УХВАЛА
Справа № 126/2183/17
Провадження № 1-кс/126/965/2017
"08" грудня 2017 р. м. Бершадь
Слідчий суддя Бершадського районного суду Вінницької області ОСОБА_1
із секретарем ОСОБА_2
за участі прокурора ОСОБА_3
сторони кримінального провадження слідчого СВ Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 ,
розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду в м. Бершадь клопотання слідчого СВ Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженні № 42017020190000027 від 17.05.2017 року,-
ВСТАНОВИВ :
До Бершадського районного суду Вінницької області надійшло клопотання слідчого СВ Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), за адресою: с. Осїївка Бершадського району Вінницької області.
Дане клопотання обґрунтовано тим, що в ході опрацювання інформації ІНФОРМАЦІЯ_2 встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_1 ) самовільно, без будь-яких правовстановлюючих документів, використовує на території Осіївської сільської ради Бершадського району за межами населеного пункту земельну ділянку історико-культурного призначення площею близько 3 га для вирощування кукурудзи.
17.05.2017 року вказані матеріали досудового розслідування, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017020190000027, за ознаками злочину, передбаченого ст. 197-1 ч. 2 КК України.
В ході досудового розслідування під час проведення огляду місця події 07 червня 2017 року було встановлено, що праворуч від дороги сполученням с. Мала Киріївка - с. Осіївка розташована земельна ділянка, яка на момент огляду засіяна рослинами кукурудзи, які знаходяться у фазі росту висотою близько 30 см. Рослини кукурудзи на земельній ділянці засіяні рядками по всій довжині. Разом з тим на вказаній земельній ділянці наявна частина землі, яка відноситься до земель історико-культурного призначення площею 3 га. Вказана частина розташована ліворуч на земельній ділянці попід вищевказану дорогу, має довжину близько 300 м та ширину близько 100 м. При цьому візуальним оглядом виділити землі історико-культурного призначення від загальної площі земельної ділянки не можливо, оскільки будь-які межові знаки відсутні та землі історико-культурного призначення також засіяні рослинами кукурудзи, які являють один масив з рослинами на всій земельній ділянці.
Під час допиту сільського голови ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 , він показав, що перед в`їздом до с. Осіївка зі сторони с. Мала Киріївка з правої сторони знаходиться земельна ділянка, яка відноситься до земель запасу та яку орендує ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » директором якого є ОСОБА_6 . Вказана земельна ділянка має загальну площу 24,8 га при цьому на даній земельній ділянці від загальної площі, площею 3 га розташовані землі історико-культурного призначення, які ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » також обробило та засіяло рослинами кукурудзи.
Згідно відповіді начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 № 3095/02-25 від 08.06.2017 вищевказані землі історико-культурного призначення являються поселенням трипільської культури IV-III тис. до н.е., находяться на північно-східній околиці с. Мала Киріївка, занесені до переліку пам`яток археології місцевого значення рішенням Виконкому ІНФОРМАЦІЯ_5 трудящих від 10.06.1971 р. № 313, охоронний № 94.
Згідно відповіді начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 № 0-2-0.27-130/104-17 від 17.07.2017 інформації щодо передачі земельної ділянки історико-культурного призначення площею 3,0 га, що розташована на території Осіївської сільської ради в оренду ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у відділі відсутня.
При отриманні пояснення в директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_6 , останній пояснив, що він перебуває на займаній посаді з 2013 року. Дійсно товариство орендує земельну ділянку - поле № НОМЕР_2 , яка розташована праворуч при в`їзді до с. Осіївка з с. Мала Киріївка та межує з землями історико-культурного призначення. Так приблизно в квітні 2017 року поле № 43 було засіяне кукурудзою на силос, засіяні також були і землі історико-культурного призначення, оскільки директору не було відомо про їх існування. Контроль за обробкою земельної ділянки здійснював головний агроном товариства ОСОБА_7 . Контроль за орендою земельних ділянок в товаристві та збереження межових знаків здійснює фахівець по земельних та соціальних питаннях ОСОБА_8 .
На даний час, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, а саме посадових обов`язків працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », зокрема директора товариства ОСОБА_6 , головного агронома товариства ОСОБА_7 та фахівця по земельних та соціальних питаннях товариства ОСОБА_8 , з метою встановлення особи відповідальної за самовільне зайняття земельної ділянки історико-культурного призначення. Іншим способом встановити осіб, які відповідальні за самовільне зайняття земельної ділянки встановити не можливо.
Приймаючи до уваги, що вказані посадові обов`язки мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ, тому необхідно отримати тимчасовий доступ до них, а саме до посадових обов`язків працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », зокрема директора товариства ОСОБА_6 , головного агронома товариства ОСОБА_7 та фахівця по земельних та соціальних питаннях товариства ОСОБА_8 , які перебувають у володінні директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: с. Осїївка Бершадського району Вінницької області.
Клопотань щодо фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування від учасників не надходило.
Враховуючи припис ст. 107 КПК України, суд вважає за можливе розглянути вказане клопотання без фіксації технічними засобами.
Слідчий ОСОБА_4 , в судовому засіданні клопотання підтримав, просить його задовольнити.
Прокурор ОСОБА_3 не заперечує проти задоволення клопотання.
На підставі ст. 163 ч.2 КПК України з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення вказаних документів, розгляд клопотання здійснюється без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, суд прийшов до висновку про необхідність задоволення клопотання, виходячи із наступного.
Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
На підставі ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Як вбачається з клопотання, в ході досудового розслідування зазначеного кримінального провадження виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, а саме до посадових обов`язків працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », зокрема директора товариства ОСОБА_6 , головного агронома товариства ОСОБА_7 та фахівця по земельних та соціальних питаннях товариства ОСОБА_8 , які перебувають у володінні директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: с. Осїївка Бершадського району Вінницької області, оскільки відомості зазначені в них можуть в подальшому бути використані як докази.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Частиною 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку) (частина 1 статті 159 КПК України).
Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (частина 7 статті 163 КПК України).
На підставі вище викладеного та приймаючи до уваги те, що документи, про тимчасовий доступ до яких просить слідчий, мають суттєве значення для подальшого розслідування даного кримінального провадження, оскільки відомості зазначені в них можуть в подальшому бути використані як доказ, та враховуючи, що в клопотанні вбачається наявність достатніх підстав для задоволення клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для надання тимчасового доступу до до речей і документів, які вказує слідчий у клопотанні.
Керуючись ст.ст. 107, 131, 132, 159-164, 369, 371, 372 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ :
Клопотання ст. лейтенант поліції ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженні № 42017020190000027 від 17.05.2017 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), за адресою: с. Осїївка Бершадського району Вінницької області
Зобов`язати директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надати посадові обов`язки працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », зокрема, директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_6 , головного агронома ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_7 та фахівця по земельних та соціальних питаннях ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_8 , слідчому Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області ст. лейтенанту поліції ОСОБА_4 , з метою її вилучення.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Бершадський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2017 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 71128777 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Бершадський районний суд Вінницької області
Гуцол В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні