Ухвала
від 20.12.2017 по справі 396/2098/17
НОВОУКРАЇНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 396/2098/17

Провадження № 2/396/922/17

У Х В А Л А

20.12.2017 року суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області Кухарська Наталія Анатоліївна, вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Приютівської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

19.12.2017 року до Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області надійшов позов ОСОБА_1 до Приютівської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування. Позов підписано позивачем із зазначенням дати 11.12.2017 року. Відповідно до поштового конверту дане відправлення було здійснено 16.12.2017 року.

Вивчивши позовну заяву та додатки до неї за правилами цивільного процесуального закону, які діють станом на 19.12.2017 року, приходжу до наступних висновків.

Позивачем подано заяву без додержання вимог, викладених в ст. ст. 175, 177 ЦПК України, а саме: позивачем не в повному обсязі сплачено судовий збір, а також позовна заява не відповідає вимогом ст. 175 ЦПК України.

Так, відповідно до п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір", судовий збір з позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ч. 3 ст.6 ЗУ Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві о'бєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

З позову вбачається, що позивач пред'явив одну позовну вимогу немайнового характеру (встановлення факту прийняття спадщини) та дві позовні вимоги майнового характеру (про визнання права власності в порядку спадкування на земельні ділянки).

Разом з тим, позивачем подано квитанцію про сплату судового збору на суму 640 грн. за одну позовну вимогу та не сплачено судовий збір взагалі за дві інші позовні вимоги майнового характеру.

Враховуючи викладене, позивачу слід надати суду посилання на докази сплати судового збору у відповідності до кількості пред'явлених позовних вимог майнового характеру.

Крім того, відповідно до ч. 3 п. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, всупереч наведеному в позовній заяві відсутній ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.

Однак, позивачем в позові не зазначено повне найменування відповідача (відсутнє зазначення якого району, якої області сільська рада), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) відповідача.

Крім того, відповідно до ч. 3 п. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Відповідно до ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна;.

Вартість спірного майна може бути встановлена висновком відповідного спеціаліста чи в інший спосіб. Ціна позову визначається від вартості майна на момент звернення до суду, на яке позивач просить визнати за ним право власності та повинна бути підтверджена відповідними посиланнями на докази.

Разом з тим, у позовній заяві в порушення зазначених вимог закону позивачем не вказано ціну позову. Відсутні також нормативно-грошові оцінки на земельних ділянок площею 6,7321 га та 0,3712 га. Відсутні посилання на об'єктивні труднощі в отриманні доказів на підтвердження ціни позову.

Крім того, в порушення вимог п.п. 9, 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позивачем не додано попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести, у зв'язку із розглядом справи, а також підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Крім того, відповідно до ст. 30 ЦПК України (виключна підсудність), позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов'язані між собою позовні вимоги пред'явлені одночасно щодо декількох об'єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об'єкта, вартість якого є найвищою.

Разом з тим, позивачем подано позов до Новоукраїнського районного суду про визнання права власності в порядку спадкування на земельні ділянки, площею 6,7321 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Обознівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області, кадастровий номер 3522585800:02:000:2166 та площею 0,3712 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Обознівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області, кадастровий номер 3522585800:02:000:2167 в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_2.

Відповідно до п. 23 Постанови №7 Пленуму Верховного ОСОБА_2 України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року - свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину (яка згідно п. 24 повинна бути у вигляді обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину) особа може звернутись до суду в порядку позовного провадження.

Проте всупереч вимогам п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України , позивачем не наведені посилання на письмові докази - постанову про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії - у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2, Разом з тим, подано постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 20.11.2017 року щодо майна ОСОБА_1, який помер 08.01.2001 року.

Крім того, до кола осіб, які мають приймати участь в розгляді справи, та прав та обов'язків яких стосується даний позов не було залучено відповідну нотаріальну контору, зокрема, якою було відмовлено у видачі свідоцтва про спадщину.

Крім того, позивачем в позові зазначено, що помер його батько ОСОБА_1 та він просить визнати за ним право власності в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_2, однак, будь-які письмові докази наявності рідства між позивачем та померлими до позову не додано, а також не зазначено перелік доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (ст. 175 ч.3 п. 5, п. 8 ЦПК України).

Крім того, в позовній заяві відсутні посилання на наявність або відсутність інших спадкоємців, прав та обов'язків яких стосується даний позов.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України , протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позову без руху.

Враховуючи наведене, у відповідності до ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 258, 175,177,185 ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Приютівської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення виявлених недоліків, але не більше п"яти днів з дня отримання позивачем копії ухвали.

Запропонувати позивачу подати документи та виправити недоліки, вказані в мотивувальній частині цієї ухвали, а саме: подати суду позов у відповідності до правил ст.ст. 175-177 ЦПК України, зокрема, із врахуванням недоліків, викладених в мотивувальній частині даної ухвали; подати суду докази про сплату судового збору за позовні вимоги майнового характеру (р/р 31219206700322, код 36734791, МФО 823016, отримувач: Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Кіровоградській області).

В разі якщо позивачем не буде усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: ОСОБА_3

СудНовоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення20.12.2017
Оприлюднено21.12.2017
Номер документу71108334
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —396/2098/17

Ухвала від 10.01.2018

Цивільне

Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області

Гарбуз О. А.

Ухвала від 20.12.2017

Цивільне

Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області

Кухарська Н. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні