ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21.12.2017 Справа № 905/2945/17
Суддя господарського суду Донецької області Мельниченко Ю.С., розглянувши матеріали
за позовом: Державного вищого навчального закладу «Національний гірничий університет», м. Дніпро
про стягнення 41 832 грн. 00 коп., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державний вищий навчальний заклад «Національний гірничий університет», м. Дніпро звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до Державного підприємства «Торецьквугілля», м. Торецьк, Донецька область в особі Відокремленого підрозділу «Шахта «Північна», смт. Північне, м. Торецьк, Донецька область про стягнення 41 832 грн. 00 коп.
Вирішуючи питання про прийняття даної позовної заяви до розгляду, суд виходить з наступного.
Приписами ст. 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено певні вимоги до позовної заяви. Так, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Як вбачається з позовної заяви № 18-12/26 від 08.11.2017р., відповідачем визначено Державне підприємство «Торецьквугілля» (код ЄДРПОУ 33839013) в особі Відокремленого підрозділу «Шахта «Північна», смт. Північне, м. Торецьк, Донецька область (код ЄДРПОУ 40835269).
При цьому, згідно з наданим до позовної заяви № 18-12/26 від 08.11.2017р. описом вкладення від 12.12.2017р., зазначена позовна заява з додатками надіслана лише Відокремленому підрозділу «Шахта «Північна» Державного підприємства «Торецьквугілля» (85281, Донецька область, смт. Північне, м.Торецьк, вул. Центральна, буд.1).
Відповідно до інформації, яка наявна у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і вважається достовірною, за критерієм пошуку “Ідентифікаційний код”: 40835269 в ЄДР записів не знайдено. Вказані обставини обумовлені тим, Відокремлений підрозділ «Шахта «Північна» Державного підприємства «Торецьквугілля» не має статусу юридичної особи та по суті є відокремленим підрозділом Державного підприємства «Торецьквугілля»
Враховуючи викладене, до позовної заяви №18-12/26 від 08.11.2017р., позивачем не надано належного доказу (опису вкладення) надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу-юридичній особі.
Відтак, за висновками суду, вимоги ст.ст. 164, 172 Господарського процесуального кодексу України щодо направлення на адресу відповідача позовної заяви з додатками, не виконані позивачем належним чином.
За приписами ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, приймаючи до уваги ненадання позивачем належних доказів направлення відповідачу позовної заяви з додатками, враховуючи приписи ст.ст.164, 172 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява підлягає залишенню без руху.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 123, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державного вищого навчального закладу «Національний гірничий університет», м. Дніпро до Державного підприємства «Торецьквугілля», м. Торецьк, Донецька область в особі Відокремленого підрозділу «Шахта «Північна», смт. Північне, м.Торецьк, Донецька область про стягнення 41 832 грн. 00 коп. залишити без руху.
Встановити термін усунення недоліку – до 09.01.2018р.
Роз'яснити Державному вищому навчальному закладу «Національний гірничий університет», м. Дніпро, що у разі не усунення позивачем недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://dn.arbitr.gov.ua.
Ухвала набрала чинності з моменту її підписання - 21.12.2017р. та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.С. Мельниченко
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2017 |
Оприлюднено | 27.12.2017 |
Номер документу | 71201124 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні