Апеляційний суд Кіровоградської області
№ провадження 22-ц/781/2420/17 Головуючий у суді І-ї інстанції ОСОБА_1
Доповідач Дьомич Л.М.
УХВАЛА
20.12.2017 року суддя Апеляційного суду Кіровоградської області Дьомич Л.М., розглянувши матеріали справи за апеляційною скаргою Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на рішення Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 19 жовтня 2017 року ,-
В С Т А Н О В И Л А:
Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області оскаржило в апеляційному порядку рішення Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 19 жовтня 2017 року, яким задоволено позов ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання договору оренди землі поновленим .
Ухвалою Апеляційного суду Кіровоградської області від 04 грудня 2017 року апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області залишено без руху та запропоновано протягом п'яти днів з дня отримання ухвали сплатити судовий збір в сумі 704,00 грн. та надати оригінал квитанції про його сплату, а також запропоновано надати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду від 19 жовтня 2017 року із зазначенням підстав поважності причин пропуску процесуального строку.
На виконання вимог суду Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області подано клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги, в якому вказується, що згідно постанови Кабінету Міністрів України № 65 від 01 березня 2014 року на даний час Державна казначейська служба не здійснює сплату судового збору, оскільки у першочерговому порядку в повному обсязі здійснюються платежі за видатками загального фонду державного бюджету на оплату праці працівників бюджетних установ, нарахування на заробітну плату, придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів, забезпечення продуктами харчування, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, обслуговування державного боргу, поточні трансферти населенню, поточні трансферти місцевим бюджетам, оплату послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, дослідження і розробки, окремі заходи з виконання державних (регіональних) програм, субсидії та трансферти підприємствам, установам та організаціям в частині оплати праці з нарахуваннями, стипендій, оплати комунальних послуг та енергоносіїв, видатками за рахунок коштів резервного фонду бюджету, видатками спеціального фонду державного бюджету на оплату праці працівників бюджетних установ та нарахування на заробітну плату.
Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області є територіальним органом центрального округу виконавчої влади, не є прибутковою організацією, кошти на сплату судового збору відсутні. На виконання листа заступника начальника Головного управління Державної казначейської служби у Кіровоградській області від 12.08.2014 р. № 09-02-7/1211-8336 проведення платежів по Головному управлінні Держземагенства у Кіровоградській області здійснюється лише за захищеними видатками, визначеними Бюджетним кодексом України та листом від 20.01.2015 року повідомлено Головне управління, що платежі за платіжними дорученнями Головного управління здійснюватись не будуть до здійснення списання, крім того 03.06.2015 року до Головного управління надійшло повідомлення Державної казначейської служби у Кіровоградській області про необхідність стягнення судового збору у розмірі 79893,58 грн. за наказами Господарського суду Кіровоградської області та виконавчими листами районних суддів Кіровоградської області. Наразі Головним управлінням здійснюється заміна сторін виконавчого провадження по відповідних наказах в частині стягнення судового збору з Головного управління Держземагенства у Кіровоградській області в порядку правонаступництва на Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.
Зазначене клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до вимог частини 3 статті 3 ЦПК України в редакції від 15.12.2017 року, встановлено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Згідно вимог пунктів 11,13 Розділу 13 Перехідних положень ЦПК України в редакції від 15.12.2017 року, заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цієї редакції Кодексу.
Порядок відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати встановлюється ст.136 ЦПК України та ст.8 Закону України Про судовий збір .
Згідно ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати, є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім'ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо).
Відповідно до роз'яснень, які містяться у п.29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17 жовтня 2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах (із змінами та доповненнями від 25 вересня 2015 р.) клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Таким чином, суд відстрочує та розстрочує судові витрати, зменшує їх або звільняє від їх оплати при наявності беззаперечних доказів, які підтверджували б матеріальний стан платника.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.
Отже законодавством визначено виключні підстави для відстрочення сплати судового збору.
Крім того, вищевказані положення закону передбачають, що відстрочення сплати судового збору є правом суду, а не його обов'язком.
За таких обставин, підстави, передбачені ст.136 ЦПК України та ст.8 Закону України Про судовий збір для звільнення від сплати судового збору, відсутні.
Відповідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» , зі змінами, які набрали чинності з 01 вересня 2015 року судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн.).
Ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду справляється у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з ч.3 ст.2 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюються відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Отже, судовий збір за подачу апеляційної скарги справляється станом на день її подання.
При подачі апеляційної скарги необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 704 грн. (640 грн. - 0,4 розіміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб); 110 % від 640 грн. = 704 грн.)
Крім того, на виконання вимог вищевказаної ухвали суду Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області подано клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження. Проте, не зазначено жодної підстави поважності причин пропуску процесуального строку. У зв'язку з чим відповідачу необхідно надати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду із належним обґрунтуванням підстав поважності причин його пропуску.
Відповідно до ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 185 ЦПК України, згідно якої апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. 4, 8 Закону України Про судовий збір , ст. 185, ч. 2 ст.357 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И Л А:
Відмовити Головному управлінню Держгеокадастру у Кіровоградській області в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору при поданні апеляційної скарги на рішення Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 19 жовтня 2017 року.
Апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на рішення Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 19 жовтня 2017 року - залишити без руху.
Повідомити Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, що у термін який не може перевищувати десять днів з дня отримання копії ухвали необхідно надати до Апеляційного суду Кіровоградської області докази про сплату судового збору (оригінал квитанції) у розмірі 704 грн.
Сплата здійснюється за таким рахунком:
Отримувач коштів: УК у м.Кроп./м.Кропивницький/22030101
Банк: ГУ ДКСУ у Кіровоградській області
МФО: 823016
Ідентифікаційний код: 38037409
Рахунок: 31214206780002
КБКД 22030101
Призначення платежу: *;101;Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), (Державна судова адміністрація України, 050), Апеляційний суд Кіровоградської області, код ЄДРПОУ 02894616.
В разі невиконання зазначених вимог в установлений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута заявнику.
Запропонувати Головному управлінню Держгеокадастру у Кіровоградській області протягом десяти календарних днів з моменту отримання копії ухвали надати до Апеляційного суду Кіровоградської області заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду із зазначенням підстав поважності причин пропуску процесуального строку.
Роз'яснити, що за наслідками невиконання вимог ухвали у встановлений строк, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Суддя Апеляційного суду
Кіровоградської області ОСОБА_3
Суд | Апеляційний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2017 |
Оприлюднено | 22.12.2017 |
Номер документу | 71153878 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Кіровоградської області
Дьомич Л. М.
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Голосеніна Т. В.
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Голосеніна Т. В.
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Голосеніна Т. В.
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Голосеніна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні