справа № 361/2537/16-ц
провадження № 2/361/1237/17
04.09.2017
УХВАЛА
04 вересня 2017 року м. Бровари
Броварський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді: Петришин Н.М.
при секретарі: Плиса В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Бровари клопотання позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про призначення у справі судової технічної експертизи,
в с т а н о в и в :
У провадженні Броварського міськрайонного суду Київської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні власністю.
У судовому засіданні позивачі заявили клопотання про призначення у справі судової технічної експертизи, на вирішення якої поставити наступні запитання: Чи маються порушення межі між домоволодінням ОСОБА_1, ОСОБА_2, які розташовані за адресою: м. Бровари, вул. Янченка Дмитра №119 та домоволодінням ОСОБА_3 за адресою: м. Бровари, вул. Янченка Дмитра №121? Якщо такі порушення є, то з якої сторони, описати ці порушення, скласти схему та фотографії?
За змістом статті 11 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до частини першої статті 143 ЦПК України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі. Особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які необхідна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначається судом. При цьому суд має мотивувати відхилення питань осіб, які беруть участь у справі.
Вивчивши матеріали справи та заслухавши пояснення позивачів в обґрунтування заявленого клопотання, та думку сторони відповідача, суд знаходить підстави для призначення по справі вищезазначеної експертизи.
Так, із матеріалів справи вбачається, що між сторонами існує спір щодо користування спірною земельною ділянкою, тому для вирішення спору та встановлення фактичних даних щодо меж земельної ділянки, потрібні спеціальні знання і висновки спеціаліста з огляду на те, що сторони не можуть дійти єдиної думки щодо цього питання, суд вважає за необхідне призначити в справі судову земельно-технічну експертизу. Однак, на думку суду, питання які просять позивачі поставити на вирішення експерта, є дещо некоректними, тому потребують формулювання відповідно до підстав заявленого позову та обставин справи.
У зв'язку з тим, що для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі необхідно зупинити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 143,144, п.5 ч.1 ст. 202 ЦПК України, суд,
у х в а л и в :
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні власністю, судову земельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
- Чи відповідають межі земельної ділянки, площею 0, 0535 га, що розташована за адресою: вул. Янченка Дмитра, №119-119/1, м. Бровари Київської області, ? частка якої перебуває у спільній частковій власності ОСОБА_1 згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії СТА 431763 від 23.02.2015 року, кадастровий номер 3210600000:00:010:0222, з межами фактичного землекористування?
- Чи відповідають межі земельної ділянки, площею 0, 0580 га, що розташована за адресою: вул. Янченка Дмитра, №121, м. Бровари Київської області, що перебуває у власності ОСОБА_3 на підставі договору дарування земельної ділянки від 19 липня 2014 року, кадастровий номер 3210600000:00:010:1145, з межами фактичного землекористування?
- чи є порушення межі земельної ділянки ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за адресою: вул. Янченка Дмитра, №119-119/1, м. Бровари Київської області, яка визначена правовстановлюючою документацією на це нерухоме майно, зі сторони суміжного землевласника ОСОБА_3? Якщо так, то в яких розмірах?
Проведення експертизи доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України
Оплату за проведення експертизи покласти на позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Надати для проведення експертизи у розпорядження експерта матеріали цивільної справи.
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадження в справі може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.М.Петришин
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2017 |
Оприлюднено | 28.11.2017 |
Номер документу | 70530842 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Петришин Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні