Заводський районний суд м. Миколаєва
м. Миколаїв, вул. Радісна, 3, 54020, (0512) 47-80-02
Справа № 2-5421/10 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.09.2010 року Заводський районний суд м. Миколаєва у складі головуючого - судді Алексєєва А.П., при секретарі Сокіл Ю.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Миколаївської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
03.11.2009року до Заводського районного суду м. Миколаєва звернувся ОСОБА_1 із позовом до виконавчого комітету Миколаївської міської ради з проханням визнати за ним право власності у порядку спадкування на квартиру АДРЕСА_1, яка залишилася після смерті його батьків. Нотаріальною конторою йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину через пропущення шестимісячного строку для подачі відповідної заяви.
18.11.2009року рішенням Заводського районного суду м. Миколаєва позов ОСОБА_1 задоволено.
13.05.2010року ухвалою апеляційного суду Миколаївської області вищевказане рішення суду було скасоване за апеляційною скаргою прокурора Заводського району м. Миколаєва в інтересах малолітньої ОСОБА_2, яка є онукою померлих власників квартири ОСОБА_3 та ОСОБА_4 та племінницею позивача. Справу направлено на новий розгляд.
В ході слухання справи представник позивача вимоги позову підтримав, вказав, що не проти оформлення права власності на квартиру за позивачем та його племінницею ОСОБА_2, яка ухвалою суду залучена у справу у якості відповідача.
Законний представник відповідача ОСОБА_5 пояснила, що позов не підлягає задоволенню та як її підопічна, як малолітня дитина і спадкоємиця автоматично прийняла спадщину, а питання про оформлення спадщини позивачем необхідно вирішувати шляхом звернення до нотаріальної кантори, попередньо поновивши строк відповідно до ст. 1272 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України).
Представник виконавчого комітету Миколаївської міської ради у судове засідання не з'явився був повідомлений про дату слухання справи належним чином.
Прокурор проти позову заперечувала, просила відмовити у його задоволенні.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд приходить до того, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
За положеннями ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, законодавством встановлений порядок оформлення спадщини.
Згідно ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
В зв'язку з тим, що Цивільним кодексом України визначено порядок оформлення спадщини у позасудовому порядку, суд не вправі задовольнити вимоги позивача шляхом безпосереднього визнання за ним права власності на спадкове майно
Керуючись ст. 209, 212-215 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до виконавчого комітету Миколаївської міської ради, ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування на квартиру АДРЕСА_2 - відмовити.
Вказане рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Заводський районний суд м. Миколаєва протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя А.П. Алексєєв
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2010 |
Оприлюднено | 23.11.2017 |
Номер документу | 70428537 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Алексєєв А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні