Ухвала
від 13.10.2017 по справі 362/5412/17
ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 362/5412/17

Провадження 2/362/2658/17

У х в а л а

"13" жовтня 2017 р. суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Корнієнко С.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: Дванадцята київська державна нотаріальна контора про визнання права власності на нерухоме майно спільної часткової власності в порядку спадкування за законом та виділення в натурі часток із спільної часткової власності, -

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, в якому просить визнати за нею право власності на 1/3 частку земельної ділянки в порядку спадкування за законом площею 0,5794 га, яка розташована на території Митницької сільської ради, Васильківського району, Київської області згідно Державного акту серії ЯМ №006406 та виділити відповідну частку зі спільної часткової власності та визнати за нею право власності на 1/3 частку земельної ділянки в порядку спадкування за законом, яка розташована на території Митницької сільської ради, Васильківського району, Київської області згідно відомостей Державного акту з реєстру, які наявні в Управлінні Держгеокадастру у Васильківському районі та виділити відповідну частку зі спільної часткової власності.

Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки має недоліки, які перешкоджають відкриттю провадження у справі, викладені в ст.ст. 119, 120 ЦПК України.

Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленого цим Кодексом звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч. 4 ст. 10 ЦПК України, суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи: роз'яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки, попереджує про наслідки вчинення або не вчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; 7) перелік документів, що додаються до заяви.

У відповідності до положень ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви долучається документ, що підтверджує сплату судового збору.

З огляду змісту позову вбачається, що позивачем заявлено вимоги майнового характеру.

Ставки судового збору та порядок його сплати визначений Законом України Про судовий збір (зі змінами та доповненнями).

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

В свою чергу позивачем в порушення п. 4 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, в позовній заяві не зазначено ціну позову щодо вимог майнового характеру.

Суд звертає увагу позивача, що ціна позову визначається в залежності від вартості нерухомого майна на момент розгляду справи в суді (в даному випадку це вартість земельних ділянок). Разом з тим позивач не надав до суду підтвердження вартості нерухомого майна звітом про його оцінку, що не дає можливості перевірити правильність сплати позивачем судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України провадження у справі не може бути відкрито, а тому її слід залишити без руху для виправлення вказаних вище недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.119-121, 210 ЦПК України, суддя, -

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: Дванадцята київська державна нотаріальна контора про визнання права власності на нерухоме майно спільної часткової власності в порядку спадкування за законом та виділення в натурі часток із спільної часткової власності - залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати трьох днів з дня отримання позивачем ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Корнієнко С.В.

СудВасильківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення13.10.2017
Оприлюднено21.12.2017
Номер документу71097850
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —362/5412/17

Рішення від 17.04.2018

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Корнієнко С. В.

Ухвала від 13.10.2017

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Корнієнко С. В.

Ухвала від 06.11.2017

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Корнієнко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні