ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
01.12.2017Справа № 910/22375/16
Суддя господарського суду м. Києва Маринченко Я.В., розглянувши скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр програмного забезпечення "Софтком" на рішення, дії чи бездіяльність відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві по справі №910/22375/16, за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр програмного забезпечення "Софтком" до Приватного підприємства "Гранде Роял де ла Флеорс" про стягнення 19174,87 грн., без виклику сторін,
ВСТАНОВИВ :
29.11.2017 через загальний відділ діловодства господарського суду міста Києва надійшла скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр програмного забезпечення "Софтком" на рішення, дії чи бездіяльність відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві по справі №910/22375/16, в якій скаржник просить суд визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Шеремета Олександра Вікторовича від 15.11.2017 про повернення виконавчого документу виданого господарським судом м. Києва (наказу №910/22375/16 від 22.05.2017) та просить суд зобов'язати старшого державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Шеремета Олександра Вікторовича від 15.11.2017 вчинити усіх передбачених Законом України "Про виконавче провадження " заходів примусового виконання виконавчого документу виданого господарським судом м. Києва (наказу №910/22375/16 від 22.05.2017), в тому числі перевірити майновий стан боржника, дебіторську заборгованість, наявність банківських рахунків та коштів на них, провести опис та арешт майна за місцем знаходження боржника та здійснення ним діяльності, направити до суду подання про обмеження виїзду керівника боржника за межі України, скласти відносно керівника боржника протокол про адміністративне правопорушення за ст. 188-13 КупАП, застосувати до керівника боржника штраф за невиконання вимог державного виконавця.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 121-2 Господарського процесуального кодексу України, скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена; скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень.
Статтею 74 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що Скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити: 1) найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається; 2) повне найменування (прізвище, ім'я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім'я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником; 3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина); 4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону; 5) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги; 6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.
Відповідно до п. 9.9. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" № 9 від 17.10.2012, скарга має відповідати загальним вимогам щодо змісту та форми позовної заяви, передбаченим ст. 54 ГПК, з доданням до неї документів, зазначених у п.п. 2, 4 частини першої цієї статті і, за необхідності, - зазначених у ч.ч. 2-3 ст. 57 названого Кодексу, а також містити відомості, перелічені в п.п. 3-5 ч. 7 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження". У вирішенні питань, які виникають у розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб Державної виконавчої служби, до заяв учасників виконавчого провадження (заявників) мають застосовуватися положення ГПК, якими врегульовано аналогічні питання, зокрема, ст.ст. 2, 18, 21, 22, 26, 29, 31, 41, 42, 62, п.п. 1-3, 5, 6, 9 ч. 1 ст. 63, ст. 64, розділів XI, XII, XII1 ГПК тощо.
Відповідно до ч. 1 п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження" № 14 від 26.12.2003, скарги, заяви, подання (на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби) мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК і ГПК, та містити відомості, перелічені в пунктах 3- 5 ч. 3 ст. 85 Закону № 606-XIV.
Положеннями п. 2 ч. 1 ст. 57 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" № 270 від 05.03.2009, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.
Як вбачається з матеріалів скарги, скаржником не надано жодних належних і допустимих доказів направлення відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві копії скарги разом з доданими до неї документами.
За таких обставин, у зв'язку з ненаданням скаржником жодних належних і допустимих доказів направлення відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві копії скарги разом з доданими до неї документами, а також враховуючи приписи ст.57, п., 6 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява та додані до неї документи підлягають поверненню заявнику без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суд,-
УХВАЛИВ :
Повернути матеріали скарги Товариству з обмеженою відповідальністю "Центр програмного забезпечення "Софтком" на рішення, дії чи бездіяльність відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві скаржнику без розгляду.
Після усунення зазначених недоліків заявник не позбавлений можливості подати належно оформлену скаргу у порядку, встановленому розділом VIII Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Я.В. Маринченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2017 |
Оприлюднено | 11.12.2017 |
Номер документу | 70761767 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Маринченко Я.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні