ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про порушення провадження у справі про банкрутство
14.12.2017 р. Справа№ 914/2501/17
Господарський суд Львівської області у складі судді Гутьєвої В.В.
при секретарі Петровській Н.Я.
розглянув у підготовчому судовому засіданні матеріали справи за заявою Дочірнього підприємства «Тейлор-Борислав» Товариства з обмеженою відповідальністю «Тейлор» , м. Борислав Львівської області
про порушення справи про банкрутство Дочірнього підприємства «Тейлор-Борислав» Товариства з обмеженою відповідальністю «Тейлор» (82300, Львівська область, м. Борислав, вул. Чорновола, 1; код ЄДРПОУ № 31979433)
за участю представників:
від боржника: ОСОБА_1 - представник, ОСОБА_2 - ліквідатор
Відповідно до ст.20 ГПК України роз'яснено право відводу судді. Відводу судді заявлено не було. На підставі ст.22 ГПК України роз'яснено процесуальні права та обов'язки сторін.
ВСТАНОВИВ:
Суть заяви: 04.12.2017 р. на адресу Господарського суду Львівської області надійшла заява Дочірнього підприємства «Тейлор-Борислав» Товариства з обмеженою відповідальністю «Тейлор» про порушення справи про банкрутство Дочірнього підприємства «Тейлор-Борислав» Товариства з обмеженою відповідальністю «Тейлор» (82300, Львівська область, м. Борислав, вул. Чорновола, 1; код ЄДРПОУ № 31979433) в порядку, передбаченому ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Ухвалою суду від 07.12.2017 р. заяву Дочірнього підприємства «Тейлор-Борислав» Товариства з обмеженою відповідальністю «Тейлор» про порушення справи про банкрутство Дочірнього підприємства «Тейлор-Борислав» Товариства з обмеженою відповідальністю «Тейлор» (82300, Львівська область, м. Борислав, вул. Чорновола, 1; код ЄДРПОУ № 31979433) прийнято до розгляду та підготовче засідання суду призначено на 14.12.2017 р.
14.12.2017 р. представники боржника у судове засідання з'явилися, вимоги ухвали суду від 07.12.2017 р. виконали, заяву про порушення провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства «Тейлор-Борислав» Товариства з обмеженою відповідальністю «Тейлор» підтримали повністю з підстав, викладених в заяві та поясненнях, наданих в судовому засіданні.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення про ліквідацію підприємства прийнято 28.08.2017 року засновником Дочірнього підприємства «Тейлор-Борислав» у відповідності до ч. 1 ст. 59 ГК України, ч.1 ст. 110 ЦК України (протокол загальних зборів власників ДП «Тейлор-Борислав» ТзОВ «Тейлор» № 1 від 28.08.2017 р.). Відповідно до рішення засновника ДП «Тейлор-Борислав» ТзОВ «Тейлор» ліквідатором Дочірнього підприємства «Тейлор-Борислав» призначено ОСОБА_2, встановлено трьохмісячний строк для проведення ліквідаційної процедури підприємства.
Відповідно до проміжного ліквідаційного балансу станом на 01.11.2017 р., який долучено до матеріалів справи, вартості активів товариства недостатньо для задоволення вимог кредиторів. Відповідно до ч. 1 ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Спрощена процедура банкрутства, яка передбачена ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури добровільної ліквідації юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.
У зв'язку з чим необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» є дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи.
Згідно з ч. 1 ст. 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.
До матеріалів справи долучено витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за № 100330549 станом на 28.11.2017 р., з якого вбачається, що державним реєстратором 31.08.2017 р. внесено до Єдиного державного реєстру відомості про те, що ДП «Тейлор-Борислав» ТзОВ «Тейлор» перебуває в стані припинення підприємницької діяльності. Крім того, боржником 14.12.2017 р. долучено до матеріалів справи дані про оприлюднення відомостей з ЄДРР за період з 31.08.2017 р. до 31.08.2017 р., з якого вбачається, що 31.08.2017 р. внесено рішення засновників (учасників) ДП «Тейлор-Борислав» ТзОВ «Тейлор» щодо припинення юридичної особи в результаті ліквідації.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що боржник належно, відповідно до ч. 1 ст. 105 Цивільного кодексу України, письмово повідомив орган, що здійснює державну реєстрацію, про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи.
Відповідно до ст. 105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи. До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи. Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.
До заяви боржника додано докази повідомлення явних (відомих) кредиторів про прийняття рішення про ліквідацію ДП «Тейлор-Борислав» ТзОВ «Тейлор» .
Усіх кредиторів письмово повідомлено про відкриття ліквідаційної процедури ДП «Тейлор-Борислав» ТзОВ «Тейлор» .
Ліквідатором отримано та розглянуто заяву ПАТ Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк з вимогами до боржника на суму 3 321 718,13 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, кредиторська заборгованість ДП «Тейлор-Борислав» ТзОВ «Тейлор»обліковується перед ПАТ Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк становить 3 321 718,13 грн.
04.09.2017 р. проведено інвентаризація активів ДП «Тейлор-Борислав» ТзОВ «Тейлор» , за результатами якої встановлено, що балансова вартість всіх активів боржника становить 25 000,00 грн.; майно, що перебуває в заставі відсутнє; господарська діяльність підприємства не ведеться з 2010 року. До матеріалів справи боржником долучено інвентаризаційний опис від 04.09.2017 р.
Враховуючи наведене, суд вважає, що боржником належно, відповідно до ст. 105 Цивільного кодексу України, розміщено в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи, а явних (відомих) кредиторів повідомлено персонально у письмовій формі.
За результатами проведеної ліквідаційної процедури складено проміжний ліквідаційний баланс, який затверджений загальними зборами учасників ДП «Тейлор-Борислав» ТзОВ «Тейлор» (протокол загальних зборів учасників ДП «Тейлор-Борислав» ТзОВ «Тейлор» № 2 від 10.11.2017 р.). Відповідно до проміжного ліквідаційного балансу кредиторська заборгованість боржника становить 3 321 718,13 грн. Вартості майнових активів недостатньо для задоволення вимог кредиторів підприємства.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що боржником дотримано вимоги цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.
Згідно з ч. 2 та ч. 3 ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи. У разі звернення до господарського суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з'ясовуються ознаки неплатоспроможності боржника або її загрози.
Порушення справи про банкрутство за заявою боржника здійснюється за наявності однієї з таких умов: неплатоспроможності; загрози неплатоспроможності; неможливості боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства.
Неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства є ознакою неоплатності боржника та підставою для ініціювання процедури банкрутства боржника, що ліквідується власником.
Розглянувши заяву Дочірнього підприємства «Тейлор-Борислав» Товариства з обмеженою відповідальністю «Тейлор» про порушення справи про банкрутство Дочірнього підприємства «Тейлор-Борислав» Товариства з обмеженою відповідальністю «Тейлор» та додані до неї документи, перевіривши дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи, з'ясувавши ознаки неплатоспроможності боржника, суд дійшов висновку, що боржником дотримано порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України та наявні ознаки неплатоспроможності боржника, тому є підстави для порушення провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства «Тейлор-Борислав» Товариства з обмеженою відповідальністю «Тейлор» та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів. Згідно з ч. 2 ст. 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Ухвала є підставою для зупинення виконавчого провадження. Про запровадження мораторію розпорядник майна повідомляє органи державної виконавчої служби за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника та знаходженням його майна.
Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
12.12.2017 р. суддею було здійснено електронний запит на автоматизоване визначення кандидатури арбітражного керуючого.
12.12.2017 р. автоматизованою системою документообігу суду визначено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_3 для виконання повноважень ліквідатора ДП «Тейлор-Борислав» ТзОВ «Тейлор» . Відтак, суд вважає за необхідне зобов'язати арбітражного керуючого ОСОБА_3 упродовж трьох днів з дня отримання ухвали надати суду заяву на участь у справі про банкрутство Дочірнього підприємства «Тейлор-Борислав» Товариства з обмеженою відповідальністю «Тейлор» (82300, Львівська область, м. Борислав, вул. Чорновола, 1; код ЄДРПОУ № 31979433) відповідно до вимог ст. 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Відповідно до абз. 1 ч. 16 ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство не пізніше трьох днів з дня її винесення надсилається боржнику, кредитору (кредиторам) та іншим особам, які беруть участь або мають взяти участь у цій справі (власнику майна, органу, уповноваженому управляти майном боржника, тощо), органу державної податкової служби, місцевому загальному суду, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 9, 10, 16, 19, 95, 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , ст. ст. 4 1 , 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Порушити провадження у справі № 914/2501/17 про банкрутство Дочірнього підприємства «Тейлор-Борислав» Товариства з обмеженою відповідальністю «Тейлор» (82300, Львівська область, м. Борислав, вул. Чорновола, 1; код ЄДРПОУ № 31979433).
2. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
3. Арбітражний керуючий, визначений автоматизованою системою - ОСОБА_3, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 246 від 02.04.2013 р.
4. Зобов'язати арбітражного керуючого ОСОБА_3 упродовж трьох днів з дня отримання ухвали надати суду заяву на участь у справі про банкрутство Дочірнього підприємства «Тейлор-Борислав» Товариства з обмеженою відповідальністю «Тейлор» (82300, Львівська область, м. Борислав, вул. Чорновола, 1; код ЄДРПОУ № 31979433) відповідно до вимог ст. 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
5. Судове засідання призначити на : 21.12.17 р . на 12:30 Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2 поверх, зал судового засідання.
6. Копію ухвали надіслати боржнику, засновникам боржника, Бориславському міському суду Львівської області (відповідно до ч. 16 ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ), ВДВС Бориславського МУЮ Л/о, Дрогобицькій ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області (Бориславське відділення), Відділу з питань банкрутства ГУЮ у Л/о, державному реєстратору, арбітражному керуючому ОСОБА_3
Відповідно до ч. 13 ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її винесення.
Суддя Гутьєва В.В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2017 |
Оприлюднено | 17.12.2017 |
Номер документу | 71025574 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Гутьєва В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні