29.11.2017 Справа № 696/1145/16-ц
2/696/124/17
УХВАЛА
29 листопада 2017 року м. Кам'янка
Кам'янський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Шкреби В.В.,
при секретарі Зачепі Л.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кам'янка Черкаська область цивільну справу за позовом Дочірнього сільськогосподарського підприємства Агрокомплекс (код ЄДРПОУ 31007137, вул. Химичів, 1а в с. Березняки, Смілянського району Черкаської області) до ОСОБА_1 про відшкодування збитків та зустрічним позовом ОСОБА_1 до Дочірнього сільськогосподарського підприємства Агрокомплекс (код ЄДРПОУ 31007137, вул. Химичів, 1а в с. Березняки, Смілянського району Черкаської області) про визнання недійсною додаткової угоди до договору оренди землі,
встановив :
В провадженні Кам'янського районного суду Черкаської області знаходиться вказана цивільна справа.
До електронну адресу суду надійшло клопотання представника ДСП Агрокомплекс про проведення судового розгляду в режимі відеоконференції.
Згідно ст. 158-1 ЦПК України, суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи іншого учасника цивільного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь. Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Крім того, такий спосіб участі має винятковий характер, та має бути зумовлений обґрунтованими причинами, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні. Суд, в якому проводиться розгляд справи і суд, якому представник просить доручити забезпечення проведення відеоконференції, розташовані в одній області на невеликій відстані.
Суд, дослідивши подане клопотання, вважає його таким, що не підлягає до задоволення, оскільки обставини для необхідності проведення судового засідання в режимі відеоконференції відсутні. Крім того, сама відстань від місця знаходження представника до Кам'янського районного суду Черкаської області, дозволяє представнику з'явитись в судове засідання. Про вказане свідчить і той факт, що представник ДСП Агрокомплекс ознайомлювався з матеріалами справи в приміщенні суду 30.08.2017 року, а отже має можливість з'являтись і на судові засідання, і ним не доведені причини, які фактично ускладнюють або роблять неможливою його безпосередню участь в судовому засіданні.
За таких обставин, в задоволенні клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-1, 209, 210, 293 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
В задоволенні клопотання представника ДСП Агрокомплекс про проведення судового розгляду в режимі відео конференції - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Кам'янський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2017 |
Оприлюднено | 29.11.2017 |
Номер документу | 70569636 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кам'янський районний суд Черкаської області
Шкреба В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні