Ухвала
від 15.12.2017 по справі 909/1172/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

15.12.17 Справа № 909/1172/17 Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Скапровської І. М., розглянувши матеріали позовної заяви вх.№13427/17 від 13.12.2017р.

за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "Солід-Р",

вул.Котляревського,10, м.Болехів, Івано-Франківська область,

(представник позивача Гайдей В. В.) АДРЕСА_1

до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю "Route Invest",

Kadaka tee 7, Mustamae linnaosa, Tallinn, Harju maakond, 12915, REG№12551484 VAT№EE101678386

про стягнення заборгованості за договором транспортного експедирування в розмірі 4350,00 євро, згідно офіційного курсу НБУ, станом на 11.12.2017р. становить 138468,30грн, пені за несвоєчасне виконання грошового зобов'язання в розмірі 342,23 євро, згідно офіційного курсу НБУ, станом на 11.12.2017р. становить 10893,79грн.

встановив, що товариство з обмеженою відповідальністю "Солід-Р" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Route Invest" про стягнення заборгованості за договором транспортного експедирування в розмірі 4350,00 євро, згідно офіційного курсу НБУ, станом на 11.12.2017р. становить 138468,30грн., пені за несвоєчасне виконання грошового зобов'язання в розмірі 342,23 євро, згідно офіційного курсу НБУ, станом на 11.12.2017р. становить 10893,79грн.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, товариство з обмеженою відповідальністю "Route Invest" є нерезидентом, який не має свого представництва на території України. Місцезнаходженням названого товариства є: Kadaka tee 7, Mustamae linnaosa, Tallinn, Harju maakond, 12915, REG№12551484 VAT №EE101678386.

Згідно ч.1 ст. 76 Закону України "Про міжнародне приватне право", суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у випадках, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.

Пунктом 7.4 договору транспортного експедирування №(1) від 19.05.2015р. передбачено, що всі спори і розбіжності, які можуть виникнути протягом строку дії існуючого договору і у зв'язку з його умовами, повинні вирішуватись через господарський суд по місцю знаходження перевізника (для резидентів).

Відповідно до ст. 367 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

У відповідності до п.1.4 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 року № 1092/5/54 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 2 липня 2008 р. за №573/15264 , обсяг правової допомоги, порядок зносин, вимоги щодо форми і змісту доручення, а також особливості виконання доручення визначаються положеннями міжнародного договору України, який діє у відносинах між Україною та відповідною іноземною державою. Посилання на такий міжнародний договір у дорученні є обов'язковим.

У справах за участю нерезидентів для передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном господарськими судами застосовується Конвенція про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965р., яка була імплементована в національне законодавство Законом України від 19.10.2000р. №2052-III і набрала чинності для України з 26.11.2000р.

На сьогоднішній день одним з учасників вказаної конвенції є і Естонія.

Як роз'яснено Міністерством юстиції України, потреба у застосування положень Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових і позасудових документів у цивільних або комерційних справах, 1965р., виникає у разі необхідності вручити судові документи юридичній чи фізичній особі за кордоном.

Враховуючи викладене та те, що відповідачу необхідно вручити судові документи, суд дійшов висновку застосувати положення Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965р.

Відповідно до Закону України „Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" №2052-III від 19 жовтня 2000 року, Верховна Рада України постановила приєднатися від імені України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, укладеної 15 листопада 1965 року в м. Гаага.

Статтею 2 Конвенції передбачено, що кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов'язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3-6.

Згідно із ст.3 Конвенції орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей.

До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.

Cтаттею 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (Гаага, 1965), встановлено, що якщо документ про виклик до суду або аналогічний документ підлягав передачі за кордон з метою вручення відповідно до положень цієї Конвенції, і якщо відповідач не з'явився, то судове рішення не може бути винесено, поки не буде встановлено, що a) документ був вручений у спосіб, передбачений внутрішнім правом запитуваної Держави для вручення документів, складених у цій країні, особам, які перебувають на її території; b) документ був дійсно доставлений особисто відповідачеві або за його місцем проживання в інший спосіб, передбачений цією Конвенцією, і що, в кожному з цих випадків, вручення або безпосередня доставка були здійснені в належний строк, достатній для здійснення відповідачем захисту.

Кожна Договірна Держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови: a) документ було передано одним із способів, передбачених цією Конвенцією, b) з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців, c) не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.

Відповідне доручення про вручення документів за кордоном складається судом у формі прохання згідно з додатком до Інструкції. Заповненню з урахуванням приписів пунктів 6.2.1 і 6.2.2 Інструкції підлягають дві частини формуляра: „Прохання" і „Короткий виклад документа".

Якщо формуляр складається українською мовою, то його обов'язково необхідно супроводжувати перекладом французькою чи англійською мовами або мовою запитуваної держави.

Доручення щодо вручення документів за кордоном надсилаються безпосередньо до Центрального органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою згідно зі статтею 2 Конвенції, або через Міністерство юстиції України.

Порядок надання правової допомоги у цивільних справах врегульований також договором між Україною та Естонською Республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних та кримінальних справах, який підписаний15.02.1995р., ратифікований Законом України Про ратифікацію Договору між Україною та Естонською Республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних та кримінальних справах від 22.11.1995р. та набрав чинності для України 17.05.1996р.

Стаття 3 даного договору визначає обсяг правової допомоги договірних сторін, який охоплює виконання процесуальних дій, що передбачені законодавством запитуваної Договірної Сторони, зокрема, допит сторін, обвинувачених та підсудних, потерпілих, свідків, експертів, проведення експертиз, судового огляду, передачу речових доказів, порушення кримінального переслідування та видачу осіб, які скоїли злочини, визнання та виконання судових рішень у цивільних справах, вручення та пересилання документів, надання на прохання другої Договірної Сторони відомостей про судимість обвинувачених.

У ст. 5 вищезазначеного договору визначено мову, якою здійснюються зносини між договірними сторонами. Зокрема, прохання про здійснення правової допомоги та додатки до них складаються на мові запитуючої Договірної Сторони, до них також додаються завірені копії перекладу на мову другої Договірної Сторони або російську мову. Переклад засвідчується офіційним перекладачем або нотаріусом, або посадовою особою запитуючої установи, або дипломатичним представництвом чи консульською установою запитуючої Договірної Сторони.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку про необхідність повідомити відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю "Route Invest" про час і місце розгляду даної справи Господарським судом Івано-Франківської області та вручити необхідні документи у належній формі, відповідно до вимог Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (Гаага, 1965).

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України.

Підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

Суд вважає за доцільне розглядати справу за правилами загального позовного провадження, беручи до уваги факт той, що відповідачем у справі є нерезидент та відсутність клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Керуючись Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965р., Законом України Про ратифікацію Договору між Україною та Естонською Республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних та кримінальних справах , ст.ст.176, 234 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 17.07.2018р. о 10:30год.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул.Шевченка,16, м.Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 15.

4. Позивачу надати:

- до 10.01.2018р. подати суду 3 (три) примірники ухвали суду від 15.12.2017р. про порушення провадження у справі, позовної заяви з додатками із судовим дорученням, перекладених на естонську мову та нотаріально засвідчених, для направлення відповідачу відповідно до Конвенції "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах";

- до 10.07.2018р. подати суду оригінали додатків, долучених до позовної заяви для огляду в судовому засіданні; відповідь на відзив у строк до 10.07.2018р.

Позивачу роз'яснити, що відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК позивач має право до закінчення підготовчого засідання змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.

5. Відповідачу надати: відзив на позов, у строк до 10.07.2018р.

6. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.

7. Звернутися до Міністерства юстиції Естонії, обов'язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав - з судовим дорученням про вручення юридичній особі за законодавством Естонії - товариству з обмеженою відповідальністю "Route Invest" (Kadaka tee 7, Mustamae linnaosa, Tallinn, Harju maakond, 12915, REG№12551484 VAT№EE101678386) ухвали про відкриття провадження у справі від 15.12.2017, позовної заяви (вх.№13427/17 від 13.12.2017р.) з додатками та виклику (повідомлення) про день судового розгляду.

8. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010.

Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Суддя Скапровська І. М.

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення15.12.2017
Оприлюднено22.12.2017
Номер документу71075131
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/1172/17

Ухвала від 22.01.2019

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фанда О. М.

Рішення від 10.01.2019

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фанда О. М.

Ухвала від 07.08.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фанда О.М.

Ухвала від 20.07.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фанда О.М.

Ухвала від 15.12.2017

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Скапровська І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні