Постанова
від 11.12.2017 по справі 641/7543/17
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Комінтернівський районий суд м.Харкова

Номер провадження №1-кс/641/2295/2017 Справа №641/7543/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2017 року слідчий суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

за участю слідчого ОСОБА_3

розглянувши клопотання керівника органу досудового розслідування начальника відділення СВ Слобідського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області капітан поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Комінтернівського відділу Харківської місцевої прокуратур № 5 юристом 1 класу ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017220540002417 від 24.10.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

До суду надійшло клопотання керівника органу досудового розслідування начальника відділення СВ Слобідського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області капітан поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017220540002417 від 24.10.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, а саме надання тимчасового доступу речей та документів, які перебувають у Фермерському господарстві « ОСОБА_5 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до аеродинамічної сепаруючої машини АСМ 5, придбаною 30.10.2017, та руководству з експлуатації, та можливість їх вилучити.

В обґрунтування свого клопотання слідчий посилається на те, що До чергової частини Слобідського ВП ГУНП в Харківській області надійшла заява директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_6 про шахрайські дії щодо підприємства.

12.10.2017 року заява про кримінальне правопорушення була прийнята та 12.10.2017 року зареєстрована в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12017220540002417 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, тобто шахрайство.

Допитана в якості потерпілої, ОСОБА_6 пояснила, що що вона є директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », видом діяльності яких є виробництво сільськогосподарського обладнання. Вказані підприємства здійснюють розробку та виробництво сільськогосподарського обладнання аеродинамічних сепараторів та зерноочисного обладнання. ОСОБА_6 спільно з батьком ОСОБА_7 розробили винахід «Аеродинамічний рециркуляційний сепаратор сипучих матеріалів», який був запатентований на її ім`я як фізичної особи - патент на винахід № НОМЕР_2 від 24.06.2016р. Також були розроблені та в подальшому запатентовані на її ім`я:

-корисна модель «Спосіб сепарації суміші сипких матеріалів повітряними потоками» - патент № НОМЕР_3 від 25.08.2015р.

-корисна модель «Спосіб післязбиральної обробки зерна і насіння» - патент № НОМЕР_4 від 25.10.2012р.

-корисна модель «Спосіб сушіння сипких матеріалів» - патент № НОМЕР_5 від 10.04.2013р.

Розроблені способи сепарації, які застосовуються у сільськогосподарському обладнанні аеродинамічних сепаруючих машинах ИСМ. Обладнання виробляється на підставі технічних умов ТУУ 29.3-37090655-001:2010 від 24.03.2011р.

Таке обладнання закритого типу виготовляєтся лише підприємствами ОСОБА_6 і патент оформлений на її ім`я.

У лютому 2017 року підприємства стали фактично здійснювати діяльність за адресою: АДРЕСА_2 , де і знаходяться на даний час.

У травні 2017 року були помічені факти реалізації сільськогосподарського обладнання аеродинамічних сепаруючих машин АСМ, які повністю копіюють спосіб сепарації, що використовуються у машинах ИСМ та захищений вказаними вище патентами.

Була створена комісія у складі працівників її підприємств, які шляхом перегляду сайтів мережі Інтернет виявили повну ідентифікацію даних машин, про що було складено висновок. Стало відомо, що виробництво і реалізацію сепаруючих машин АСМ здійснює ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », яке створено лише 25.04.2017 року і одразу розпочало реалізацію сепаруючих машин АСМ. Хоча процес розробки обладнання є доволі складним та довготривалим, потребує значних вкладень та наявності кваліфікованих працівників. Однак, у штаті ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відсутні працівники, які мають відповідну кваліфікацію та здатні розробити та впровадити у масове виробництво сільськогосподарське обладнання аеродинамічних сепаруючих машин.

На підприємствах ОСОБА_6 посередником у реалізації аеродинамічних сепаруючих машин був ОСОБА_8 , який володів клієнтською базою фермерів, яким здійснювався продаж продукції і саме він пропонував фермерам закупати обладнання. У квітні 2017 року ОСОБА_8 запропоновано стати офіційним працівником підприємства, на що останній відмовився і розірвав будь які відносини із підприємством.

ОСОБА_6 стали телефонувати конкуренти, які повідомили, що хтось пропонує купити її креслення винаходу. Вона вважає, що ОСОБА_9 , який був запрошений до здійснення креслень і мав можливість виготовити собі екземпляр креслення, та ОСОБА_8 , який мав доступ до клієнтської бази, вирішили скористуватись її кресленнями, та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » почали реалізацію вже готових сепаруючих машин АСМ.

Чисельні оголошення в мережі Інтернет розміщені від імені ОСОБА_8 , а також вказані номери його мобільних телефонів: НОМЕР_6 , НОМЕР_7 .

Зазначає, що ОСОБА_9 і ОСОБА_8 були обізнані із тим, що усе обладнання, способи сепарації та ін. захищено відповідними патентами.

Дані покази підтвердили під час допитів в якості свідків ОСОБА_10 , ОСОБА_7 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 .

До матеріалів кримінального провадження були долучені копії патентів на вказані винахід та корисні моделі.

Проведеним оглядом веб сторінки ІНФОРМАЦІЯ_4 встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » рекламує та пропонує для продажу аеродинамічні зернові сепаратори АСМ, які мають схожість з аеродинамічними сепаруючими машинами ИСМ, запатентованими на ім`я ОСОБА_6 , та ті ж самі ТУ.

Згідно ст. 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст. 253 КЗпП України особи, які працюють за трудовим договором (контрактом) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або у фізичної особи, підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню.

З метою встановлення наявності або відсутності на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » працівників, які мають відповідні знання та вміння для розробки та виготовлення корисних моделей та винаходу, до ІНФОРМАЦІЯ_5 направлено запит щодо нарахування заробітної плати застрахованим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ НОМЕР_8 » (із зазначенням П.І.Б. та суми нарахування) з розбивкою у розрізі місяців, на який отримано відповідь з відмовою надання інформації та посилання на ст. 163 КПК України.

Враховуючи, що документи, які містяться у ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо відомостей щодо нарахування заробітної плати застрахованим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » містять персональні дані осіб, тому у органу досудового розслідування вичерпана можливість в отриманні вихідних даних та оригіналів документів, які необхідні для встановлення істини по провадженню.

Таким чином, для встановлення наявності або відсутності на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » працівників, які мають відповідні знання та вміння для розробки та виготовлення корисних моделей та винаходу, і таким чином підтвердження чи спростування даних щодо шахрайського заволодіння вказаним винаходом та корисними моделями у ОСОБА_6 , а також встановлення осіб, відповідальних за вказані порушення, що має доказове значення по провадженню, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів у вигляді довідки щодо нарахування заробітної платні застрахованим особам (із зазначенням П.І.Б. та суми нарахувань) на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ НОМЕР_8 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 , за період з моменту реєстрації, а саме з 25.04.2017 року до теперішнього часу, з розбивкою у розрізі місяців, які перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_6 , розташованого за адресою: АДРЕСА_4 , телефон НОМЕР_9 , та можливість їх вилучення.

Начальник відділення СВ ОСОБА_3 вважає, що наявні в ІНФОРМАЦІЯ_6 вищевказані документи можуть сприяти встановленню істини по кримінальному провадженню, і осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, і мають доказове значення по провадженню, як речові докази, необхідні для призначенні відповідних судових експертиз, та іншими способами одержати дані речі та документи не можливо, в зв`язку з чим необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних речей та документів, та можливість їх вилучити.

У судовому засіданні начальник відділення СВ Слобідського відділу поліції ГУ НП в Харківській області капітан поліції ОСОБА_3 клопотання підтримала в повному обсязі.

Представники ІНФОРМАЦІЯ_6 у судове засідання не з`явилися, причину не явки не повідомили, про дату та час судового засідання повідомлені належним чином.

Слідчий суддя, розглянувши клопотання, заслухавши пояснення начальника відділення ОСОБА_3 , дослідивши додані до клопотання документи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.

Згідно з ч.5,6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1)перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2)самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3)не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до п. 8 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.

Згідно п. 6 ч. 2 ст. 39 КПК України керівник органу досудового розслідування уповноважений здійснювати досудове розслідування, користуючись при цьому повноваженнями слідчого.

п. 8 ч. 1 ст. 3 КПК України визначено, що керівник органу досудового розслідування начальник Головного слідчого управління, слідчого управління, відділу, відділення органу Національної поліції, органу безпеки, органу, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, органу державного бюро розслідувань, органу Державної кримінально-виконавчої служби України, підрозділу детективів, підрозділу внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України та його заступники, які діють у межах своїх повноважень.

Слідчий суддя вважає, що начальником відділення слідчого відділу доведено, що речі та документи перебувають, або можуть перебувати у володінні юридичної особи - ІНФОРМАЦІЯ_6 , та самі по собі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженню, і можуть бути використані як докази по справі, сприяти розкриттю кримінального правопорушення.

Вилучення речей та документів необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей та документів.

За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого обґрунтовано та підлягає задоволенню.

Керуючись вимогами ст. ст. 159-164, 166 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання керівника органу досудового розслідування начальника відділення СВ Слобідського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, - задовольнити.

Надати начальнику відділення СВ Слобідського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до оригіналів документів у вигляді довідки щодо нарахування заробітної платні застрахованим особам (із зазначенням П.І.Б. та суми нарахувань) на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ НОМЕР_8 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 , за період з моменту реєстрації, а саме з 25.04.2017 року до теперішнього часу, з розбивкою у розрізі місяців, які перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_6 , розташованого за адресою: АДРЕСА_4 , телефон НОМЕР_9 , та можливість їх вилучення.

Строк дії ухвали один місяць.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя- ОСОБА_1

СудКомінтернівський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення11.12.2017
Оприлюднено09.03.2023
Номер документу70965204
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —641/7543/17

Ухвала від 18.10.2018

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Ариничева С. А.

Ухвала від 18.10.2018

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Ариничева С. А.

Ухвала від 09.10.2018

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Ариничева С. А.

Ухвала від 09.10.2018

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Ариничева С. А.

Ухвала від 09.10.2018

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Ариничева С. А.

Ухвала від 09.08.2018

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Ариничева С. А.

Постанова від 11.12.2017

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Ариничева С. А.

Постанова від 11.12.2017

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Ариничева С. А.

Постанова від 10.11.2017

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Ариничева С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні