КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 823/1236/17 Головуючий у 1-й інстанції: Тимошенко В.П. Суддя-доповідач: Лічевецький І.О.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2017 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Лічевецького І.О., суддів - Мельничука В.П., Мацедонської В.Е., при секретарі - Шевчук А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 07 вересня 2017 року адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Лоссото-Трейд до Головного управління ДФС у Черкаській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ
Товариство з обмеженою відповідальністю Лоссото-Трейд (надалі за текстом - ТОВ Лоссото-Трейд ) звернулась до суду з позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000631202 від 05.05.2017 р., яким позивачеві збільшено суму грошового зобов'язання із сплати податку на додану вартість на 15 135 грн. 03 коп.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 07 вересня 2017 року адміністративний позов задоволено повністю.
В апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення і прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позову.
Перевіривши повноту встановлення окружним адміністративним судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, Київський апеляційний адміністративний суд дійшов наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що 18 квітня 2017 р. посадовцем Головного управління ДФС у Черкаській області здійснено камеральну перевірку поданої ТОВ Лоссото-Трейд податкової декларації з податку на додану вартість за лютий 2017 р.
Результати перевірки оформлено актом № 18/23-00-12-02/38668197 від 18.04.2017 р.
Згідно цьому акту позивачем порушено вимоги пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України (надалі за текстом - ПК України ) внаслідок чого завищено суму від'ємного значення, яка зараховується у зменшення суми податкового боргу з податку на додану вартість.
Із матеріалів справи вбачається та не заперечується сторонами, що зазначений акт перевірки позивач отримав 21.04.2017 р.
28 квітня 2017 р. ТОВ Лоссото-Трейд засобами поштового зв'язку направило відповідачеві заперечення на акт камеральної перевірки.
05 травня 2017 р. Головним управління ДФС у Черкаській області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000631202 від 05.05.2017 р., яким позивачеві збільшено суму грошового зобов'язання із сплати податку на додану вартість на 15 135 грн. 03 коп.
Листом № 10728/23-00-12-0214 від 11.05.2017 р. відповідач повідомив ТОВ Лоссото-Трейд , що подані останнім заперечення не підлягають розгляду як такі, що подані з порушенням граничного терміну їх подання.
Відповідно до пункту 86.2 статті 86 ПК України за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Пунктом 86.7 названої статті ПК України передбачено, що у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення та/або додаткові документи в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом п'яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки). Такі заперечення та/або додаткові документи розглядаються контролюючим органом протягом семи робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв'язку з необхідністю з'ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податків (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень та/або додаткових документів, про що такий платник податків зазначає у запереченнях та/або листі про надання додаткових документів в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу.
Цим же пунктом статті 86 ПК України установлено, що рішення про визначення грошових зобов'язань приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу з урахуванням результатів розгляду заперечень платника податків.
За змістом пункту 86.8 статті 86 ПК України податкове повідомлення-рішення приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
Таким чином, оскільки спірне податкове повідомлення-рішення прийнято відповідачем без розгляду заперечень на акт перевірки та до надсилання позивачеві письмової відповіді, слід погодитись з висновком окружного адміністративного суду про його протиправність.
Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду попередньої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що місцевим адміністративним судом при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права, а посилання скаржника на те, що заперечення ТОВ Лоссото-Трейд були зареєстровані Головним управлінням ДФС у Черкаській області 05.05.2017 р. є помилковим, так як їх здано на пошту у межах строків установлених ПК України.
За правилами ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 160, 198, 200, 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Черкаській області залишити без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 07 вересня 2017 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття, проте може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі в 20-ти денний строк з дня складення ухвали в повному обсязі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, з подачею документу про сплату судового збору, а також копій касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копій оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.
Головуючий суддя І.О.Лічевецький
суддя В.П.Мельничук
суддя В.Е.Мацедонська
Ухвала складена в повному обсязі 14 листопада 2017 р.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2017 |
Оприлюднено | 15.11.2017 |
Номер документу | 70245754 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Лічевецький І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні