Справа № 638/7936/16-ц Провадження № 2/638/3449/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про призначення судово-медичної експертизи
09 листопада 2016 року Дзержинський районний суд міста Харкова в складі:
Головуючого судді Шишкіна О.В.,
при секретарі Голуб Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Ліза про відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просить стягнути кошти, витрачені на його лікування у сумі 4303,68 грн., а також 58610,00 грн. в якості відшкодування витрат на протезування двох зубів (імплантації зубів №36 та №37).
23.09.2016 року у судовому засідання представником позивача заявлено клопотання про призначення по справі судово-медичної експертизи для визначення тяжкості завданої шкоди внаслідок неналежного, на його думку, лікування лікарями ПП Ліза позивача ОСОБА_1
З'ясувавши думку учасників судового розгляду, перевіривши матеріали справи суд вважає за необхідне призначити судово-медичної експертизу.
Відповідно то ч.1 ст. 146 ЦПК України у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена.
Оскільки вирішення питань, зазначених у клопотанні, потребує спеціальних знань, то проведення експертизи слід доручити експертам Харківського обласного бюро судово-медичних експертиз, на час проведення експертизи провадження по справі слід зупинити.
Керуючись ст. ст. 143, 144, 168, п.5 ст. 202 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Ліза про відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я судово-медичну експертизу, на вирішення якої поставити наступне питання:
в—ЏВраховуючи перебіг лікування хворого ОСОБА_1 протягом 22-26 лютого 2016 року в ПП Ліза та спричинені йому наслідки, чи можна визначити, чиї твердження не відповідають дійсності стосовно строків призначення антибіотиків: хворого ОСОБА_1, який стверджує, що антибіотики (цифран, лоран) було йому призначено лише на 3-й день лікування (та з цього дня він почав їх вживати), чи лікарів-стоматологів ПП Ліза , які стверджують, що зазначені антибіотики йому були призначені з 1-го дня лікування? Чи має вплив ця обставина на спричинення шкоди здоров'ю ОСОБА_1, та який саме?
в—ЏЧи могли лікарі-стоматологи ПП Ліза продовжувати лікування зуба №36 хворого ОСОБА_1 без висновку (огляду) хірурга коли, як вони стверджують, після видалення 22.02.2016 р. пломби у зубі №36 побачили, що вже розпочалося запалення ясен під зубом та гній не виходив із-за того що був занадто густий?
в—ЏЧи правильно був призначений план лікування хворого ОСОБА_1 протягом 22-26 лютого 2016 року в ПП Ліза після видалення йому пломби та огляду зуба №36?
в—ЏЧи могло своєчасне направлення хворого ОСОБА_1 до хірурга та/або своєчасне проведення хірургічного втручання уникнути спричинених наслідків?
в—ЏЧи є причинно-наслідковий зв'язок між здійсненням протягом 22-26 лютого 2016 року лікування лікарями-стоматологами ПП Ліза у хворого ОСОБА_1 зубу № 36 із заподіяною шкодою здоров'ю ОСОБА_1А, в результаті чого йому було видалено три зуби - №№ 36, 37, 38?
в—ЏЯка була спричинена тяжкість заподіяної шкоди здоров'ю ОСОБА_1?
в—ЏЧи могли лікарі ПП Ліза відмовити у продовженні лікування 36 зуба, зважаючи на відмову ОСОБА_1 звернутися до лікаря-хірурга, розуміючи, що це може привести до значного погіршення стану здоров'я?
в—ЏЧи являється діагноз 36 зуба вказаний в Виписки з медичної карти №6173 стаціонарного хворого - Стан після ендодентичного лікування зуба правомірним?
Проведення експертизи доручити експертам Харківського обласного бюро судово-медичних експертиз, попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України.
Надати для проведення експертизи матеріали цивільної справи у одному томі.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 , роз'яснити йому положення ст.146 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в оплаті вартості експертизи.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційний суду Харківської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Головуючий: суддя
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2016 |
Оприлюднено | 16.12.2017 |
Номер документу | 71021072 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Шишкін О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні