ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
16.11.2017Справа № 5020-5/213
Господарський суд міста Києва у складі судді Курдельчука І.Д., за участю секретаря судового засідання Ковалівської О.М., розглядаючи у відкритому судовому засіданні
заяву Регіонального відділення Фонду державного майна України в Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі від 04.09.2017 №10-09-02686
про відновлення частини втраченої справи №5020-5/213
за позовом Севастопольського професійного художнього ліцею, м Севастополь,
до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи підприємця Решетова Сергія Львовича
третя особа Регіональне відділення Фонду державного майна України в Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі,
про розірвання договору та стягнення 11 834,17 грн.
та за позовом третьої особи з самостійними вимогами Регіонального відділення Фонду державного майна України в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі
до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи підприємця Решетова Сергія Львовича
про стягнення 4 183,91 грн.
без участі представників сторін у зв'язку з їх неявкою ,
ВСТАНОВИВ:
13.09.2017 до Господарського суду міста Києва надійшла заява Регіонального відділення Фонду державного майна України в Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі (далі - Відділення) від 04.09.2017 №10-09-02686 про відновлення частини втраченої справи №5020-5/213 та про заміну позивача правонаступником у справі за позовом Севастопольського професійного художнього ліцею (далі - Ліцей) до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи підприємця Решетова Сергія Львовича (далі - Підприємець), третя особа Регіональне відділення Фонду державного майна України в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, про розірвання договору та стягнення 11 834,17 грн. та за позовом третьої особи з самостійними вимогами Регіонального відділення Фонду державного майна України в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі до Підприємця про стягнення 4 183,91 грн.
На підставі даних, вміщених в автоматизованій системі документообігу господарського суду та даних Єдиного державного реєстру судових рішень, встановлено, що справа №5020-5/213 зареєстрована в автоматизованій системі документообігу суду та по даній справі здійснювалось провадження Господарським судом міста Севастополя.
У зв'язку з силовим утриманням Російською Федерацією тимчасово окупованої території України, зокрема, сухопутної території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя матеріали справи №5020-5/213 втрачені.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.09.2017 заява передана судді Курдельчуку І.Д.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.09.2017 призначено розгляд заяви на 17.10.2017.
17.10.2017 Відділення подало суду письмові пояснення, в яких зазначило про те, що надати суду повний перелік документів, які були наявні у втраченої справи №5020-5/213 не можливо, оскільки документи по вказаній справі були втрачені у результаті силових утримань Російською Федерацією тимчасово окупованої території України, зокрема, сухопутної території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя; на даний час у Відділення, крім копії рішення Господарського суду рішення міста Севастополя від 25.07.2013, відсутні будь-які інші документи у справі №5020-5/213; разом з тим, Відділення просило суд розгляд справи здійснювати без участі уповноваженого представника Відділення за наявними в справі доказами.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.10.2017 розгляд заяви було відкладено на 16.11.2017.
Представники сторін у судове засідання 16.11.2017 не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи, повідомлені належним чином; Ліцей та Підприємець про причини неявки суд не повідомили; вимоги ухвал суду не виконали.
Відповідно до пункту 6 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 12.09.2014 № 01-06/1290/14 про Закон України Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції за неможливості здійснити повідомлення учасника судового процесу (поштою за місцезнаходженням учасника судового процесу, шляхом надсилання телеграми, телефонограми, з використанням факсимільного зв'язку чи електронною поштою або з використанням інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення) - інформація про час і місце судового засідання розміщується на сторінці відповідного суду (у розділі Новини та події суду ) офіційного веб-порталу Судова влада в Україні в мережі Інтернет ( www.court.gov.ua/sudy/ ).
Слід зазначити, що Ліцей та Підприємець знаходяться на території Автономної Республіки Крим.
Повідомлення про призначення заяви до розгляду та відкладення судом було розміщено на сторінці Господарського суду міста Києва на офіційному веб-порталі Судова влада в Україні в мережі Інтернет за адресою: www.court.gov.ua/sudy/ в розділі Новини та події , а тому учасники процесу вважаються повідомленими про розгляд заяви належним чином.
Суд, розглянувши заяву та додані до неї документи, дійшов до висновку про її задоволення, виходячи з такого.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 визначає право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.
Відповідно до пункту 7 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції (далі - Постанова № 18) у разі втрати з будь-яких причин матеріалів справи (наприклад, при пересиланні їх поштою) господарському суду слід виходити з такого, що Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) не містить положень щодо відновлення втраченої справи. Втрачена (у тому числі частково, - наприклад, окремі томи) справа може бути відновлена за заявою особи (осіб), що була учасником відповідного судового процесу і звернулася до того місцевого господарського суду, який розглянув справу по суті або припинив провадження в ній чи залишив позов без розгляду, а також зазначеним господарським судом з своєї ініціативи. Заява про відновлення втраченої справи про банкрутство або окремих її матеріалів подається до господарського суду, який припинив провадження у справі або у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, незалежно від судової процедури, яка застосовується до боржника.
Відновлення втраченої справи здійснюється місцевим господарським судом, незалежно від того, на якій стадії розгляду (в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанцій) вона перебувала. Якщо необхідно здійснити апеляційний або касаційний розгляд справи, її матеріали після такого відновлення передаються місцевим господарським судом відповідно до суду апеляційної або касаційної інстанцій.
У відповідній заяві має бути зазначено:
а) про відновлення якої справи або частини справи просить заявник та мета такого відновлення;
б) які юридичні чи фізичні особи брали участь у справі і в якому процесуальному статусі, їх найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб), їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб);
в) ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки фізичної особи-платника податків за його наявності, - якщо відповідні дані відомі заявникові;
г) засоби зв'язку осіб, які брали участь у судовому процесі (телефон, факс, засоби електронного зв'язку тощо), - якщо вони відомі заявникові;
ґ) наявні у заявника відомості щодо: обставин втрати справи; місцезнаходження (в тому числі можливого) копій матеріалів справи або даних стосовно таких копій.
До заяви про відновлення справи додаються документи або їх копії, що збереглися у заявника або у справі (навіть якщо вони не посвідчені в установленому порядку), і докази надіслання копій заяви іншим відомим заявникові учасникам судового процесу, а за неможливості такого надіслання в заяві має бути зазначено і обґрунтовано поважну причину (причини), з якої відповідну копію неможливо надіслати.
Відповідно до статті 12 Закону України Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тимчасово окупованих територіях, змінити територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, та забезпечити розгляд господарських справ Господарського суду Автономної Республіки Крим - Господарським судом Київської області, а господарських справ Господарського суду міста Севастополя - Господарським судом міста Києва, господарських справ Севастопольського апеляційного господарського суду - Київським апеляційним господарським судом.
Звертаючись до суду із даною заявою Відділення вказало, що: матеріали справи були втрачені у результаті тимчасової анексії Автономної Республіки Крим та м. Севастополя; у процесі реорганізації Регіональне відділення Фонду державного майна в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі не передало матеріали по справі № 5020-5/213, залишивши їх у місці свого розташування - м. Севастополь.
Відповідно до пунктів 7.7, 7.8 Постанови №18 у розгляді заяви про відновлення справи господарський суд бере до уваги:
а) частину справи, яка збереглася у даному суді (окремі томи, жетони, матеріали з архіву суду і т. ін.);
б) документи, надіслані (видані) господарським судом учасникам судового процесу та іншим особам до втрати справи, копії таких документів;
в) матеріали виконавчого провадження, якщо воно здійснювалося за результатами розгляду справи;
г) будь-які інші документи і матеріали, подані учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для відновлення справи;
ґ) відомості Єдиного державного реєстру судових рішень;
д) дані, вміщені в автоматизованій системі документообігу суду.
При цьому господарський суд може на підставі статті 30 ГПК України викликати для дачі пояснень посадових осіб та інших працівників підприємств, установ, організацій державних та інших органів і/або зобов'язати зазначених осіб подати відповідні пояснення в письмовій формі. За необхідності господарський суд вчиняє також дії, зазначені в пунктах 3 - 7 статті 65 ГПК України, або витребовує необхідні документи і матеріали в порядку, передбаченому статтею 38 названого Кодексу.
У разі якщо за змістом поданої до суду заяви або скарги для її розгляду достатньо лише деяких матеріалів справи, то втрачена справа може відновлюватися тільки в частині, необхідній для такого розгляду, а не повністю.
Це, зокрема, стосується випадків, зазначених у частині третій статті 106 ГПК УКраїни, для розгляду апеляційної або касаційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, достатнім є відновлення матеріалів, необхідних для розгляду даної скарги. Так само, наприклад, для розгляду скарги на дії органу Державної виконавчої служби (стаття 121 2 ГПК України) достатніми, з урахуванням конкретних обставин, можуть бути копії судового рішення і виконавчого документа, виданого судом, а в решті справа може й не відновлюватися, якщо це не викликається необхідністю.
Розгляд заяви про відновлення справи здійснюється за правилами ГПК України з урахуванням особливостей, зазначених у цьому пункті.
Відділенням було надано суду копію рішення Господарського суду міста Севастополя від 12.11.2008 зі справи № 5020-5/2013.
Крім того, судом встановлено, що Єдиний державний реєстр судових рішень містить лише один процесуальний документ по справі № 5020-5/213, а саме рішення від 12.11.2008.
Враховуючи викладене, заява Відділення про відновлення частини втраченої справи №5020-5/213 підлягає задоволенню в частині наданих копій матеріалів справи, а саме рішення від 12.11.2008 № 5020-5/213.
За результатами розгляду заяви про відновлення справи господарський суд виносить ухвалу про відновлення втраченої справи повністю або в певній частині. Зазначена ухвала має відповідати загальним вимогам статті 86 ГПК України і, крім того, містити: - відомості про те, на підставі яких фактичних даних і за результатами вчинення яких процесуальних дій встановлено зміст втраченої судової справи, і в тому числі - втраченого судового рішення; - повний текст відновленого судового рішення, якщо про це просив заявник (пункт 7.9 Постанови № 18)
За таких обставин, керуючись статтею 86 ГПК України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ
1. Заяву Регіонального відділення Фонду державного майна України в Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі від 04.09.2017 №10-09-02686 про відновлення частини втраченої справи №5020-5/213 задовольнити.
2. Відновити матеріали справи Господарського суду міста Севастополя №5020-5/213 за позовом Севастопольського професійного художнього ліцею до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи підприємця Решетова Сергія Львовича, третя особа Регіональне відділення Фонду державного майна України в Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі, про розірвання договору та стягнення 11 834,17 грн., та за позовом третьої особи з самостійними вимогами Регіонального відділення Фонду державного майна України в Автономній республіці Крим та місті Севастополі до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи підприємця Решетова Сергія Львовича про стягнення 4 183,91 грн. в частині, а саме рішення Господарського суду міста Севастополя від 12.11.2008 зі справи № 5020-5/213.
Суддя І.Д. Курдельчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2017 |
Оприлюднено | 29.11.2017 |
Номер документу | 70556363 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Курдельчук І.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні