Справа №820/5639/17
Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у звільненні від сплати судового збору та залишення позовної заяви без руху
28 листопада 2017 р.
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шляхова О.М., розглянувши адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Укрпромкомплект" до Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд: поновити Товариству з обмеженою відповідальністю Компанія Укрпромкомплект (код ЄДРПОУ: 35246524 ) строк на подання адміністративного позову про скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 02.08.2016. Скасувати податкове повідомлення - рішення №000072І201 від 02.08.2016 про застосування суми штрафних санкцій (штрафів), у тому числі за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових операцій в розмірі 6144,00 грн., винесене Головним управлінням Державної фіскальної служби у Харківській області на підставі акту перевірки № 1529/20-31-12-01-10 від 24.06.2016.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушеннями вимог ст. 106 КАС України, з наступних підстав.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначається, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено позовну вимогу майнового характеру.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року - 1600 гривень.
Як вбачається з позовних вимог, предметом позову у даній справі є вимога немайнового характеру (скасування податкового повідомлення - рішення №000072І201 від 02.08.2016 про застосування суми штрафних санкцій (штрафів) в розмірі 6144,00 грн., винесене Головним управлінням Державної фіскальної служби у Харківській області), а отже ставка судового збору становить 1600,00 грн.
У позовній заяві докази сплати судового збору відсутні.
Водночас, до матеріалів позовної заяви директором ТОВ "Компанія Укрпромкомплект" ОСОБА_1 подане клопотання про звільнення від сплати судового збору, в обґрунтування якого вказано на тяжкий матеріальний стан, котрий обумовлений обставинами, з приводу яких подано позов та містяться посилання на можливість бути звільненим від сплати судового збору, в силу ч. 1 ст. 88 та п.5 ч.1 ст. 106 КАС України.
Дослідивши заявлене клопотання та перевіривши матеріали справи, слід зазначити наступне.
Відповідно до ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк (ч. 1 ст. 88 КАС України).
У розумінні приписів ст. 8 Закону України "Про судовий збір" відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення розміру судового збору, звільнення його від сплати може мати місце за наявності виключних обставин.
Даною статтею передбачено право суду, а не обов'язок щодо відстрочки, розстрочки, зменшення розміру судового збору або звільнення позивача від сплати судового збору.
Крім того, в Пленумі Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року № 2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» вказано, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.
Зазначена позиція також збігається із висновками Європейського суду з прав людини у справі «Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України» від 18 жовтня 2005 року (заява №70297/01) .
Крім того, аналогічний правовий висновок висловлений Верховним Судом України в ухвалі від 28 вересня 2015 року у справі № 21-5496а15 та від 18.02.2016 р. у справі 826/6756/15, який в силу положень ст.244-2 КАС України, є обов'язковим для врахування судами.
Суд відмічає, що позивачем, на підтвердження позиції про тяжкий матеріальний стан у якості доказу надано витяг щодо залишку коштів на рахунку № 25305233, який, як вбачається - видано 25.01.2016 року. Інших будь-яких належних доказів щодо відсутності коштів на його рахунках позивачем - не надані.
Таким чином, суд приходить до висновку, що у задоволенні клопотання директора ТОВ "Компанія Укрпромкомплект" про звільнення від сплати судового збору - належить відмовити.
З врахування вищевикладеного, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Укрпромкомплект" до Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення, поданий з порушенням вимог ст.106 КАС України.
Згідно з ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно надати до суду оригінал квитанції щодо сплати судового збору, сплативши 1600,00 грн. на розрахунковий рахунок 31217206784011, одержувач УДКСУ в Основ'янському районі м. Харкова, код ЄДРПОУ 37999628, банк одержувача ГУДКСУ в Харківській області, МФО 851011, код бюджетної класифікації: 22030101, уточнити склад відповідачів про справі відповідно до заявленого обсягу позовних вимог, або уточнити зміст позовних вимог з огляду на визначеного відповідача, надавши відповідну позовну заяву, виконавши при цьому вимоги ч.3 ст.106 КАС України, щодо комплектності поданих документів.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 165, 186, 254 КАС України ,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання директора ТОВ "Компанія Укрпромкомплект" ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Укрпромкомплект" до Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Надати позивачу термін для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання ухвали.
Повідомити позивачу про необхідність виправити зазначені недоліки адміністративної позовної заяви. Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та йому повернута.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Шляхова О.М.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2017 |
Оприлюднено | 29.11.2017 |
Номер документу | 70545544 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Шляхова О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні