Справа № 367/8172/17
УХВАЛА
05 листопада 017 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання прокурора Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області юрист 1 класу ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам кримінального провадження №42017111200000768 від 10.11.2017 за ч.1 ст.190 КК України, -
встановив:
30.11.2017 р. до суду звернувся прокурор Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області юрист 1 класу ОСОБА_3 , в якому просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, в якому просить: надати тимчасового доступу до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю та знаходиться у приватного нотаріуса Ужгородського міського нотаріального округу ОСОБА_4 з можливістю вилучення речей та документів: другого примірника (нотаріального примірника) свідоцтва про права на спадщину, номер 1386 виданий 28.07.2016 приватним нотаріусом Ужгородського міського нотаріального округу ОСОБА_5 ; нотаріальної справи № 10/2015 за померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 (спадкова справа, всі документи які подавались, складались та заповнювались) по факту видачі та реєстрації свідоцтва про право на спадщину № 1386 від 28.07.2016, яке оформлялось приватним нотаріусом Ужгородського міського нотаріального округу ОСОБА_4 ; реєстр нотаріальних дій (книга реєстрації, журнал), сторінка за 28.07.2016, в якому містяться підписи, копії паспортів, довіреностей на ОСОБА_7 та/або інших осіб причетних до оформлення та реєстрації свідоцтва про право на спадщину. Надати дозвіл на вилучення у приватного нотаріуса Ужгородського міського нотаріального округу речей то документів, які містить охоронювану законом таємницю, а саме: другого примірника (нотаріального примірника) свідоцтва про права на спадщину, номер 1386 виданий 28.07.2016 приватним нотаріусом Ужгородського міського нотаріального округу ОСОБА_5 ; нотаріальної справи № 10/2015 за померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 (спадкова справа, всі документи які подавались, складались та заповнювались) по факту видачі та реєстрації свідоцтва про право на спадщину № 1386 від 28.07.2016, яке оформлялось приватним нотаріусом Ужгородського міського нотаріального округу ОСОБА_4 ; реєстр нотаріальних дій (книга реєстрації, журнал), сторінка за 28.07.2016, в якому містяться підписи, копії паспортів, довіреностей ОСОБА_7 та/або інших осіб причетних до оформлення та реєстрації свідоцтва про право на спадщину від ОСОБА_6 .
Обґрунтовуючи клопотання, прокурор вказує, що Ірпінським відділом Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області здійснюється досудове розслідування та процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №42017111200000768 зареєстрованому в ЄРДР 10.11.2017 за фактом підробки договору спадщини, незаконного виділення та заволодіння земельною ділянкою, самоправства та шахрайства з боку ОСОБА_7 та інших осіб, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
Також вказує, що досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_7 діючи спільно з іншими особами, в тому числі нотаріусом та землевпорядником, підробили договір спадщини від ОСОБА_6 в результаті чого, увівши в оману ОСОБА_8 , заволоділи земельною ділянкою.
Із вищевикладеного вбачається, що приватний нотаріус ОСОБА_4 неналежно засвідчила фальшивий правочин та фактично незаконно відчужила земельну ділянку ОСОБА_6 , якою користувався ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , чим вчинила кримінальне правопорушення, яке і розслідується не даний час.
На даний час органу досудового розслідування, для проведення огляду договору спадщини, заповіту, свідоцтва про право на спадщину, почеркознавчої експертизи підписів у ньому, пред`явлення документу для впізнання та інших слідчих та процесуальних дій, потрібно одержати оригінали:
- Другого примірника (нотаріального примірника) свідоцтва про права на спадщину, номер 1386 виданий 28.07.2016 приватним нотаріусом Ужгородського міського нотаріального округу ОСОБА_5 ;
- Нотаріальної справи № 10/2015 за померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 (спадкова справа, всі документи які подавались, складались та заповнювались) по факту видачі та реєстрації свідоцтва про право на спадщину № 1386 від 28.07.2016, яке оформлялось приватним нотаріусом Ужгородського міського нотаріального округу ОСОБА_4 ;
- Реєстр нотаріальних дій (книга реєстрації, журнал), сторінка за 28.07.2016, в якому містяться підписи ОСОБА_7 та/або інших осіб причетних до оформлення та реєстрації свідоцтва про право на спадщину;
Зазначені речі та документи знаходяться у приватного нотаріуса Ужгородського міського нотаріального округу ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 , номер свідоцтва 5000.
Прокурор в судове засідання не з`явився, подав заяву про слухання справи без фіксування технічними засобами.
Приватний нотаріус Ужгородського міського нотаріального округу ОСОБА_5 в судове засідання не викликалась, відповідно ч.2 ст.163 КПК України.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Суд, дослідивши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів та матеріали додані до нього, вважає клопотання таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У відповідності до положення ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі і документи мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Згідно ч. 6 цієї ж статті слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї ж статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документів, та неможливість іншими способами довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Прокурор у своєму клопотанні просить: надати доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю та знаходиться у приватного нотаріуса Ужгородського міського нотаріального округу ОСОБА_5 та просить надати дозвіл на вилучення у приватного нотаріуса Ужгородського міського нотаріального округу речей то документів, які містить охоронювану законом таємницю.
У судовому засіданні встановлено, що 10.11.2017 було відкрито кримінальне провадження №42017111200000768 за ч.1 ст.190 КК України. Згідно витягу з ЄРДР вбачається, що підставою для внесення відомостей до ЄРДР стала заява ОСОБА_10 про вчинення шахрайських дій громадянкою ОСОБА_7 та іншими невстановленими особами. Однак, із даного витягу не вбачається, в чому саме полягають шахрайські дії ОСОБА_7 та інших невстановлених осіб, та яким чином документи та речі, до яких просить надати доступ прокурор та вилучити їх в оригіналі мають відношення до вказаного кримінального провадження.
Враховуючи викладене, слідчий суддя відмовляє прокурору Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області юристу 1 класу ОСОБА_3 у наданні тимчасового доступу до речей і документів, оскільки, прокурором не наведено достатніх підстав, які б вказували на необхідність тимчасового доступу до речей та документів, які знаходяться у приватного нотаріуса Ужгородського міського нотаріального округу ОСОБА_5 .
На підставі наведеного, керуючись статтями 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -
ухвалив:
У задоволенні клопотання прокурора Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області юрист 1 класу ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам кримінального провадження №42017111200000768 від 10.11.2017 за ч.1 ст.190 КК України відмовити.
Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до суду апеляційної інстанції впродовж п`яти днів.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2017 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 70768895 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ірпінський міський суд Київської області
Оладько С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні