Рівненський міський суд Рівненської області
м. Рівне, вул. Шкільна, 1, 33028, (0362) 26-59-17
Справа №
Справа №2-2013/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2010 р. Рівненський міський суд
в особі судді Харечка С.П.
при секретарі Хіміч З.В.
з участю позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівному цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувшись з позовом до Рівненського міського суду, просить поділити майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, а саме: автомобіль НОМЕР_1, "ВАЗ" д.н. ВК15219РВ, холодильник "Лібхер", комп'ютер "Самсунг", домашній кінотеатр.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги змінила, не заперечувала проти того, щоб автомобіль залишився у власності відповідача, а він у свою чергу сплатив їй компенсацію частини коштів за автомобіль, а їй було виділено у власність холодильник.
Відповідач за таких умов визнав позовні вимоги, не заперечував проти їх задоволення.
Заслухавши позивача, відповідача, свідків ОСОБА_3, Кузнєцову 1.1., ОСОБА_4Ф, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов обгрунтований та підлягає до задоволення.
Відповідно ст.. 70 СК України у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або шляхом договорів. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засад рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім ї, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім ї. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.
Судом встановлено, що об'єктом права спільної сумісної власності подружжя є: автомобіль НОМЕР_2 вартістю 19000,00 грн., холодильник "Лібхер" вартістю 4735,00 грн.
Відповідно до ст. 71 СК України майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі.
Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення. Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними. Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою, крім випадків, передбачених Цивільним кодексом України.
Враховуючи, що позовні вимоги щодо поділу майна визнаються сторонами, а тому доказуванню не підлягають, за таких обставин позивачу слід виділити у власність холодильник та сплатити частину вартості автомобіля, який залишити відповідачу, а позивачу в свою чергу частину вартості холодильника.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 130, 174, 213-215 ЦПК України, суд,
Вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя - задовольнити.
Виділити із спільного сумісного майна подружжя ОСОБА_2 ОСОБА_5 "Лібхер" вартістю 4735 (чотири тисячі сімсот тридцять п'ять) гривень; ОСОБА_2 автомобіль НОМЕР_3 вартістю 19000 (дев'ятнадцять тисяч) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 грошову компенсацію замість частки спільного майна у розмірі 9500 (дев'ять тисяч п'ятсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 грошову компенсацію замість частки спільного майна у розмірі 2367 (дві тисячі триста шістдесят сім) гривень 50 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 51 (п'ятдесят одну) гривню.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 (сто двадцять) грн.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд з поданням в 10 денний строк заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням в 20 денний строк після подачі цієї заяви апеляційної скарги. Рішення може бути також оскаржено і без подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10 денний строк з дня проголошення рішення. У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження в 10 денний строк рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя:
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2010 |
Оприлюднено | 23.11.2017 |
Номер документу | 70436817 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сторожук С. М.
Цивільне
Рівненський міський суд Рівненської області
Харечко С.П. С. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні