то відповідно й не може бути застосована окремо.

Код класифікації товару НОМЕР_5 включає: телефонні апарати, включаючи апарати телефонні для сотових мереж зв'язку та інших безпроводових мереж зв'язку; інша апаратура для передачі або приймання голосу, зображень та іншої інформації, включаючи апаратуру для комунікації в мережі проводового або безпроводового зв'язку (наприклад, в локальній або глобальній мережі зв'язку), крім передавальної або приймальної апаратури товарних позицій 8443, 8525, 8527 або 8528.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що відповідно до пункту 2 розділу XVI пояснень до УКТЗЕД, за умови додержання положень Примітки 1 цього Розділу і Примітки 1 до груп 84 і 85 частини машин (крім частин виробів товарних позицій 8484, 8544, 8545, 8546 або 8547) повинні класифікуватися згідно з такими правилами: (а) частини, що є виробами, включеними до будь-якої товарної позиції групи 84 або 85 (крім товарних позицій 8409, 8431, 8448, 8466, 8473, 8487, 8503, 8522, 8529, 8538 та 8548), у всіх випадках повинні класифікуватися у відповідних для них товарних позиціях.

Так само необґрунтованими суд апеляційної інстанції знаходить висновки суду першої інстанції щодо неможливості віднесення холодильного обладнання для пивоварного виробництва - охолоджувальний агрегат зі з'єднувальними елементами потужністю, до товарної позиції НОМЕР_6, оскільки остання включає холодильники, морозильники та iнше холодильне або морозильне обладнання, електричне або iнших типiв, тепловi насоси, крiм установок для кондицiонування повiтря товарної позицiї 8415, тоді як можливості поставленого агрегату дозволяють здійснювати охолодження пива лише від +22 до + 7 С°, проте такі доводи суду жодним чином не спростовують правильність його віднесення до вказаної товарної позиції, адже норматив не визначає температуру охолодження.

Також за висновком суду першої інстанції прилади для вимірювання температури рідини в бродильному чані, неелектронні термометри у комплекті з врізним захистом термометру не можуть бути включені до товарної позиції НОМЕР_7, ані за використанням, ані за призначенням.

Проте судом апеляційної інстанції встановлено, що код класифікації товару НОМЕР_7 за описом включає: інші термометри та пірометри, не об'єднанні з іншими приладами. При цьому відповідно до примітки 1 розділу XVI пояснень до УКТЗЕД цей розділ не включає вироби групи 90.

Обґрунтованим суд апеляційної інстанції знаходить й віднесення гвинтової муфти з нержавіючої сталі до термометру до коду НОМЕР_8, адже, як вірно зазначено апелянтом, приміткою 1 розділу XVI пояснень до УКТЗЕД визначено, що цей розділ не включає (g) частини загального призначення, зазначені у Примітці 2 до Розділу ХV, з недоро го цінних металів (Розділ XV) або аналогічні вироби з полімерних матеріалів (група 39).

Вказана товарна позиція включає арматуру, кріплення, фурнітуру та аналогічні вироби з недорогоцінних металів, що використовуються для меблів, дверей, сходів, вікон, віконниць, у кузовах транспортних засобів, для лимарських виробів, валіз, ящиків, скриньок та аналогічних виробів; кронштейни, вішалки для одягу, капелюхів, підставки та аналогічні вироби з недорогоцінних металів; ролики з арматурою з недорогоцінних металів; замикальні пристрої для автоматичних дверей з недорогоцінних металів. До цієї товарної позиції включаються допоміжна арматура та кріплення загального призначення з недорогоцінних металів, які широко використовуються в меблях, дверях, вікнах, кузовах і т.п. Товари в рамках таких загальних класів залишаються в цій товарній позиції, навіть якщо вони призначені для особливого використання (наприклад, дверні ручки чи петлі для автомобілів).

Окрім того судом встановлено, що залишено поза увагою суду першої інстанції, що за умовами договору Speidel Tank - und Behalterbau GmbH, Німеччина, зобов'язується поставити товари, вказані в інвойсі.

Згідно з інвойсом № 226271 від 09.03.2017 кожна з товарних позицій зазначена окремо, а не в цілому комплексом мініпивоварня .

Також судом апеляційної інстанції встановлено, що позивачем у того самого продавця придбавався товар - холодильне обладнання для пивоварного виробництва, код класифікації якого було визначено - НОМЕР_6, тобто окремо від самої пивоварні та за іншим кодом класифікації, що додатково підтверджує обґрунтованість доводів апелянта.

Крім того, апелянтом надано до суду апеляційної інстанції ВМД № 305070004/2016/005535, які подавалися до митниці ТОВ Крафтове пиво та які доводять, що вищевказані складові пивоварні, які були ввезені позивачем як єдину укомплектовану пивоварню за кодом УКТ ЗЕД НОМЕР_1 Обладнання для пивоварного виробництва , можуть придбаватися та використовуватися окремо від самої пивоварні.

Також судом апеляційної інстанції встановлено, позивачем не спростовано, що сама пивоварня без додаткового обладнання придатна до самостійної роботи, тоді як всі інші комплектуючі, ввезені одночасно з пивоварнею, виключно покращують якість її роботи, тобто є додатковим обладнанням пивоварні.

Таким чином, суд апеляційної інстанції доходить висновку щодо правильності класифікації товару, визначеного митним органом та правомірність рішення Дніпропетровської митниці ДФС про визначення коду товару № KT-UA112080-0020-2017 від 20.03.2017.

Враховуючи викладене, колегія суддів зазначає, що висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, а тому постанова підлягає скасуванню із ухваленням нового судового рішення.

Керуючись ст.ст. 160, 198, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

п о с т а н о в и в :

Апеляційну скаргу Запорізької митниці ДФС задовольнити.

Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 27 червня 2017 року в адміністративній справі № 808/1014/17 скасувати.

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю ТРІАДА ЛТД Ко відмовити.

Постанова суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 20 днів з дня складання в повному обсязі.

Повний текст постанови складений 13 листопада 2017 року.

Головуючий: О.В. Головко

Суддя: Т.І. Ясенова

Суддя: А.В. Суховаров

СудДніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.11.2017
Оприлюднено15.11.2017
Номер документу70212340
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —808/1014/17

Постанова від 11.08.2023

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Васильєва І.А.

Ухвала від 27.07.2023

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Васильєва І.А.

Ухвала від 27.06.2023

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Васильєва І.А.

Ухвала від 06.12.2017

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Калашнікова О.В.

Постанова від 07.11.2017

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Головко О.В.

Постанова від 07.11.2017

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Головко О.В.

Ухвала від 18.09.2017

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Головко О.В.

Ухвала від 21.08.2017

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Головко О.В.

Ухвала від 21.08.2017

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Головко О.В.

Постанова від 27.06.2017

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Лазаренко Максим Сергійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні