ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
22 грудня 2017 року Справа № 913/978/17
Провадження №19/913/978/17
Суддя Косенко Т.В., розглянувши матеріали
за позовом Державної екологічної інспекції у Луганській області, (вул. Гагаріна, 93, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93400)
до Садківської сільської ради (вул. Миру, с. Садки, Старобільський район, Луганська область, 92732)
про стягнення 42325 грн 88 коп.
В С Т А Н О В И В:
Державна екологічна інспекція у Луганській області звернулася до Господарського суду Луганської області з позовом до Садківської сільської ради про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок порушення природоохоронного законодавства у розмірі 42325 грн 88 коп.
В обґрунтування позовних вимог заявник посилається на те, що у період з 16.08.17 по 22.08.17 Державною екологічною інспекцією у Луганській області проведено планову перевірку дотримання Садківською сільською радою Старобільського району Луганської області вимог природоохоронного законодавства. Під час перевірки виявлено що відповідач є первинним водокористувачем та здійснює забір підземної води з артезіанської свердловини №1 без дозволу на спеціальне водокористування, що є порушенням вимог ст.44 Водного кодексу України; артезіанська свердловина №1 не обладнана пристроями вимірювання, що є порушенням вимог ст.44 Водного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України №963 від 08.10.12 «Про затвердження Порядку державного обліку артезіанських свердловин, облаштування їх засобами вимірювання об'єму видобутих підземних вод». У відношенні відповідальної особи відповідача 18.08.17 складено протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст.48, 60 КУпАП та винесена відповідна постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у сумі 136 грн 00 коп., який у встановлений законодавством строк добровільно сплачено 29.08.17. Державною екологічною інспекцією у Луганській області обчислений розмір збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного використання водних ресурсів, на підставі “Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів”, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища №389 від 20.07.09, який складає 42325 грн 88 коп.
Відповідно до п.п.2, 3, 8, 10 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Судом встановлено, що заявником, в порушення вимог п.п.2, 3, 8, 10 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, в позовній заяві не зазначено повне найменування та ідентифікаційний код відповідача; не додано підтвердження того, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; відсутнє зазначення щодо доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву №572/01-03-17 від 15.12.17 Державної екологічної інспекції у Луганській області до Садківської сільської ради про стягнення збитків заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства - залишити без руху.
2. Державній екологічній інспекції у Луганській області протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.
3. Роз'яснити Державній екологічній інспекції у Луганській області, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набрала законної сили 22.12.17 та не підлягає оскарженню.
Суддя Т.В. Косенко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2017 |
Оприлюднено | 27.12.2017 |
Номер документу | 71201728 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Косенко Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні