Київський районний суд м. Полтави
Справа № 2-2605/11
Провадження № 6/552/638/17
У Х В А Л А
28 листопада 2017 року м. Полтава
Суддя Київського районного суду м. Полтави Яковенко Н.Л., розглянувши подання старшого державного виконавця Автозаводського ВДВС міста Кременчук Головного територіального управління юстиції у Полтавській області ОСОБА_1 про зупинення вчинення виконавчих дій, -
В С Т А Н О В И В:
27 листопада 2017 року до Київського районного суду м. Полтави повторно надійшло подання старшого державного виконавця Автозаводського ВДВС міста Кременчук Головного територіального управління юстиції у Полтавській області ОСОБА_1 про зупинення вчинення виконавчих дій, яке погоджене з начальником відповідного відділу ДВС 31 жовтня 2017 року.
В своєму поданні державний виконавець, посилаючись на норми ст. 34 Закону України Про виконавче провадження , а також неможливість виконання судового рішення без участі ОСОБА_2, яка проживає на території Німеччини, просить суд зупинити вчинення виконавчих дій по виконавчим провадженням.
Разом з тим, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Згідно зі ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; виключено; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Основи організації та діяльності з примусового виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб) органами державної виконавчої служби та приватними виконавцями, їхні завдання та правовий статус визначає Закон України Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів .
Згідно зі ст. 1 зазначеного Закону примусове виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) покладається на органи державної виконавчої служби та у визначених Законом України "Про виконавче провадження" випадках - на приватних виконавців.
Статтею 34 Закону України Про виконавче провадження визначено перелік правових підстав, у разі яких саме державний виконавець може прийняти рішення щодо зупинення виконавчого провадження.
Відтак, в силу норм ст. 15 ЦПК України у порядку цивільного судочинства безпосередньо судом не підлягає вирішенню питання щодо зупинення виконавчого провадження, відповідною компетенцією наділений саме державний виконавець, тому у відкритті провадження за поданням державного виконавця слід відмовити.
Керуючись ст. 122 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження за поданням старшого державного виконавця Автозаводського ВДВС міста Кременчук Головного територіального управління юстиції у Полтавській області ОСОБА_1 про зупинення вчинення виконавчих дій.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави шляхом подачі в 5-денний апеляційної скарги.
Суддя Н.Л.Яковенко
28.11.2017
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2017 |
Оприлюднено | 28.11.2017 |
Номер документу | 70532863 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Яковенко Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні