Рішення
від 21.11.2017 по справі 533/917/17
КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

21.11.2017 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 533/917/17

Провадження № 2/533/300/17

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2017 року Козельщинський районний суд Полтавської області

в складі: головуючого судді - Оксенюк М. М.,

при секретарі: Шуліка Л. Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Козельщина цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Головне управління Держгеокадастру у Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно, -

В С Т А Н О В И В :

17.08.2017 року представник позивача ОСОБА_3 звернувся до суду із вищезазначеним позовом в інтересах позивача ОСОБА_1 до відповідача ОСОБА_2, третя особа Відділ у Козельщинському районі Головного управління Держгеокадастру Полтавської області про визнання за позивачем права власності на ? частку земельної ділянки площею 2,120 га, яка надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходяться на території Василівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області в порядку спадкування за законом після померлого 26 травня 2012 року ОСОБА_4, посилаючись на те, що після смерті останнього залишилося спадкове майно у вигляді зазначеної земельної ділянки.

За життя ОСОБА_4 заповіт не складав.

Далі, представник позивача зазначив, що позивач звернулася до приватного нотаріуса Кременчуцького міського нотаріального округу Полтавської області з питання отримання свідоцтва про право на спадщину на вищезазначену земельну ділянку як спадкоємець за законом, однак їй було відмовлено у видачі свідоцтва, оскільки відсутній оригінал правовстановлюючого документа, який засвідчує право власності померлого ОСОБА_5 на земельну ділянку.

Відсутність оригіналу правовстановлюючого документу на земельну ділянку позбавляє позивача можливості успадкувати спадкове майно.

Ухвалою суду від 17.10.2017 року замінено третю особу - Відділ у Козельщинському районі Головного управління Держгеокадастру Полтавської області належною третьою особою - Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області.

Представник позивача ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, але направив заяву в якій прохав розглянути цивільну справу без участі його та позивача, позов підтримує.

В разі неявки відповідача, прохає постановити заочне рішення.

Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, належним чином була повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, про причини неявки у судове засідання суд не повідомила, клопотання про відкладення або про перенесення розгляду справи до суду не направила.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, належним чином був повідомлений через оголошення у пресі, а також за останнім відомим місцем реєстрації проживання про дату, час та місце розгляду справи, про причини неявки в судове засідання, суд не повідомив.

Третя особа Головне управління Держгеокадастру у Полтавської області у судове засідання не з'явилася, але направила заяву про розгляд справи без участі представника.

Згідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України, в зв'язку з неявкою сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За письмовою заявою представника позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, вивчивши письмові докази по справі, встановив наступне.

У відповідності до ч. 3 ст. 10, ч. 1 ст. 11 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Судом встановлено, що 26.05.2012 року помер ОСОБА_4, після смерті останнього залишилося спадкове майно у вигляді земельної ділянки площею 2,120 га, що знаходиться на території Василівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області (а.с.12).

Згідно до ст.ст. 1216-1218 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Ст. 1225 ЦК України передбачено, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ст. 1258 ЦК України, спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.

Згідно ст. 1267 ЦК України, частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними.

Ст. 81 ЗК України передбачено, що громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.

Із матеріалів спадкової справи вбачається, що єдиними спадкоємцями першої черги за законом, які прийняли спадщину після померлого 26.05.2012 року ОСОБА_4 , є позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2, інші спадкоємці за законом відсутні (а.с. 33,38, 43).

Далі, судом встановлено, що за життя ОСОБА_4 отримав державний акт на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 027400, площею 2,120 га, кадастровий номер 5322080800:00:001:0025, яка надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та знаходиться на території Василівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області.

Відповідно до постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 26.06.2017 року вбачається, що позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину відмовлено, оскільки відсутній оригінал правовстановлюючого документа, який засвідчує право власності померлого ОСОБА_5 на земельну ділянку.

Відповідно до ч.2 ст.16 ЦК України способом захисту цивільного права може бути визнання права.

Згідно до ст. 328 ЦК України вбачається, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом і вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позов позивача підлягає задоволенню, оскільки визнання права власності не порушує права інших осіб і іншим шляхом вирішити питання в позасудовому порядку не можливо.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 328, 1225, 1258-1261,1267 ЦК України, ст.ст.4, 8, 10, 14, 15, 21, 197, 215, 224ЦПК України, ст. 81 ЗК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Відділ у Козельщинському районі Головного управління Держгеокадастру Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на ? (одну другу) ідеальну частку земельної ділянки площею 2,120 га, кадастровий номер 5322080800:00:001:0025, яка розташована на території Василівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області, державний акт на право власності на земельну ділянку серія ПЛ № 027400, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за № 010454800113 від 08.04.2004 року в порядку спадкування за законом після померлого 26 травня 2012 року ОСОБА_4.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ст. 224 ЦПК України, заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Полтавської області через Козельщинський районний суд.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу до Апеляційного суду Полтавської області через Козельщинський районний суд протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набуває чинності після спливу строку на подання апеляційної скарги.

Рішення надруковане суддею внарадчій кімнаті і є оригіналом.

Суддя

СудКозельщинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення21.11.2017
Оприлюднено21.11.2017
Номер документу70362751
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —533/917/17

Рішення від 21.11.2017

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Оксенюк М. М.

Ухвала від 17.10.2017

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Оксенюк М. М.

Ухвала від 20.09.2017

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Оксенюк М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні